Borders XC Series 19/20: JUNIOR - LAUDER

Sunday, November 3, 2019 11:30 (GMT+0) - Start list

Race info
Sport: Running - cross-country
Location: Lauder, United Kingdom
Start type: Mass start
Racers: 128
Updated: Monday, February 3, 2020 22:41 (GMT+0)
Organized by: Borders XC Series
Race website: https://www.facebook.com/bordersxc/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Borders XC Series 19/20: JUNIOR - LAUDER

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
14 Gregor Collins Gala Harriers  M14-15 M 11:30:00
81 Innes Wright Team East Lothian AC  M12-13 M 11:30:00
130 Ewan Christie Gala Harriers  M14-15 M 11:30:00
26 Charlie Stewart Gala Harriers  M14-15 M 11:30:00
25 Cameron Rankine Gala Harriers  M14-15 M 11:30:00
90 Robbie Anderson Team East Lothian AC  M16-17 M 11:30:00
37 Zico Field Gala Harriers  M12-13 M 11:30:00
72 Archie Hendry Gala Harriers  M12-13 M 11:30:00
31 Sam Kitchin Lasswade Athletics Club  M12-13 M 11:30:00
120 Rory Munn Unattached  M14-15 M 11:30:00
89 Irvine Welsh Teviotdale Harriers  M12-13 M 11:30:00
100 Dylan Theedam Parry Lauderdale Limpers Running Club  M14-15 M 11:30:00
159 Shaun Pyman Moorfoot Runners  M12-13 M 11:30:00
131 Ross Christie Gala Harriers  M10-11 M 11:30:00
83 Cameron Munro Borders Triathlete  M16-17 M 11:30:00
20 Archie Dalgliesh Gala Harriers  M10-11 M 11:30:00
85 Cailean Campbell Gala Harriers  M14-15 M 11:30:00
97 Jack Renton Team East Lothian AC  M12-13 M 11:30:00
88 Robbie Welsh Teviotdale Harriers  M14-15 M 11:30:00
28 Matty Fleming AG Running School  M10-11 M 11:30:00
61 Anna Fairclough Gala Harriers  F14-15 F 11:30:00
50 Jamie Smith Team East Lothian AC  M12-13 M 11:30:00
106 Iona Jamieson Teviotdale Harriers  F14-15 F 11:30:00
82 Cerys Wright Haddington Running Club  F8-9 F 11:30:00
47 Olivia Robbins Team East Lothian AC  F12-13 F 11:30:00
121 Alex Playfair Gala Harriers  M12-13 M 11:30:00
95 Sam Renton Haddington Running Club  M10-11 M 11:30:00
6 Charlie Pugh Haddington Running Club  M10-11 M 11:30:00
33 Maisie Ballantyne Teviotdale Harriers  F14-15 F 11:30:00
124 Logan Kerr Unattached  M12-13 M 11:30:00
154 Finlay Mitchell Gala Harriers  M8-9 M 11:30:00
172 Erin Gray Gala Harriers  F10-11 F 11:30:00
202 Liam Zhen Gala Harriers  M14-15 M 11:30:00
22 Laurence Ward Hunters Bog Trotters  M12-13 M 11:30:00
178 John Marshall Haddington Running Club  M12-13 M 11:30:00
63 Morgan Fairclough Gala Harriers  M10-11 M 11:30:00
29 Kirsty Rankine Gala Harriers  F10-11 F 11:30:00
2 Isaac Stevenson Team East Lothian AC  M12-13 M 11:30:00
206 Kai Lennie   M14-15 M 11:30:00
42 Stella Mcgregor Team East Lothian AC  F12-13 F 11:30:00
173 Jonathan Laing Lauderdale Limpers Running Club  M12-13 M 11:30:00
129 Matthew Connolly Dunbar Running Club  M8-9 M 11:30:00
191 Edward Green Lauderdale Limpers Running Club  M10-11 M 11:30:00
142 Harris Aitchison Lauderdale Limpers Running Club  M10-11 M 11:30:00
183 Daniel Moseley Haddington Running Club  M8-9 M 11:30:00
44 Lewis Cairns Penicuik Harriers  M12-13 M 11:30:00
7 Ava Hughes Teviotdale Harriers  F12-13 F 11:30:00
103 Joseph Close Tweed Striders  M12-13 M 11:30:00
10 Jim Henry Musselburgh and District Athletics Club  M12-13 M 11:30:00
66 Jessica Hendry Gala Harriers  F10-11 F 11:30:00
177 Ava Richardsdon Lauderdale Limpers Running Club  F10-11 F 11:30:00
204 Luke Grieve Moorfoot Runners  M12-13 M 11:30:00
122 Oliver Coghlan Dunbar Running Club  M12-13 M 11:30:00
145 Ava Macleod Lauderdale Limpers Running Club  F10-11 F 11:30:00
16 Jessica Bullen Team East Lothian AC  F12-13 F 11:30:00
112 Sophie Logan Moorfoot Runners  F12-13 F 11:30:00
123 Eloise Kerr Unattached  F14-15 F 11:30:00
94 Daniel Antrobus Gala Harriers  M8-9 M 11:30:00
49 Rory Cairns Gala Harriers  M10-11 M 11:30:00
34 Bethan Kitchin Lasswade Athletics Club  F10-11 F 11:30:00
99 Teddy Potter Unattached  M12-13 M 11:30:00
74 Cameron Hepburn Unattached  M10-11 M 11:30:00
200 Sam Norris Gala Harriers  M10-11 M 11:30:00
56 Fiona Eades Lasswade Athletics Club  F14-15 F 11:30:00
78 Freddie James Haddington Running Club  M10-11 M 11:30:00
163 Robbie Douglas Gala Harriers  M8-9 M 11:30:00
188 Izzy Molyneux Moorfoot Runners  F12-13 F 11:30:00
180 Thomas Curry Lauderdale Limpers Running Club  M10-11 M 11:30:00
36 Finlay Blair Chirnside Chasers  M10-11 M 11:30:00
126 Rowan Hulme Gala Harriers  M12-13 M 11:30:00
39 Elise Field Gala Harriers  F10-11 F 11:30:00
168 Ruari Little Lauderdale Limpers Running Club  M8-9 M 11:30:00
52 Poppy Lunn Gala Harriers  F10-11 F 11:30:00
161 Jake Anson Lauderdale Limpers Running Club  M8-9 M 11:30:00
8 Alfie Pugh Haddington Running Club  M8-9 M 11:30:00
118 Layton Ellis Chirnside Chasers  M8-9 M 11:30:00
11 Oliver Hastie Unattached  M10-11 M 11:30:00
92 Jake White Chirnside Chasers  M8-9 M 11:30:00
77 Harry James Unattached  M12-13 M 11:30:00
182 Imogen Little Lauderdale Limpers Running Club  F10-11 F 11:30:00
165 Alfie Walker Teviotdale Harriers  M8-9 M 11:30:00
174 Sam Robertson Lauderdale Limpers Running Club  M10-11 M 11:30:00
166 Alexander Sheldrick Unattached  M12-13 M 11:30:00
114 Hugo Potter Unattached  M10-11 M 11:30:00
113 Oscar Hilliam-Cook Musselburgh and District Athletics Club  M12-13 M 11:30:00
127 Roisin Napier Team East Lothian AC  F12-13 F 11:30:00
18 Jamie Cairns Penicuik Harriers  M8-9 M 11:30:00
105 Ronan Mackenzie Unattached  M10-11 M 11:30:00
46 Elsa Mcgregor Musselburgh and District Athletics Club  F10-11 F 11:30:00
27 Jaidyn Brown Gala Harriers  F10-11 F 11:30:00
176 Finlay Richardson Lauderdale Limpers Running Club  M8-9 M 11:30:00
84 Izzy Knighton Unattached  F12-13 F 11:30:00
68 Annabel Hendry Gala Harriers  F10-11 F 11:30:00
125 Lyla Inglis Haddington Running Club  F10-11 F 11:30:00
51 Ewan Cairns Unattached  M12-13 M 11:30:00
197 Rosalyn Weddell Dunbar Running Club  F8-9 F 11:30:00
23 Lucy Ward Unattached  F8-9 F 11:30:00
91 Mclaren Welsh Teviotdale Harriers  M8-9 M 11:30:00
76 Jamie Donnan Haddington Running Club  M12-13 M 11:30:00
201 Isabella Zhen Gala Harriers  F10-11 F 11:30:00
24 Freya Robertson Lauderdale Limpers Running Club  F10-11 F 11:30:00
152 Rory Shannon Lauderdale Limpers Running Club  M12-13 M 11:30:00
192 Ethan Hennessey Lauderdale Limpers Running Club  M8-9 M 11:30:00
160 Lara Abdrabbo Gala Harriers  F8-9 F 11:30:00
75 Euan Watson Tweed Striders  M10-11 M 11:30:00
54 Olivia Lunn Gala Harriers  F8-9 F 11:30:00
153 Molly Shannon Lauderdale Limpers Running Club  F10-11 F 11:30:00
19 Rebecca Hardie Harmeny AC  F8-9 F 11:30:00
155 Bryn Mcaree Gala Harriers  M8-9 M 11:30:00
87 Thea Fraser Gala Harriers  F8-9 F 11:30:00
150 Esme Mcbeath Lauderdale Limpers Running Club  F10-11 F 11:30:00
181 Mia D'andrea Lauderdale Limpers Running Club  F10-11 F 11:30:00
185 Elliott Jewitt Gala Harriers  M10-11 M 11:30:00
111 Molly Baxter Law & District AAC  F8-9 F 11:30:00
162 Aidan Craig Lauderdale Limpers Running Club  M10-11 M 11:30:00
149 Cairn Mcbeath Lauderdale Limpers Running Club  M8-9 M 11:30:00
156 Isla Mcaree Gala Harriers  F10-11 F 11:30:00
179 Molly Curry Lauderdale Limpers Running Club  F8-9 F 11:30:00
80 Olivia James Unattached  F8-9 F 11:30:00
184 Annabel Thomas Lauderdale Limpers Running Club  F10-11 F 11:30:00
157 Theo Scott Lauderdale Limpers Running Club  M10-11 M 11:30:00
189 India Jackson Chirnside Chasers  F10-11 F 11:30:00
32 Jamie Blair Chirnside Chasers  M8-9 M 11:30:00
3 Eben Stevenson Haddington Running Club  M10-11 M 11:30:00
170 Alexa Mcdade Lauderdale Limpers Running Club  F8-9 F 11:30:00
146 Cleo Macleod Lauderdale Limpers Running Club  F8-9 F 11:30:00
108 Oscar Wilkinson Lauderdale Limpers Running Club  M8-9 M 11:30:00
12 Dylan Daunt Edinburgh Athletics Club  M10-11 M 11:30:00