Brewood 10K 2019 - "The Woggle"

Sunday, September 22, 2019 10:00 (GMT+1) - Start list

Race info
Sport: Running - road
Location: Brewood, United Kingdom
Start type: Mass start
Racers: 263
Updated: Thursday, September 26, 2019 14:27 (GMT+1)
Organized by: On Behalf Of Brewood Scouts
Race website: http://www.brewoodwoggle.com/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
161 Jack Pickett Wolverhampton & Bilston  M1 M 10:00:00
50 Dean Aston Telford Harriers  M2 M 10:00:00
122 Chris Horton Badgers  M3 M 10:00:00
163 Michael Smith Telford Harriers  M4 M 10:00:00
232 Gary Whitehouse   M5 M 10:00:00
192 Adam Quiney   M6 M 10:00:00
194 Todd Quiney   M7 M 10:00:00
193 Ryan Quiney   M8 M 10:00:00
222 Jason Walkley   M9 M 10:00:00
41 Tom Gregory   M10 M 10:00:00
255 Gareth Youlden   M11 M 10:00:00
77 Scott Hilton   M12 M 10:00:00
91 Chris Doran Telford Harriers  M13 M 10:00:00
110 Victor Bennett Telford Harriers  M14 M 10:00:00
202 John Williams   M15 M 10:00:00
80 Ryan Clark   M16 M 10:00:00
107 Jon Edmonds Telford Harriers  M17 M 10:00:00
213 Oliver Wilcox   M18 M 10:00:00
179 Richard Palmer Telford Harriers  M19 M 10:00:00
126 Andy Pigg Telford Harriers  M20 M 10:00:00
106 Robert Edwards Wolverhampton & Bilston  M21 M 10:00:00
247 Steve Willacy   M22 M 10:00:00
5 John Higgins   M23 M 10:00:00
24 Matt Davies   M24 M 10:00:00
53 Miles Pearce Wolverhampton & Bilston  M25 M 10:00:00
200 Jonathan Mahoney   M26 M 10:00:00
76 Nigel Gillingham   M27 M 10:00:00
223 Neil Winnall   M28 M 10:00:00
233 Darren Pickett   M29 M 10:00:00
196 Luke Phillips   M30 M 10:00:00
258 Paul Tabor Wolverhampton & Bilston  M31 M 10:00:00
58 Alistair Diplock   M32 M 10:00:00
191 Thomas Hadley   M33 M 10:00:00
25 Tony Barnett Lawley Running Club  M34 M 10:00:00
12 Adam Fleetwood   M35 M 10:00:00
271 Darrel Gulacsi   M36 M 10:00:00
318 Ashley Hodgkins   M37 M 10:00:00
257 Richard Robinson   M38 M 10:00:00
69 Liam Bowden Mow Cop Runners  M39 M 10:00:00
4 Richard Jackson   M40 M 10:00:00
32 Adam Cotterill   M41 M 10:00:00
115 Gus Erlandson   M42 M 10:00:00
33 Craig Buggins Wolverhampton & Bilston  M43 M 10:00:00
229 Mark Williams   M44 M 10:00:00
259 Simon Yap Newport and District RC  M45 M 10:00:00
57 Andrew Watkins   M46 M 10:00:00
113 Daniel Davey Dudley Kingswinford RC  M47 M 10:00:00
35 Jim Hancox   M48 M 10:00:00
171 Paul Moss   M49 M 10:00:00
239 Paul Ruscoe Telford Harriers  M50 M 10:00:00
112 Sam Lawrence   M51 M 10:00:00
250 Gemma Wheway   M52 M 10:00:00
47 David Henley   M53 M 10:00:00
182 Craig Jenkins   M54 M 10:00:00
203 Jonathon Smith   M55 M 10:00:00
89 Robert Friel Telford Harriers  M56 M 10:00:00
9 Simon Howarth   M57 M 10:00:00
189 Tony Watson   M58 M 10:00:00
114 Gavin Ellis   M59 M 10:00:00
316 Brad Wright   M60 M 10:00:00
117 David O'Loughlin Telford Harriers  M61 M 10:00:00
29 Simon Ansell   M62 M 10:00:00
22 Mathew Kendall   M63 M 10:00:00
30 Paul Bate Chase Harriers  M64 M 10:00:00
40 Dom Flatley   M65 M 10:00:00
240 David Rowe   M66 M 10:00:00
177 Nicholas Hunt   M67 M 10:00:00
153 Shaun Preece   M68 M 10:00:00
64 Peter Graves   M69 M 10:00:00
21 Stuart Lilley   M70 M 10:00:00
83 Ian Malsbury Aldridge RC  M71 M 10:00:00
243 Simon Lane   M72 M 10:00:00
42 Mac Gearing   M73 M 10:00:00
219 Roger Sexty   M74 M 10:00:00
266 Dave Neath   M75 M 10:00:00
55 Steven Humbles   M76 M 10:00:00
61 Leighton Jenkins   M77 M 10:00:00
206 Nicholas McCooey   M78 M 10:00:00
156 Rob Parsons   M79 M 10:00:00
220 Kristian Russell   M80 M 10:00:00
265 Adrian Wake   M81 M 10:00:00
235 Ralph Humphries   M82 M 10:00:00
20 Simon Knowles   M83 M 10:00:00
183 Steve Hewitt   M84 M 10:00:00
195 Gerry Quinn   M85 M 10:00:00
79 Nick Morris The Yellow Army  M86 M 10:00:00
73 Paul Grocutt Sneyd Striders  M87 M 10:00:00
7 Chris Blue   M88 M 10:00:00
18 Nick Caswell Lonely Goat RC  M89 M 10:00:00
169 Steve Dix   M90 M 10:00:00
45 Mark Baxter Sneyd Striders  M91 M 10:00:00
242 Paul Ryder   M92 M 10:00:00
272 Alex Skinner   M93 M 10:00:00
187 Nigel Woodward   M94 M 10:00:00
276 James Wainwright   M95 M 10:00:00
49 Andrew Leeder   M96 M 10:00:00
245 Tomasz Slawinski Wolverhampton & Bilston  M97 M 10:00:00
116 Kelvin Boddy   M98 M 10:00:00
84 Melvin Lilley Midland Masters AC  M99 M 10:00:00
205 Noah Smith   M100 M 10:00:00
103 David Butler   M101 M 10:00:00
152 David Rhodes   M102 M 10:00:00
128 Andrew Thomlinson   M103 M 10:00:00
273 Stephen Skinner   M104 M 10:00:00
252 Andrew Baker   M105 M 10:00:00
13 Kevin Hayward   M106 M 10:00:00
63 Paul Birch   M107 M 10:00:00
43 Christopher Hodgkiss   M108 M 10:00:00
72 Jonathan Hawkes   M109 M 10:00:00
10 Mark Foster   M110 M 10:00:00
88 Aidan Egleston Telford Harriers  M111 M 10:00:00
87 Philip Buckley The Yellow Army  M112 M 10:00:00
123 Huw Jones   M113 M 10:00:00
204 Tony Tompkins   M114 M 10:00:00
125 David Horton   M115 M 10:00:00
211 Ray Woodcock   M116 M 10:00:00
1 Lee Simmons   M117 M 10:00:00
262 Richard Worton   M118 M 10:00:00
317 Ken Gough   M119 M 10:00:00
251 Sarah Postles   M120 M 10:00:00
105 Lee Guffick   M121 M 10:00:00
14 Gareth Dobson   M122 M 10:00:00
34 Chris Hayes   M123 M 10:00:00
144 Colin Pheasant Chase Harriers  M124 M 10:00:00
181 Anthony Pearson   M125 M 10:00:00
82 Alan Hodgkiss   M126 M 10:00:00
16 Richard Beckett   M127 M 10:00:00
231 Kathy Parkin   M128 M 10:00:00
2 Suzanne Jordan   M129 M 10:00:00