2019 PCPS 8 - Thorneside Classic

Sunday, August 18, 2019 09:29 (GMT+10) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: Thorneside, Australia
Start type: Manual wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 41
Updated: Wednesday, August 28, 2019 15:22 (GMT+10)
Organized by: Wynnum Redlands Canoe club
Race notes
Final Results now posted as of 28/8/19
Show more Show less

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Start time
100 Luke Chapman Brisbane Paddling club  Long L1 L1-pink 0:00
101 Andrew Bavage Sandgate Paddling club  Long L1 L1-pink 0:00
102 Tommy Woodriff Kawana Waters Canoe club  Long L1 L1-pink 0:00
112 Peter Hopwood Brisbane Canoeing club  Long L2 L2-orange 0:00
113 Craig Chapman Brisbane Paddling club  Long L2 L2-orange 0:00
114 Gavin Cook Brisbane Paddling club  Long L2 L2-orange 0:00
115 Tom Armitt Brisbane Paddling club  Long L2 L2-orange 0:00
116 Craig Spender Kawana Waters Canoe club  Long L2 L2-orange 0:00
126 Vance Murphy Kawana Waters Canoe club  Long L3 L3-yellow 0:00
127 Stuart Bryson Brisbane Canoeing club  Long L3 L3-yellow 0:00
128 Matthew Phyland Varsity Lakes Paddlers club  Long L3 L3-yellow 0:00
141 Jamie Boyle Varsity Lakes Paddlers club  Long L4 L4-red 1:23
142 Glen & Karen Blackstock Mooloolaba Paddlers club  Long L4 L4-red 1:23
143 Peter Billington Kawana Waters Canoe club  Long L4 L4-red 1:23
145 Tony Bowman Brisbane Paddling club  Long L4 L4-red 1:23
146 David Knight Brisbane Paddling club  Long L4 L4-red 1:23
147 David Bicknell Wynnum Redlands Canoe club  Long L4 L4-red 1:23
149 Gary & April Davie Currumbin Creek Paddlers club  Long L4 L4-red 1:23
150 Jannie Geertsema West End Canoe club  Long L4 L4-red 1:23
151 Brennan Huff Stepbrothers  Long L4 L4-red 1:23
200 Tony Brown Currumbin Creek Paddlers club  Long L5 L5-brown 2:21
201 Raymond Hastie Brisbane Paddling club  Long L5 L5-brown 2:21
202 Anthony Voller No Club  Long L5 L5-brown 2:21
203 Steve Fox Brisbane Canoeing club  Long L5 L5-brown 2:21
204 Trent Litherland Sandgate Paddling club  Long L5 L5-brown 2:21
205 Ryan Willebrand-Goffage Fitzroy Canoe club  Long L5 L5-brown 2:21
206 Mazi Agah Varsity Lakes Paddlers club  Long L5 L5-brown 2:21
207 Brian Roy Mooloolaba Paddlers club  Long L5 L5-brown 2:21
208 Jett Stuart West End Canoe club  Long L5 L5-brown 2:21
220 Ben Sutherland Brisbane Paddling club  Long L6 L6-green 4:42
221 Ray Brandt Sandgate Paddling club  Long L6 L6-green 4:42
223 Martyn Dwight Greater Logan Canoe club  Long L6 L6-green 4:42
224 Steve Belcher Currumbin Creek Paddlers club  Long L6 L6-green 4:42
225 Hugh Stewart Newport Waters Canoe club  Long L6 L6-green 4:42
226 Greg Davey Mooloolaba Paddlers club  Long L6 L6-green 4:42
227 Deborah Beacroft & Mark Kennedy No Club  Long L6 L6-green 4:42
241 Marilyn Drynan North West Canoe club  Long L7 L7-blue 4:42
242 Nicky Donaldson Sunshine Coast Paddlesports club  Long L7 L7-blue 4:42
251 Michael Kearney No Club  Long L8 L8-black 4:42
252 Julieanne White Currumbin Creek Paddlers club  Long L8 L8-black 4:42
253 Andrew Seymour No Club  Long L8 L8-black 4:42