2014 ESWG 5k/20k Freestyle

Saturday, February 8, 2014 1:00 PM (GMT-5) - Start list

Race info
Sport: Skiing - cross-country
Location: Lake Placid, NY, United States
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 37
Updated: Sunday, February 16, 2014 11:23 AM (GMT-5)
Organized by: NYSSRA Nordic
Race website: nyssranordic.org

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

2014 ESWG 5k/20k Freestyle

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Age Gender Start time
33 Jan Wellford Keene - Essex  20k M1 Men 32 M 11:00
2 Matthew Torniainen Fultonville - Montgomery  20k M2 Men 38 M 11:00
4 Martin Donnelly-Heg Syracuse - Onondaga  20k M3 Men 40 M 11:00
7 Robert Underwood Kattskill Bay - Warren  20k M5 Men 53 M 11:00
3 Eric Seyse Scotia - Schenectady  20k SR Men 29 M 11:00
8 Jim Kobak Peru - Clinton  20k M3 Men 44 M 11:00
13 Jochen Hoppert Scottsville - Monroe  20k M2 Men 36 M 11:00
6 Adam Marino Saratoga Springs - Saratoga  20k U18 Men 17 M 11:00
14 Tim Huneck Rexford - Saratoga  20k M5 Men 54 M 11:00
10 James Rooney Glenville - Schenectady  20k U18 Men 16 M 11:00
30 Cameron Lewis Queensbury - Warren  20k SR Men 27 M 11:00
12 Kurt Gustafsson Brooklyn - Kings  20k M4 Men 48 M 11:00
21 Eric Brower Gloversville - Fulton  20k U20 Men 19 M 11:00
15 Tom Chappell Colton - St lawrence  20k M4 Men 49 M 11:00
16 Mark Paprocki Irondequoit - Monroe  20k M7 Men 60 M 11:00
37 Todd Rayne Clinton - Oneida  20k M6 Men 57 M 11:00
34 Edward Lis Lake Placid - Essex  20k M4 Men 46 M 11:00
32 Chris Yarsevich Saratoga Springs - Saratoga  20k M2 Men 35 M 11:00
17 Sean Scanlan Brooklyn - Kings  20k M4 Men 45 M 11:00
19 Mark Chmielewicz Clinton - Oneida  20k M6 Men 57 M 11:00
18 Chris Beattie Lake Placid - Essex  20k M8 Men 67 M 11:00
20 Kevin Walter Pittsford - Monroe  20k M4 Men 45 M 11:00
22 Andrew Kulmatiski Scotia - Schenectady  20k M7 Men 64 M 11:00
38 David Burt Queensbury - Warren  20k M7 Men 61 M 11:00
24 Matti Torniainen Gloversville - Fulton  20k M9 Men 71 M 11:00
26 Scott Brown Binghamton - Broome  20k M4 Men 46 M 11:00
9 Brian White Plattsburgh - Clinton  20k M4 Men 46 M 11:00
25 Joseph Dabritz Margaretville - Delaware  20k M4 Men 48 M 11:00
28 Lawrence Lepak Endicott - Broome  20k M7 Men 64 M 11:00
29 Jerry Curcio Oswego - Oswego  20k M6 Men 58 M 11:00