Clásica de invierno II

Sunday, July 14, 2019 08:00 (GMT-4) - Start list

Race info
Sport: Cycling - road
Location: La Paz, Bolivia
Start type: Mass start
Racers: 127
Updated: Saturday, July 13, 2019 18:10 (GMT-4)
Organized by: Harold Santos
Race website: https://www.facebook.com/events/340350509868464/
Race notes
Comprueba tu categoría (depende de tu año de nacimiento) y tu distancia. Nos vemos el sábado para el recojo de placas y el domingo a la partida. No te atrases.
Show more Show less

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Age Gender Start time
1 Javier Huanca   34 Km Master B1 (40 a 45) 44 M
2 Roger Quiroga Ticona Piston Bike  34 Km Master A1 (30 a 34) 32 M
3 Joel Conde 24 TRI  34 Km Sub 23 (19-22) 19 M
4 David Mamani Condori Team Copacabana  34 Km Sub 23 (19-22) 21 M
5 Gonzalo Osco Hernandez Team BM  34 Km Master A1 (30 a 34) 30 M
6 Ivan Huancollo Clares   34 Km Elite (23-29) 26 M
7 Soren Yasser Castaños Calle Georgebikes  34 Km Elite (23-29) 26 M
8 Pedro Alex Ticona Cama Team Copacabana  34 Km Sub 23 (19-22) 22 M
10 Ronald Ivan De La Riva 24 TRI  34 Km Master B2 (45 a 50) 45 M
11 Franklin Vargas NRG Racing Team  34 Km Master B1 (40 a 45) 44 M
12 Javier Villarroel 24 TRI  34 Km Master B1 (40 a 45) 42 M
13 Carlos Aguilar Vera Wayra Ciclistas  34 Km Master A2 (35 a 39) 36 M
14 Marcos Mercado BikerZ  34 Km Master B2 (45 a 50) 46 M
15 Zbonko Arce Velásquez 24 TRI  34 Km Master B1 (40 a 45) 43 M
16 Luis Baptista Cabezas BikerZ  34 Km Master B1 (40 a 45) 41 M
17 Marcelo Gumiel NRG Racing Team  34 Km Master C2 (55 a 59) 55 M
18 Willy Paz Estrada 24TRI  34 Km Master B2 (45 a 50) 48 M
19 Carlos Andres Aguilar Alcala A Plus  34 Km Master A2 (35 a 39) 36 M
20 Daniel Ponce   34 Km Master A1 (30 a 34) 30 M
21 Antonio Fernandez NRG Racing Team  34 Km Elite (23-29) 28 M
22 Samuel Canaviri Choque 24 TRI  34 Km Sub 19 (17-18) 17 M
23 Rodrigo Blanco Usseglio   34 Km Master A2 (35 a 39) 38 M
24 Christian Marcelo Rivas Fuentes   34 Km Master A2 (35 a 39) 37 M
25 Ricardo Felipe Cano Lavadenz Georgebikes - debe  34 Km Master A2 (35 a 39) 37 M
26 Salvador Bustillos Mejia Team Epico - Fecha de nac?  34 Km Master A2 (35 a 39) 35 M
27 Martin Fernando Prieto Herbas 24 TRI  34 Km Master A1 (30 a 34) 29 M
28 Alvaro Alex Mamani Jumpiri   34 Km Elite (23-29) 25 M
29 Guido Carvajal   34 Km Elite (23-29) 27 M
30 Iver Mendoza Bicisur  34 Km Master A1 (30 a 34) 32 M
31 Jorge Tejerina Race Store  34 Km Master C1 (50 a 54) 50 M
32 Fabrizio Velasco BikerZ  34 Km Master B2 (45 a 50) 46 M
33 Alexandre Giora J316  34 Km Master A1 (30 a 34) 30 M
34 Armando Quispe Come Caminos  34 Km Master C1 (50 a 54) 54 M
35 Cristian Alvaro Quispe Condori Chasqui Viacha  34 Km Sub 23 (19-22) 22 M
36 Rodrigo Horacio Mamani Condori Team Copacabana  34 Km Sub 19 (17-18) 18 M
37 Danny Hernan Mamani Condori Team Copacabana  34 Km Sub 23 (19-22) 22 M
38 David Quispe Ramos Team Copacabana  34 Km Sub 19 (17-18) 17 M
39 Cristian Chambi Chaves Team Copacabana  34 Km Sub 23 (19-22) 19 M
40 Miket John Tarapaca Tacna Peru  34 Km Master A1 (30 a 34) 30 M
41 Geyson Rivero KTM Bikes Bolivia  34 Km Master B1 (40 a 45) 40 M
42 Nataniel Claros Beltran KTM Bikes Bolivia  34 Km Master C1 (50 a 54) 53 M
43 Mike Jim Quispe Quea Chaskis Peru - Fecha de nac?  34 Km Master A1 (30 a 34) M
44 Rene Guachalla Pinell   34 Km Master B2 (45 a 50) 49 M
45 Julio Cesar Loredo Cruz Oruro  34 Km Elite (23-29) 25 M
46 Miguel Angel Larrea Macias Race Store  34 Km Master B1 (40 a 45) 40 M
47 Helen Ivette Lizarro Baldivieso   34 Km Master C1 (50 a 54) 52 F
48 Luis Santamaria   34 Km Master B1 (40 a 45) 44 M
49 Rafael Aramayo Aranda   34 Km Elite (23-29) 26 M
50 Felipe Servia   34 Km Sub 23 (19-22) 20 M
51 Javier Urcullo Sologuren Piston Bike  34 Km Master C1 (50 a 54) 54 M
52 Bacilio Ramos Ticona   34 Km Elite (23-29) 29 M
53 Edwin Javier Ramos Ticona   34 Km Sub 23 (19-22) 21 M
54 Willy Felipe Beltran Santander NRG Racing Team  34 Km Master C1 (50 a 54) 54 M
55 Efrain Vallejos Quispe Piston Bike  34 Km Sub 19 (17-18) 16 M
56 Ricardo Gonzales Barrientos NRG Racing Team  34 Km Master C2 (55 a 59) 56 M
57 John Gracia Delizia Team  19 Km Master A (30 a 39) 37 M
58 Fernando Cristiam Vargas Arce NRG Racing Team - Fecha de nac?  34 Km Master B2 (45 a 50) 49 M
59 Jorge V. Vallejos Vilela Race Store  34 Km Master B2 (45 a 50) 45 M
60 Germán Álvarez Rodríguez Pio Rico - debe  34 Km Master D1 (60 a 64) 60 M
61 Vania Conde Quispe 24 TRI  34 Km Sub 23 (19-22) 22 F
62 Sulema Ruth Ccalli Mamani Tri Prov Sport Callao  34 Km Master A2 (35 a 39) 37 F
63 Militza Bedoya Team Epico  34 Km Master B1 (40 a 45) 43 F
64 Marioly Susana Avila Fernandez Sky Bolivia  34 Km Master A2 (35 a 39) 37 F
65 Milenka Alejandra Saavedra Muñoz   34 Km Master B2 (45 a 50) 48 F
66 Fidel Laura   19 Km Elite (15 a 29 - s17,s19, 28 M
67 Paola Villanueva Infinitys  19 Km Master B (40 a 49) 46 F
68 Diego mauricio Morales campos Team Delizia  19 Km Master B (40 a 49) 46 M
69 Ariel Conitzer Chuquiago Bike 2.0  34 Km Master B1 (40 a 45) 42 M
70 Gustavo Fernando Morales Angulo   19 Km Master B (40 a 49) 47 M
71 Carminia Molina Los Huancas  19 Km Master C (50 a 59) 52 F
72 Mirtha Muñoz Moyano Los Huancas  19 Km Master D (60+) 70 F
73 Julio Torrez Laura Piston Bike  19 Km Master B (40 a 49) 47 M
74 Josue Hendel Piston Bike  19 Km Elite (15 a 29 - s17,s19, 18 M
75 Edwin Ramiro Osco Ramos Copacabana  34 Km Master B1 (40 a 45) 42 M
76 Manfred Aguirre Los Huancas  19 Km Master C (50 a 59) 55 M
77 Ludwing Antonio Gonzales Espinoza 24 TRI  19 Km Elite (15 a 29 - s17,s19, 28 M
78 Juan Pablo Aguirre Camacho Los Huancas  19 Km Elite (15 a 29 - s17,s19, 23 M
79 Brandon Conde Quispe 24 TRI  19 Km Elite (15 a 29 - s17,s19, 24 M
80 Juan Vladimir Candia   19 Km Master B (40 a 49) 45 M
81 Roberto Poma   19 Km Elite (15 a 29 - s17,s19, 28 M
82 Alvaro Montes Los Huancas  19 Km Master C (50 a 59) 53 M
83 Fernando Alcócer BikerZ  19 Km Master C (50 a 59) 51 M
84 Ricardo Villena Castillo Come Caminos  34 Km Master A2 (35 a 39) 35 M
85 Angel Torrez Lafuente Come Caminos  19 Km Master B (40 a 49) 45 M
86 Andrea Pozo 3600 MTB  19 Km Master B (40 a 49) 45 F
87 Ali Palabra   19 Km Elite (15 a 29 - s17,s19, 17 M
88 Hugo Rodríguez G I.B.B.  19 Km Master B (40 a 49) 46 M
89 Jasmin Wara Lopez Rojas Team Copacabana  19 Km Elite (15 a 29 - s17,s19, 17 F
90 Diego Mayta Estrada Team Copacabana  19 Km Elite (15 a 29 - s17,s19, 29 M
91 Edwin Ernesto Mamani Cama Team Copacabana  19 Km Elite (15 a 29 - s17,s19, 25 M
92 Daniel Erwin Espejo Vargas 24 TRI  19 Km Elite (15 a 29 - s17,s19, 24 M
93 Juan Pablo Canqui Quispe   19 Km Master A (30 a 39) 34 M
94 Wilmar Adolfo Alanoca Cassillo   19 Km Master A (30 a 39) 37 M
95 Claudio Felix Cussi Mamani   19 Km Master A (30 a 39) 39 M
96 Juan De Dios Gustavo Columba Cossio   19 Km Master B (40 a 49) 45 M
97 Martha Nila Rico   19 Km Master C (50 a 59) 59 F
98 José Luis Callpa Blanco BikerZ  19 Km Master B (40 a 49) 40 M
99 Sergio Peñaloza   19 Km Master B (40 a 49) 49 M
100 Helen Valery Gutierrez Gutierrez No cumple el mínimo de edad. Devolver in  19 Km Elite (15 a 29 - s17,s19, 14 F
101 Sandra Serrate Infinitys  19 Km Master C (50 a 59) 52 F
102 Hans Jefferson Vitre Echave Guaygua Team  19 Km Elite (15 a 29 - s17,s19, 16 M
103 Felipe Vera Loza Team Delizia  19 Km Master D (60+) 61 M
104 Juan Pablo Querejazu Bicisur  19 Km Master A (30 a 39) 31 M
105 Danitza Aguilar Infinitys - Fecha de nac?  19 Km Master C (50 a 59) 52 F
106 Javier Mercado Canedo KTM Bikes Bolivia  19 Km Master B (40 a 49) 41 M
107 Rolando Vallejos Quispe Piston Bike  19 Km Elite (15 a 29 - s17,s19, 23 M
108 Victor Hugo Monje Vargas   19 Km Master A (30 a 39) 30 M
109 Melvi Gonzales Espinoza 24 TRI  19 Km Elite (15 a 29 - s17,s19, 25 F
110 Romy Paniagua BikerZ  19 Km Master A (30 a 39) 33 F
111 Franz Loayza Cordova Fecha de nac?  19 Km Master B (40 a 49) 47 M
112 Jose Luis Vargas Calderon Todo Terreno  19 Km Elite (15 a 29 - s17,s19, 28 M
113 Pablo Gallardo   19 Km Elite (15 a 29 - s17,s19, 28 M
114 Fabiola Arduz   19 Km Master B (40 a 49) 47 F
115 Rafael Gaston Lemaitre Leaño   19 Km Master C (50 a 59) 50 M
116 Debora Hinojosa   19 Km Master C (50 a 59) 50 F
117 Roberto Leon Pacheco   19 Km Master A (30 a 39) 34 M
118 Sergio Daga Martinez   19 Km Elite (15 a 29 - s17,s19, 18 M
119 Javier Beltran Gomez   34 Km Master D1 (60 a 64) 62 M
120 Daniel Beltran Rojas   34 Km Master A2 (35 a 39) 35 M
201 Gonzalo Antezana KTM - 101 verde  19 Km Master B (40 a 49) 44 M
203 Diego Cano Lavadenz 103 verde  19 Km Elite (15 a 29 - s17,s19, 27 M
204 Diego Alvarez 104 verde  19 Km Master A (30 a 39) 35 M
205 Maria del Pilar Rodriguez Vargas 105 verde  19 Km Master C (50 a 59) 51 F
206 Valeria Palazuelos 106 verde  19 Km Master B (40 a 49) 48 F
207 Sandi Maynes TLC  19 Km Elite (15 a 29 - s17,s19, 19 M
208 Pablo Carlos Delgado Ramos 24 TRI  19 Km Elite (15 a 29 - s17,s19, 22 M
259 Juan Carlos Loza Lazarte Coca Cola - 59 verde  34 Km Master C2 (55 a 59) 59 M