Avon Valley Railway October 2019

Saturday, October 5, 2019 09:02 (GMT+1) - Start list

Race info
Sport: Running
Location: Bristol, United Kingdom
Start type: Manual wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 187
Updated: Tuesday, October 8, 2019 18:24 (GMT+1)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Avon Valley Railway October 2019

  • Summary »
  • All racers : Wave 10k Wave
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Start time
1 Matthew Cooper North Bristol Running Group  10k VM40 10k Wave 0:00
2 Jason Davies   10k Sen Male 10k Wave 0:00
3 Andre Swanepoel Lonely Goat Running Club  10k VM40 10k Wave 0:00
4 Brian Adamson Emersons Green Running Club  10k VM40 10k Wave 0:00
6 Leanne Appleton   10k Sen Female 10k Wave 0:00
7 Martyn Appleton   10k VM60 10k Wave 0:00
8 David Atkinson Hoka One One Racer  10k Sen Male 10k Wave 0:00
10 Sarah Barrow   10k VF50 10k Wave 0:00
11 Sonia Beaty Wessex Canicross  10k DF VF40 10k Wave 0:00
12 Samantha Bell Fry Club Joggers  10k VF40 10k Wave 0:00
13 Vicki Beswetherick   10k Sen Female 10k Wave 0:00
14 Kate Bevan   10k Sen Female 10k Wave 0:00
15 Emma Bird   10k VF40 10k Wave 0:00
16 Daniel Boden   10k Sen Male 10k Wave 0:00
17 Sophie Bohane   10k Sen Female 10k Wave 0:00
18 Jennie Bolling   10k VF50 10k Wave 0:00
19 Mel Bound This Mum Runs  10k VF40 10k Wave 0:00
20 Nik Bowyer   10k Sen Male 10k Wave 0:00
21 Andrew Boyce   10k VM40 10k Wave 0:00
22 Helen Boyce Avon Valley Runners  10k VF40 10k Wave 0:00
23 Stacey Britton   10k DF Sen Female 10k Wave 0:00
24 Lucy Brown   10k VF40 10k Wave 0:00
25 Nik Bruce Emersons Green Running Club  10k VM40 10k Wave 0:00
27 Karen Burles Reading AC  10k VF40 10k Wave 0:00
28 Kirsty Button   10k VF40 10k Wave 0:00
29 Mary Caudle GoodGym  10k VF50 10k Wave 0:00
30 Laura Chandler   10k VF50 10k Wave 0:00
31 Mim Chapman Dursley Running Club  10k VF50 10k Wave 0:00
32 Adam Childs   10k Sen Male 10k Wave 0:00
33 Kathryn Childs   10k Sen Female 10k Wave 0:00
34 Mandy Collier-King Emersons Green Running Club  10k VF40 10k Wave 0:00
35 Claire Coney   10k VF40 10k Wave 0:00
36 Patrick Connolly Emersons Green Running Club  10k VM50 10k Wave 0:00
37 Miranda Coombes Pilton Harriers  10k VF40 10k Wave 0:00
38 Shirley Cornish   10k Sen Female 10k Wave 0:00
39 Jer Court Emersons Green Running Club  10k VM40 10k Wave 0:00
40 Vicki Crocker   10k Sen Female 10k Wave 0:00
41 Michael Curtis-Lewis   10k Sen Male 10k Wave 0:00
42 Tom Dalton   10k MU20 10k Wave 0:00
43 Richard Daniel Wickwar Wunners  10k VM40 10k Wave 0:00
44 Hannah Davidson   10k VF40 10k Wave 0:00
45 Emma Davies   10k Sen Female 10k Wave 0:00
47 Emma Downie Sole Sisters (North Bristol)  10k Sen Female 10k Wave 0:00
48 Carol Doxsey   10k VF40 10k Wave 0:00
49 Christopher Dunn Lonely Goat Running Club  10k VM40 10k Wave 0:00
50 Natalie Eades Emersons Green Running Club  10k Sen Female 10k Wave 0:00
51 Rachael Ellard Southville Running Club  10k VF40 10k Wave 0:00
53 Deb Farrell Emersons Green Running Club  10k VF50 10k Wave 0:00
54 Claire Fennell Somer AC  10k Sen Female 10k Wave 0:00
55 Caron Finn Emersons Green Running Club  10k VF40 10k Wave 0:00
59 Richard Fowler   10k VM40 10k Wave 0:00
60 Hayley Franklin Emersons Green Running Club  10k Sen Female 10k Wave 0:00
61 Ben French   10k Sen Male 10k Wave 0:00
64 Amanda Gardner This Mum Runs  10k Sen Female 10k Wave 0:00
65 Andrea Gealer Sole Sisters (North Bristol)  10k VF40 10k Wave 0:00
66 Rowland Gealer   10k VM50 10k Wave 0:00
67 Georgina Glossop Winchcombe Hockey Club  10k FU20 10k Wave 0:00
69 Rebecca Gordge   10k Sen Female 10k Wave 0:00
70 Matthew Gorman   10k VM40 10k Wave 0:00
71 Michael Gorman   10k VM60 10k Wave 0:00
72 Wendy Gwinneth Emersons Green Running Club  10k VF40 10k Wave 0:00
73 Ken Ham Westbury Harriers  10k VM50 10k Wave 0:00
74 Kathryn Hamilton   10k Sen Female 10k Wave 0:00
75 Gareth Harry   10k Sen Male 10k Wave 0:00
76 Tina Hartridge   10k VF50 10k Wave 0:00
78 Chris Hewett Wellington Weavers  10k VM40 10k Wave 0:00
79 Ella Hewton   10k Sen Female 10k Wave 0:00
80 Andrew Hill St Neots Riverside Runners  10k VM50 10k Wave 0:00
81 Peter Hinsley Emersons Green Running Club  10k VM50 10k Wave 0:00
82 Sarah Hodge   10k VF40 10k Wave 0:00
83 Annalise Holme   10k VF40 10k Wave 0:00
84 Karen Hoose   10k Sen Female 10k Wave 0:00
85 Rob Horton   10k VM50 10k Wave 0:00
86 Hannah Hounslow Lonely Goat Running Club  10k Sen Female 10k Wave 0:00
87 Jarvis Hunter   10k Sen Male 10k Wave 0:00
88 Anna Hutchinson   10k Sen Female 10k Wave 0:00
89 Anthony Hutchinson   10k VM40 10k Wave 0:00
90 Katie Ireland Bitton Road Runners  10k Sen Female 10k Wave 0:00
91 Helen Jacks-Hewett Wellington Weavers  10k VF40 10k Wave 0:00
94 Samuel Jarvis   10k Sen Male 10k Wave 0:00
95 Emily Jefferies Emersons Green Running Club  10k Sen Female 10k Wave 0:00
96 Denise Jenkins   10k VF50 10k Wave 0:00
97 Alice Johnson   10k VF40 10k Wave 0:00
98 Elisabeth Jones   10k Sen Female 10k Wave 0:00
99 Rebecca Kent   10k DF VF40 10k Wave 0:00
103 Matt Lewis   10k VM40 10k Wave 0:00
105 Patrick Lewis   10k Sen Male 10k Wave 0:00
106 Zoe Lines   10k VF40 10k Wave 0:00
107 Mark Little   10k Sen Male 10k Wave 0:00
108 Jim Long Wickwar Wunners  10k Sen Male 10k Wave 0:00
110 Damian Luscombe Vegan Runners UK  10k VM40 10k Wave 0:00
111 Neil Martin   10k VM40 10k Wave 0:00
114 Katie Maynard London City Runners  10k Sen Female 10k Wave 0:00
115 Caroline McAleese Vegan Runners UK  10k VF40 10k Wave 0:00
116 Rachel McAllister   10k VF40 10k Wave 0:00
118 Lisa McCrea-Steele Hogweed Trotters  10k Sen Female 10k Wave 0:00
119 Christine Millard   10k Sen Female 10k Wave 0:00
120 Harri Millard   10k DF Sen Female 10k Wave 0:00
121 Jon Millard   10k VM40 10k Wave 0:00
122 Jenny Milton   10k Sen Female 10k Wave 0:00
125 Lucie Montgomery   10k Sen Female 10k Wave 0:00
126 Ashley Mottram   10k Sen Male 10k Wave 0:00
127 Lorraine Mottram   10k Sen Female 10k Wave 0:00
129 Paul Newman Somer AC  10k VM60 10k Wave 0:00
130 Caroline Nicholas Hogweed Trotters  10k Sen Female 10k Wave 0:00
131 Jim Ovens Frampton Cotterell Harriers  10k VM50 10k Wave 0:00
132 Alima Oyebanji   10k DF VF50 10k Wave 0:00
133 Laura Palmer   10k Sen Female 10k Wave 0:00
134 Joanna Parsons   10k VF50 10k Wave 0:00
135 Clive Pickles   10k VM60 10k Wave 0:00
136 Jack Pitcher Emersons Green Running Club  10k Sen Male 10k Wave 0:00
137 Brad Pontin Bristol & West AC  10k Sen Male 10k Wave 0:00
138 Georgie Power   10k DF VF40 10k Wave 0:00
139 Nesta Pritchard   10k Sen Female 10k Wave 0:00
140 Carole Pugh   10k VF50 10k Wave 0:00
142 Duncan Reeves   10k VM40 10k Wave 0:00
143 Catherine Robinson   10k VF40 10k Wave 0:00
144 Sarah Rose Bracknell Forest Runners  10k VF40 10k Wave 0:00
148 Rachel Skidmore   10k Sen Female 10k Wave 0:00
149 Claire Skyner   10k Sen Female 10k Wave 0:00
150 Louise Slowgrove   10k Sen Female 10k Wave 0:00
152 Rachel Smith Dursley Running Club  10k VF40 10k Wave 0:00
153 Sam Smith   10k Sen Male 10k Wave 0:00
156 Helen Stedman   10k VF60 10k Wave 0:00
157 Jasmine Stevens Wong   10k VF40 10k Wave 0:00
158 Emily Stubbs Lonely Goat Running Club  10k Sen Female 10k Wave 0:00
161 Kaisha Thatcher Bitton Road Runners  10k Sen Female 10k Wave 0:00
162 Lisa Thomas   10k Sen Female 10k Wave 0:00
163 Stewart James Thomas   10k VM60 10k Wave 0:00
164 Sarah Thomson Moorside Park Run Club Liverpool  10k Sen Female 10k Wave 0:00
165 Kyle Greig Metro Aberdeen  10k Sen Male 10k Wave 0:00
166 Callum Townsend   10k DF Sen Male 10k Wave 0:00
167 Bronwyn Troskie Weston AC  10k VF40 10k Wave 0:00
168 Andy Trott   10k Sen Male 10k Wave 0:00
169 Naomi Trott   10k Sen Female 10k Wave 0:00
170 Emily Tucker   10k Sen Female 10k Wave 0:00
171 Rob Umphray   10k VM40 10k Wave 0:00
172 Cathy Walker   10k Sen Female 10k Wave 0:00
173 Mich Wallis   10k VF40 10k Wave 0:00
174 Donna Warr   10k VF40 10k Wave 0:00
175 Andy Watson   10k VM50 10k Wave 0:00
176 Neil Webber   10k Sen Male 10k Wave 0:00
177 Andrew Webster   10k VM40 10k Wave 0:00
178 Sally Wheeler   10k VF60 10k Wave 0:00
180 Vicki Williams   10k VF40 10k Wave 0:00
182 Harry Wood   10k Sen Male 10k Wave 0:00
183 Edd Wright   10k Sen Male 10k Wave 0:00
186 Julia Zimmek   10k VF50 10k Wave 0:00
187 Paul Burgess Frampton Cotterell Harriers  10k VM60 10k Wave 0:00
188 Miranda Arthur Southville RC  10k VF40 10k Wave 0:00