Avon Valley Railway October 2019

Saturday, October 5, 2019 09:02 (GMT+1) - Start list

Race info
Sport: Running
Location: Bristol, United Kingdom
Start type: Manual wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 187
Updated: Tuesday, October 8, 2019 18:24 (GMT+1)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Avon Valley Railway October 2019

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Start time
1 Matthew Cooper North Bristol Running Group  10k VM40 10k Wave 0:00
2 Jason Davies   10k Sen Male 10k Wave 0:00
3 Andre Swanepoel Lonely Goat Running Club  10k VM40 10k Wave 0:00
4 Brian Adamson Emersons Green Running Club  10k VM40 10k Wave 0:00
6 Leanne Appleton   10k Sen Female 10k Wave 0:00
7 Martyn Appleton   10k VM60 10k Wave 0:00
8 David Atkinson Hoka One One Racer  10k Sen Male 10k Wave 0:00
10 Sarah Barrow   10k VF50 10k Wave 0:00
11 Sonia Beaty Wessex Canicross  10k DF VF40 10k Wave 0:00
12 Samantha Bell Fry Club Joggers  10k VF40 10k Wave 0:00
13 Vicki Beswetherick   10k Sen Female 10k Wave 0:00
14 Kate Bevan   10k Sen Female 10k Wave 0:00
15 Emma Bird   10k VF40 10k Wave 0:00
16 Daniel Boden   10k Sen Male 10k Wave 0:00
17 Sophie Bohane   10k Sen Female 10k Wave 0:00
18 Jennie Bolling   10k VF50 10k Wave 0:00
19 Mel Bound This Mum Runs  10k VF40 10k Wave 0:00
20 Nik Bowyer   10k Sen Male 10k Wave 0:00
21 Andrew Boyce   10k VM40 10k Wave 0:00
22 Helen Boyce Avon Valley Runners  10k VF40 10k Wave 0:00
23 Stacey Britton   10k DF Sen Female 10k Wave 0:00
24 Lucy Brown   10k VF40 10k Wave 0:00
25 Nik Bruce Emersons Green Running Club  10k VM40 10k Wave 0:00
27 Karen Burles Reading AC  10k VF40 10k Wave 0:00
28 Kirsty Button   10k VF40 10k Wave 0:00
29 Mary Caudle GoodGym  10k VF50 10k Wave 0:00
30 Laura Chandler   10k VF50 10k Wave 0:00
31 Mim Chapman Dursley Running Club  10k VF50 10k Wave 0:00
32 Adam Childs   10k Sen Male 10k Wave 0:00
33 Kathryn Childs   10k Sen Female 10k Wave 0:00
34 Mandy Collier-King Emersons Green Running Club  10k VF40 10k Wave 0:00
35 Claire Coney   10k VF40 10k Wave 0:00
36 Patrick Connolly Emersons Green Running Club  10k VM50 10k Wave 0:00
37 Miranda Coombes Pilton Harriers  10k VF40 10k Wave 0:00
38 Shirley Cornish   10k Sen Female 10k Wave 0:00
39 Jer Court Emersons Green Running Club  10k VM40 10k Wave 0:00
40 Vicki Crocker   10k Sen Female 10k Wave 0:00
41 Michael Curtis-Lewis   10k Sen Male 10k Wave 0:00
42 Tom Dalton   10k MU20 10k Wave 0:00
43 Richard Daniel Wickwar Wunners  10k VM40 10k Wave 0:00
44 Hannah Davidson   10k VF40 10k Wave 0:00
45 Emma Davies   10k Sen Female 10k Wave 0:00
47 Emma Downie Sole Sisters (North Bristol)  10k Sen Female 10k Wave 0:00
48 Carol Doxsey   10k VF40 10k Wave 0:00
49 Christopher Dunn Lonely Goat Running Club  10k VM40 10k Wave 0:00
50 Natalie Eades Emersons Green Running Club  10k Sen Female 10k Wave 0:00
51 Rachael Ellard Southville Running Club  10k VF40 10k Wave 0:00
53 Deb Farrell Emersons Green Running Club  10k VF50 10k Wave 0:00
54 Claire Fennell Somer AC  10k Sen Female 10k Wave 0:00
55 Caron Finn Emersons Green Running Club  10k VF40 10k Wave 0:00
59 Richard Fowler   10k VM40 10k Wave 0:00
60 Hayley Franklin Emersons Green Running Club  10k Sen Female 10k Wave 0:00
61 Ben French   10k Sen Male 10k Wave 0:00
64 Amanda Gardner This Mum Runs  10k Sen Female 10k Wave 0:00
65 Andrea Gealer Sole Sisters (North Bristol)  10k VF40 10k Wave 0:00
66 Rowland Gealer   10k VM50 10k Wave 0:00
67 Georgina Glossop Winchcombe Hockey Club  10k FU20 10k Wave 0:00
69 Rebecca Gordge   10k Sen Female 10k Wave 0:00
70 Matthew Gorman   10k VM40 10k Wave 0:00
71 Michael Gorman   10k VM60 10k Wave 0:00
72 Wendy Gwinneth Emersons Green Running Club  10k VF40 10k Wave 0:00
73 Ken Ham Westbury Harriers  10k VM50 10k Wave 0:00
74 Kathryn Hamilton   10k Sen Female 10k Wave 0:00
75 Gareth Harry   10k Sen Male 10k Wave 0:00
76 Tina Hartridge   10k VF50 10k Wave 0:00
78 Chris Hewett Wellington Weavers  10k VM40 10k Wave 0:00
79 Ella Hewton   10k Sen Female 10k Wave 0:00
80 Andrew Hill St Neots Riverside Runners  10k VM50 10k Wave 0:00
81 Peter Hinsley Emersons Green Running Club  10k VM50 10k Wave 0:00
82 Sarah Hodge   10k VF40 10k Wave 0:00
83 Annalise Holme   10k VF40 10k Wave 0:00
84 Karen Hoose   10k Sen Female 10k Wave 0:00
85 Rob Horton   10k VM50 10k Wave 0:00
86 Hannah Hounslow Lonely Goat Running Club  10k Sen Female 10k Wave 0:00
87 Jarvis Hunter   10k Sen Male 10k Wave 0:00
88 Anna Hutchinson   10k Sen Female 10k Wave 0:00
89 Anthony Hutchinson   10k VM40 10k Wave 0:00
90 Katie Ireland Bitton Road Runners  10k Sen Female 10k Wave 0:00
91 Helen Jacks-Hewett Wellington Weavers  10k VF40 10k Wave 0:00
94 Samuel Jarvis   10k Sen Male 10k Wave 0:00
95 Emily Jefferies Emersons Green Running Club  10k Sen Female 10k Wave 0:00
96 Denise Jenkins   10k VF50 10k Wave 0:00
97 Alice Johnson   10k VF40 10k Wave 0:00
98 Elisabeth Jones   10k Sen Female 10k Wave 0:00
99 Rebecca Kent   10k DF VF40 10k Wave 0:00
103 Matt Lewis   10k VM40 10k Wave 0:00
105 Patrick Lewis   10k Sen Male 10k Wave 0:00
106 Zoe Lines   10k VF40 10k Wave 0:00
107 Mark Little   10k Sen Male 10k Wave 0:00
108 Jim Long Wickwar Wunners  10k Sen Male 10k Wave 0:00
110 Damian Luscombe Vegan Runners UK  10k VM40 10k Wave 0:00
111 Neil Martin   10k VM40 10k Wave 0:00
114 Katie Maynard London City Runners  10k Sen Female 10k Wave 0:00
115 Caroline McAleese Vegan Runners UK  10k VF40 10k Wave 0:00
116 Rachel McAllister   10k VF40 10k Wave 0:00
118 Lisa McCrea-Steele Hogweed Trotters  10k Sen Female 10k Wave 0:00
119 Christine Millard   10k Sen Female 10k Wave 0:00
120 Harri Millard   10k DF Sen Female 10k Wave 0:00
121 Jon Millard   10k VM40 10k Wave 0:00
122 Jenny Milton   10k Sen Female 10k Wave 0:00
125 Lucie Montgomery   10k Sen Female 10k Wave 0:00
126 Ashley Mottram   10k Sen Male 10k Wave 0:00
127 Lorraine Mottram   10k Sen Female 10k Wave 0:00
129 Paul Newman Somer AC  10k VM60 10k Wave 0:00
130 Caroline Nicholas Hogweed Trotters  10k Sen Female 10k Wave 0:00
131 Jim Ovens Frampton Cotterell Harriers  10k VM50 10k Wave 0:00
132 Alima Oyebanji   10k DF VF50 10k Wave 0:00
133 Laura Palmer   10k Sen Female 10k Wave 0:00
134 Joanna Parsons   10k VF50 10k Wave 0:00
135 Clive Pickles   10k VM60 10k Wave 0:00
136 Jack Pitcher Emersons Green Running Club  10k Sen Male 10k Wave 0:00
137 Brad Pontin Bristol & West AC  10k Sen Male 10k Wave 0:00
138 Georgie Power   10k DF VF40 10k Wave 0:00
139 Nesta Pritchard   10k Sen Female 10k Wave 0:00
140 Carole Pugh   10k VF50 10k Wave 0:00
142 Duncan Reeves   10k VM40 10k Wave 0:00
143 Catherine Robinson   10k VF40 10k Wave 0:00
144 Sarah Rose Bracknell Forest Runners  10k VF40 10k Wave 0:00
148 Rachel Skidmore   10k Sen Female 10k Wave 0:00
149 Claire Skyner   10k Sen Female 10k Wave 0:00
150 Louise Slowgrove   10k Sen Female 10k Wave 0:00
152 Rachel Smith Dursley Running Club  10k VF40 10k Wave 0:00
153 Sam Smith   10k Sen Male 10k Wave 0:00
156 Helen Stedman   10k VF60 10k Wave 0:00
157 Jasmine Stevens Wong   10k VF40 10k Wave 0:00
158 Emily Stubbs Lonely Goat Running Club  10k Sen Female 10k Wave 0:00
161 Kaisha Thatcher Bitton Road Runners  10k Sen Female 10k Wave 0:00
162 Lisa Thomas   10k Sen Female 10k Wave 0:00
163 Stewart James Thomas   10k VM60 10k Wave 0:00
164 Sarah Thomson Moorside Park Run Club Liverpool  10k Sen Female 10k Wave 0:00
165 Kyle Greig Metro Aberdeen  10k Sen Male 10k Wave 0:00
166 Callum Townsend   10k DF Sen Male 10k Wave 0:00
167 Bronwyn Troskie Weston AC  10k VF40 10k Wave 0:00
168 Andy Trott   10k Sen Male 10k Wave 0:00
169 Naomi Trott   10k Sen Female 10k Wave 0:00
170 Emily Tucker   10k Sen Female 10k Wave 0:00
171 Rob Umphray   10k VM40 10k Wave 0:00
172 Cathy Walker   10k Sen Female 10k Wave 0:00
173 Mich Wallis   10k VF40 10k Wave 0:00
174 Donna Warr   10k VF40 10k Wave 0:00
175 Andy Watson   10k VM50 10k Wave 0:00
176 Neil Webber   10k Sen Male 10k Wave 0:00
177 Andrew Webster   10k VM40 10k Wave 0:00
178 Sally Wheeler   10k VF60 10k Wave 0:00
180 Vicki Williams   10k VF40 10k Wave 0:00
182 Harry Wood   10k Sen Male 10k Wave 0:00
183 Edd Wright   10k Sen Male 10k Wave 0:00
186 Julia Zimmek   10k VF50 10k Wave 0:00
187 Paul Burgess Frampton Cotterell Harriers  10k VM60 10k Wave 0:00
188 Miranda Arthur Southville RC  10k VF40 10k Wave 0:00
201 Gary Hughes Team Bath AC  4k VM50 4k Wave 9:12
202 Karen Algate Stanbridge Fliers  4k Sen Female 4k Wave 9:12
203 Terry Conquest   4k Sen Male 4k Wave 9:12
204 Louise Foster   4k Sen Female 4k Wave 9:12
205 Nicola Hilton   4k VF50 4k Wave 9:12
206 Claire Thomas   4k VF50 4k Wave 9:12
208 Camilla Wood   4k Sen Female 4k Wave 9:12
209 Claire Bywater This Mum Runs  4k Sen Female 4k Wave 9:12
210 Catherine Chalmers   4k VF50 4k Wave 9:12
211 Maria Cook   4k Sen Female 4k Wave 9:12
212 Michelle Craker   4k VF50 4k Wave 9:12
213 Aaron Dunford   4k MU20 4k Wave 9:12
214 Julie Dunn   4k VF40 4k Wave 9:12
215 Steve Dyke   4k VM40 4k Wave 9:12
216 Jacob Franklin Bristol & West AC  4k MU20 4k Wave 9:12
217 Anne French   4k VF60 4k Wave 9:12
218 Ellie Gooch   4k Sen Female 4k Wave 9:12
219 Amelia Gorman   4k FU20 4k Wave 9:12
220 Kathryn Gorman   4k VF40 4k Wave 9:12
221 Laura Jones   4k Sen Female 4k Wave 9:12
222 Daniela Madeloff   4k Sen Female 4k Wave 9:12
223 Sarah Madeloff   4k Sen Female 4k Wave 9:12
224 Faye Pollinger Vegan Runners UK  4k FU20 4k Wave 9:12
225 Mike Pollinger   4k VM40 4k Wave 9:12
226 Shaun Scammell   4k Sen Male 4k Wave 9:12
227 Simon Shellard   4k Sen Male 4k Wave 9:12
228 Karen Stephens Staple Hill Runners  4k VF40 4k Wave 9:12
229 Savanna Swanepoel Lonely Goat Running Club  4k FU20 4k Wave 9:12
230 Olivia Tarr Bristol & West AC  4k FU20 4k Wave 9:12
231 Dayne Troskie   4k MU20 4k Wave 9:12
232 Devon Troskie   4k VM40 4k Wave 9:12
233 Katelyn Troskie   4k FU20 4k Wave 9:12
235 Liz Williams RMR  4k Sen Female 4k Wave 9:12
236 Anita Wright Staple Hill Runners  4k VF60 4k Wave 9:12
237 Adam Wright-Davies   4k Sen Male 4k Wave 9:12
238 Mark Wright-Davies   4k VM60 4k Wave 9:12
239 Yvonne Scott Bracknell Forest Runners  4k VF50 4k Wave 9:12