Eselfontein Teams Final Stage Results1

Sunday, October 13, 2019 07:30 (GMT+2) - Start list

Race info
Sport: Cycling
Location: Ceres, South Africa
Start type: Mass start
Racers: 45
Updated: Tuesday, October 15, 2019 13:31 (GMT+2)
Organized by: Onsite Events
Race website: onsite-events.co.za

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Start list
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Start time
53 Gert Heyns Arno Du Toit DSV Pro Cycling  07:30:00
2 Tristan Nortje Johan Van Zyl "Imbuko Giant Young Guns"  07:30:00
70 Marco Joubert Nicol Carstens Imbuko Giant Pro Cycling  07:30:00
116 James Tennard Katie Lennard Lennard/ Tennard  07:30:00
86 Shaun Glover Max Sullivan Max & Shaun  07:30:00
64 Rickus Jooste James Lennard Gear Change  07:30:00
89 Franso Steyn Jandri Ferreira Mpact  07:30:00
143 Christo Toua Carl Toua Toua Brothers  07:30:00
135 Christopher James Wolhuter Oliver Munnik Team working smart, not hard  07:30:00
153 Karel Keyser Gys Malan Herbalife Handlebars  07:30:00
117 Moolman Welgemoed Steven Hayes STRATOS/SPH  07:30:00
3 Raoul Hamman Andre Joubert “Look MA NO Hands”  07:30:00
58 Ashley Marsh Francois Bosman Elixirr  07:30:00
14 Hayley Preen Andrew Reaper Bike Park Uitsig  07:30:00
76 Rens Rezelman Dawid De Bruin KOMikaze Skully Squad  07:30:00
100 Hayden Hobbs Michael Meyer Radiohead 2019  07:30:00
98 Kevin Dolley Johann Louw Pure Sausage  07:30:00
110 Nicholas Webb Kylie Hanekom Specialized- Bike Hub  07:30:00
136 Andrew Lapping Dominic Bright The B Team  07:30:00
138 Jean De Villiers Fransie De Villiers The Divs  07:30:00
157 Lawrence Lindeque Alex Twinkie Blake Wolf pack  07:30:00
154 Robert Kitching Danie Van Wyk Wellbuild se 2 dose  07:30:00
52 Pieter Carstens Deon Wilkins Doringdraad  07:30:00
130 Henning Van Wyk Christo Nimb Team Pedalworx  07:30:00
87 Conrad Burger Juan Smith Millennium Kambrosig  07:30:00
22 Gavin Matthee Keegan Stober Brandy and Coke  07:30:00
179 Simone Van Aardt Lara Tennent Girls Who Ride  07:30:00
101 Thomas Figl Mark Boddy RAG/Reliance Active Gear  07:30:00
119 WILLEM DE VILLIERS Roger De Vries Een lange een korte  07:30:00
43 Mark Weedall Sean Viljoen Diakin - Mark's Bicycle Workshop  07:30:00
42 Gavin Mulder Jabula Mkwanazi Di Tau  07:30:00
149 Michael Van Niekerk Philip Van Niekerk Wats jou naam en die ander een  07:30:00
93 Koos Van Der Merwe Pieter Van Der Merwe No1 Online  07:30:00
19 Collette Bastard Nicki Sutherland Boobies&Bar  07:30:00
30 Brett Pearce Kean Pearce CAUTION CAUTION  07:30:00
18 Adrian Combrink Mark Lynam Blockhouse Kings  07:30:00
108 Glen Heinrich Michael Claxton Solid Surfers  07:30:00
32 Werner Van Der Merwe Louisa De Jongh Chafing The Dream  07:30:00
73 Kerry Ould Heather Collen Kerry Ould & Heather Collen  07:30:00
16 Mathew Brooks Johan Kitching Bio-dynamics  07:30:00
84 Francis Matthee Carel Matthee Matthee strong  07:30:00
38 Duane Hulley Mark Tew Cyber: Ride for a child  07:30:00
35 Ian Ringwood Chris Knight Cranx  07:30:00
23 Mario Da Silva Madele Van Heerden Britos team  07:30:00
152 Stephan Niehaus Etienne Lombard Wellbuild  07:30:00