MFG Cyclocross - North 40 CX '19 1:00

Sunday, November 3, 2019 1:00 PM (GMT-8) - Start list

Race info
Sport: Cycling - cyclocross
Location: Tacoma, WA, United States
Start type: Mass start
Racers: 100
Updated: Thursday, November 21, 2019 12:17 PM (GMT-8)
Organized by: MFG Cyclocross
Race website: www.mfgcyclocross.com

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Age Start time
189 Hudson Congdon RAD P/B Cycleu  Default 3rd - 5th Grade Boys 11 13:00:25
190 Owen Stralka Black Sheep Velo  Default 3rd - 5th Grade Boys 9 13:00:25
191 Keegan Fairbanks   Default 3rd - 5th Grade Boys 9 13:00:25
194 Gavin Taylor Indigenous Wheel Co  Default 3rd - 5th Grade Boys 9 13:00:25
225 Luca Erbeck Alki Rubicon Racing  Default 3rd - 5th Grade Boys 11 13:00:25
252 Sarah Lynch   Default 3rd - 5th Grade Girls 9 13:00:25
258 Jaxon Williams Velocity Bike Co  Default 3rd - 5th Grade Boys 10 13:00:25
281 Sophie Matera Alki Rubicon Racing  Default 3rd - 5th Grade Girls 10 13:00:25
282 Nolan Urban   Default 3rd - 5th Grade Boys 10 13:00:25
284 Sidney Magun Team Magun  Default 3rd - 5th Grade Boys 8 13:00:25
285 Grady Young Alki | Rubicon  Default 3rd - 5th Grade Boys 9 13:00:25
286 Maren Young Alki | Rubicon  Default 3rd - 5th Grade Girls 11 13:00:25
288 Aubrey Bond Cycle U  Default 3rd - 5th Grade Girls 9 13:00:25
290 Truman Atkins Hodala  Default 3rd - 5th Grade Boys 11 13:00:25
291 Jackson Hsu RAD Racing P/B Cycle U  Default 3rd - 5th Grade Boys 11 13:00:25
292 Patrick Sainsbury   Default 3rd - 5th Grade Boys 9 13:00:25
293 Anderson Talley Cycle University  Default 3rd - 5th Grade Boys 10 13:00:25
294 Vera Mensher Keller Rorhback  Default 3rd - 5th Grade Girls 8 13:00:25
295 Embry Patterson RAD P/B CYCLE U  Default 3rd - 5th Grade Girls 11 13:00:25
296 Colton Fukano GHY Bikes  Default 3rd - 5th Grade Boys 8 13:00:25
298 Ruben Stambaugh Alki Rubicon  Default 3rd - 5th Grade Boys 8 13:00:25
299 Adeline Stambaugh Alki Rubicon  Default 3rd - 5th Grade Girls 11 13:00:25
300 William Pryor RAD Racing Powered By Cycle University  Default 3rd - 5th Grade Boys 10 13:00:25
302 Landon Anderson RAD P/B Cycleu  Default 3rd - 5th Grade Boys 10 13:00:25
305 John Pryor1 RAD Racing Powered By Cycle University  Default 3rd - 5th Grade Boys 8 13:00:25
307 Lina Vargas NWCX Project  Default 3rd - 5th Grade Girls 11 13:00:25
310 Will Stralka Black Sheep Velo  Default 3rd - 5th Grade Boys 11 13:00:25
316 Pj Leonard Soft Like Kitten  Default 3rd - 5th Grade Boys 9 13:00:25
320 Beckett Vernon RAD Racing P/B Cycle U  Default 3rd - 5th Grade Boys 11 13:00:25
321 Brooks Vernon RAD Racing P/B Cycle U  Default 3rd - 5th Grade Boys 9 13:00:25
323 Ronan Kroll Black Sheep Velo  Default 3rd - 5th Grade Boys 9 13:00:25
324 Kelina Bechtel Team Thrive  Default 3rd - 5th Grade Girls 10 13:00:25
325 Sebastian Mulier Kiel Reijnen All Stars  Default 3rd - 5th Grade Boys 9 13:00:25
326 Taylor Duquette NWCX Project  Default 3rd - 5th Grade Girls 10 13:00:25
328 Natalie Wujick NWCX Project  Default 3rd - 5th Grade Girls 8 13:00:25
329 Julia Darringer   Default 3rd - 5th Grade Girls 11 13:00:25
330 Zeev Loetel Cycleu  Default 3rd - 5th Grade Boys 10 13:00:25
379 Boris Grant-Riess   Default 3rd - 5th Grade Boys 10 13:00:25
380 Christopher Markowitz   Default 3rd - 5th Grade Boys 9 13:00:25
1129 Esteban Solero Major Taylor  Default High School Boys 15 13:00:25
1227 Isabella Coppeans Major Taylor Project  Default High School Girls 16 13:00:25
1319 Connor Lamb Dyna Racing  Default High School Boys 15 13:00:25
1353 Kytae Mcclary Mtp  Default High School Boys 17 13:00:25
1363 Parker Stanford   Default High School Boys 15 13:00:25
1367 Ryan Connolly Black Sheep Velo  Default High School Girls 14 13:00:25
1374 Jack Harris Cycle U  Default High School Boys 15 13:00:25
1375 Brooks Enge   Default High School Boys 15 13:00:25
1381 Levi Hamilton Major Taylor Project  Default High School Boys 18 13:00:25
1385 Gabriel Denney Major Taylor  Default High School Boys 17 13:00:25
1395 Caleb Coursey Mtp  Default High School Boys 16 13:00:25
1397 Nico Darringer   Default High School Boys 15 13:00:25
1400 Will Fowler Rad Racing Powered By Cycle U  Default High School Boys 14 13:00:25
1472 Maximilian Krause RAD P/B CYCLE U  Default High School Boys 15 13:00:25
1473 Crystal Rosales Major Taylor  Default High School Girls 14 13:00:25
1480 Aidan Rosa Major Taylor Project  Default High School Boys 14 13:00:25
1481 Andrew Larson Major Taylor  Default High School Boys 15 13:00:25
1493 Mateo Ramirez Mtp  Default High School Boys 15 13:00:25
1594 Logan Lee Broadmark Capital Cycling  Default Middle School Boys 12 13:00:25
1705 Henrik Daray   Default Middle School Boys 14 13:00:25
1710 Elsa Tomko1 NWCX  Default Middle School Girls 11 13:00:25
1871 Katarina Pavkovic Epic Racing  Default Middle School Girls 11 13:00:25
1872 Jackson Matera Alki Rubicon Racing  Default Middle School Boys 12 13:00:25
1874 Emelia Di Qual NW CX Project  Default Middle School Girls 11 13:00:25
1875 Joe Spranger Broadmark Mt Si Racing  Default Middle School Boys 13 13:00:25
1876 Oliver Wakeman Cycleu  Default Middle School Boys 12 13:00:25
1877 Danielle Scoville NWCC  Default Middle School Girls 13 13:00:25
1878 Hayden Bond Cycle U  Default Middle School Boys 12 13:00:25
1879 Stella Bressler   Default Middle School Girls 12 13:00:25
1880 Greta Kornmann NW CX Project  Default Middle School Girls 12 13:00:25
1882 Tomas McIntosh Kiel Reijnen All Stars  Default Middle School Boys 11 13:00:25
1883 Catherine Harasimowicz Cycle University  Default Middle School Girls 12 13:00:25
1886 Deeson Patterson   Default Middle School Boys 13 13:00:25
1890 Nick Fowler   Default Middle School Boys 12 13:00:25
1892 Parker Anderson RAD P/B Cycleu  Default Middle School Boys 14 13:00:25
1893 True Erbeck Alki Rubicon Racing  Default Middle School Boys 13 13:00:25
1894 Jack Barrett Stringham Mt. Si Racing  Default Middle School Boys 13 13:00:25
1895 Johan Leuschke Black Sheep Velo  Default Middle School Boys 13 13:00:25
1904 Gavin Feucht Egencia  Default Middle School Boys 13 13:00:25
1908 Reid Hu RAD Racing  Default Middle School Boys 13 13:00:25
1909 Spinoza Press RAD P/B Cycleu  Default Middle School Boys 12 13:00:25
1911 Donovan Ramirez Cycleu  Default Middle School Boys 13 13:00:25
1913 Aran Connolly Black Sheep Velo  Default Middle School Boys 12 13:00:25
1916 Tyler Morgenson Cycle U  Default Middle School Boys 12 13:00:25
1917 Van Myers HODALA!!!  Default Middle School Boys 11 13:00:25
1918 Kassidy McNees NWCX Project  Default Middle School Girls 11 13:00:25
1919 Iris Phillips RAD P/B Cycleu  Default Middle School Girls 12 13:00:25
2251 Noah Stringham Mt. Si Racing  Default 1st & 2nd Grade Boys 8 13:00:25
2253 Dylan Hsu Team Privateer P/B Fried Rice  Default 1st & 2nd Grade Boys 7 13:00:25
2255 Asa Mensher Keller Rorhback  Default 1st & 2nd Grade Boys 6 13:00:25
2257 PAIGE HOLDEN   Default 1st & 2nd Grade Girls 7 13:00:25
2263 Koa Ichiro Bechtel Liquid Velo  Default 1st & 2nd Grade Boys 6 13:00:25
2264 Brogan Jones RAD P/B CYCLE U  Default 1st & 2nd Grade Boys 8 13:00:25
2265 Bennett Valente Mt Si Racing  Default 1st & 2nd Grade Boys 5 13:00:25
2266 Owen Valente Mt Si Racing  Default 1st & 2nd Grade Boys 7 13:00:25
2267 Mirka Walker Velofemmes  Default 1st & 2nd Grade Girls 7 13:00:25
2274 Elodie Hoag Team Hoagie  Default 1st & 2nd Grade Girls 6 13:00:25
2279 Niamh Mullen Dyna Racing  Default 1st & 2nd Grade Girls 7 13:00:25
2282 Eli Hansen Jason Hansen  Default 1st & 2nd Grade Boys 7 13:00:25
2289 Charlie Hoag Team Hoagie  Default 1st & 2nd Grade Boys 8 13:00:25
2290 Blake Zalewski   Default 1st & 2nd Grade Boys 7 13:00:25