Borders XC Series 18/19: SENIOR - LAUDER

Sunday, November 4, 2018 12:00 (GMT+0) - Start list

Race info
Sport: Running - cross-country
Location: Lauder, United Kingdom
Start type: Mass start
Racers: 50
Updated: Tuesday, November 12, 2019 22:55 (GMT+0)
Organized by: Borders XC Series
Race website: https://www.facebook.com/bordersxc/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Borders XC Series 18/19: SENIOR - LAUDER

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
415 Colin Donnelly Cambuslang Harriers  M50+ M 12:00:00
137 Scott Mcdonald Moorfoot Runners  M50+ M 12:00:00
145 David Eades Lothian Running Club  M50+ M 12:00:00
420 Damon Rodwell Borders Search and Rescue Unit  M50+ M 12:00:00
160 Keith Murray Teviotdale Harriers  M50+ M 12:00:00
302 George Mcmullan Norham Running Club  M50+ M 12:00:00
342 Stuart Hay Dunbar Running Club  M50+ M 12:00:00
193 Neil Gilmore Carnethy Hill Racing Club  M50+ M 12:00:00
151 Ian Maxwell Gala Harriers  M50+ M 12:00:00
163 Ian Sills Dunbar Running Club  M50+ M 12:00:00
354 Grahame Veitch Unattached  M50+ M 12:00:00
389 Gavin Munn Unattached  M50+ M 12:00:00
20 Edmund Rooney Lauderdale Limpers Running Club  M50+ M 12:00:00
380 Mark Upward Portobello Running Club  M50+ M 12:00:00
382 Alan Elder Moorfoot Runners  M50+ M 12:00:00
168 Derek Mchugh Teviotdale Harriers  M50+ M 12:00:00
367 Michael Foy Haddington Running Club  M50+ M 12:00:00
82 Keith Martin Harmeny AC  M50+ M 12:00:00
6 Stephen Ball Tweed Striders  M50+ M 12:00:00
328 Brian Davidson Dunbar Running Club  M50+ M 12:00:00
9 Steven Brown Unattached  M50+ M 12:00:00
161 William Dickson Penicuik Harriers  M50+ M 12:00:00
31 Rick Davie Tweed Striders  M50+ M 12:00:00
27 Sean Mcdonald Unattached  M50+ M 12:00:00
113 Robert Baddeley Alnwick Harriers  M50+ M 12:00:00
86 Paul Brothwood Tweed Striders  M50+ M 12:00:00
211 Stuart Birkett Tweed Striders  M50+ M 12:00:00
250 Paul Lockie Teviotdale Harriers  M50+ M 12:00:00
246 Andrew Anderson Dunbar Running Club  M50+ M 12:00:00
422 Jim Skelt Edinburgh Running Network  M50+ M 12:00:00
210 Norman Brown Edinburgh Running Network  M50+ M 12:00:00
416 Alistair Douglas Unattached  M50+ M 12:00:00
289 Gordon Eadie Carnethy Hill Racing Club  M50+ M 12:00:00
156 Michael Wilkinson Carnethy Hill Racing Club  M50+ M 12:00:00
222 Peter Caddick Unattached  M50+ M 12:00:00
65 Andy Tharme Gala Harriers  M50+ M 12:00:00
332 Steven Flook Tweed Striders  M50+ M 12:00:00
340 Andrew Douglas Tweed Striders  M50+ M 12:00:00
177 Chris Downie Penicuik Harriers  M50+ M 12:00:00
26 John Good Haddington Running Club  M50+ M 12:00:00
130 Brian Hood Lasswade Athletics Club  M50+ M 12:00:00
41 Antony Yates Unattached  M50+ M 12:00:00
345 Andre Ferri Chirnside Chasers  M50+ M 12:00:00
30 Will Mcdermott Tweed Striders  M50+ M 12:00:00
266 Toby Vint Unattached  M50+ M 12:00:00
21 Martin Macdonald Haddington Running Club  M50+ M 12:00:00
237 Iain Jeffrey Chirnside Chasers  M50+ M 12:00:00
379 Pete Laing Unattached  M50+ M 12:00:00
43 Atholl Duncan Unattached  M50+ M 12:00:00
295 Ngeme Ntuli Penicuik Harriers  M50+ M 12:00:00