2019 12h of Glenridge

Saturday, June 8, 2019 8:04 AM (GMT-7) - Start list

Race info
Sport: Cycling - mtn cross-country
Location: Abbotsford, BC, Canada
Start type: Mass start
Racers: 138
Updated: Saturday, June 8, 2019 8:22 PM (GMT-7)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

2019 12h of Glenridge

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Start time
22 Crystal Lambert Crystal Lambert  Default Solo Women 08:04:10
2 Maralee Pretorius Maralee Pretorius  Default Solo Women 08:04:10
3 Joshua Martyn Joshua Martyn  Default Solo Men 08:04:10
4 Thomas Ryall Thomas Ryall  Default Solo Men 08:04:10
5 Benjamin Schmidt Benjamin Schmidt  Default Solo Men 08:04:10
7 Mike Simon Team Silver Valley  Default Solo Men 08:04:10
9 Evan Olivier Evan Olivier  Default Youth Solo 08:04:10
11 Harv Bergen Harv Bergen  Default Solo Men 08:04:10
2001 Sheldon Boreen Team Sea to Sky  Default Co-Ed Team of 2 08:04:10
2002 Denise Roman Team Sea to Sky  Default Co-Ed Team of 2 08:04:10
2011 Derek Slykerman Bottle Neck  Default Men Team of 2 08:04:10
2012 Anthony Leung Bottle Neck  Default Men Team of 2 08:04:10
2021 Jonny Berlinquette B-Team Boys  Default Men Team of 2 08:04:10
2022 Eugene Sepke B-Team Boys  Default Men Team of 2 08:04:10
2031 P.L. Meindertsma Diverse  Default Men Team of 2 08:04:10
2032 Bert Griffioen Diverse  Default Men Team of 2 08:04:10
2041 Roy McBeth F2C  Default Men Team of 2 08:04:10
2042 Dave Chamberlain F2C  Default Men Team of 2 08:04:10
2051 Dana Gaudet Jelly Bellies  Default Men Team of 2 08:04:10
2052 Chris Britten Jelly Bellies  Default Men Team of 2 08:04:10
2061 John Verdonk Notarious Fellers  Default Men Team of 2 08:04:10
2062 Scott Simpson Notarious Fellers  Default Men Team of 2 08:04:10
2071 Andy Stilin Pitter Patter  Default Men Team of 2 08:04:10
2072 Conner Henry Pitter Patter  Default Men Team of 2 08:04:10
2081 Nick Patenaude The Revengers  Default Men Team of 2 08:04:10
2082 Evan Girard The Revengers  Default Men Team of 2 08:04:10
2091 Peter Lyon The winning B-Team  Default Men Team of 2 08:04:10
2092 Todd Earnshaw The winning B-Team  Default Men Team of 2 08:04:10
2101 Steve Devantier Win or Booze  Default Men Team of 2 08:04:10
2102 Carsten Ivany Win or Booze  Default Men Team of 2 08:04:10
4001 Jayden Blythe Ferns  Default U12 Team of 4 08:04:10
4002 Mila Maksymetz Ferns  Default U12 Team of 4 08:04:10
4003 Audrey Rauch Ferns  Default U12 Team of 4 08:04:10
4004 Gillian Mullan Ferns  Default U12 Team of 4 08:04:10
4011 Caleb Petker Mountain Grinders  Default U12 Team of 4 08:04:10
4012 Caleb Warkentin Mountain Grinders  Default U12 Team of 4 08:04:10
4013 Seth Woods Mountain Grinders  Default U12 Team of 4 08:04:10
4014 Bodhi Davey Mountain Grinders  Default U12 Team of 4 08:04:10
4021 Bjoern Ossenbrink Team Fruit Loops  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4022 Lastminute Larry Team Fruit Loops  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4023 Stephanie Ossenbrink Team Fruit Loops  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4024 Lennard Pretorius Team Fruit Loops  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4031 Jack Meehan The Energizer Bunnies  Default U12 Team of 4 08:04:10
4032 Ben Petker The Energizer Bunnies  Default U12 Team of 4 08:04:10
4033 Noah Woods The Energizer Bunnies  Default U12 Team of 4 08:04:10
4034 Gregory Pringle The Energizer Bunnies  Default U12 Team of 4 08:04:10
4041 Matthew Rauch Turtles with Rocket Boosters  Default U12 Team of 4 08:04:10
4042 Elijah Gaudet Turtles with Rocket Boosters  Default U12 Team of 4 08:04:10
4043 Lukas Leikermoser Turtles with Rocket Boosters  Default U12 Team of 4 08:04:10
4044 Erik Leikermoser Turtles with Rocket Boosters  Default U12 Team of 4 08:04:10
4051 Levi Rauch Mach-4  Default Youth Team of 4 08:04:10
4052 Ethan Kelemen Mach-4  Default Youth Team of 4 08:04:10
4053 Adam Bouwman Mach-4  Default Youth Team of 4 08:04:10
4054 Anthony Motion Mach-4  Default Youth Team of 4 08:04:10
4061 Ping Trow B-Team Bitches  Default Women Team of 4 08:04:10
4062 Leah Lyon B-Team Bitches  Default Women Team of 4 08:04:10
4063 Peta Pemberton B-Team Bitches  Default Women Team of 4 08:04:10
4064 Mary Jane Duke B-Team Bitches  Default Women Team of 4 08:04:10
4071 Jennifer Clarke Rad Rollers  Default Women Team of 4 08:04:10
4072 Christine Cho Rad Rollers  Default Women Team of 4 08:04:10
4073 Judy Garren Rad Rollers  Default Women Team of 4 08:04:10
4074 GEORGINA MITCHELL Rad Rollers  Default Women Team of 4 08:04:10
4081 Eva Leikermoser See Ya Tuesday  Default Women Team of 4 08:04:10
4082 Tamara Blythe See Ya Tuesday  Default Women Team of 4 08:04:10
4083 Karen Rodgers See Ya Tuesday  Default Women Team of 4 08:04:10
4084 Kelly Jones See Ya Tuesday  Default Women Team of 4 08:04:10
4091 Rob Bruni Bruni-Pilling  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4092 Drew Pilling Bruni-Pilling  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4093 Ricky Federau Bruni-Pilling  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4094 Melanie Federau Bruni-Pilling  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4101 Amelia Ufford Honey badgers  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4102 Dave Eleiter Honey badgers  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4103 Natalie Nohra Honey badgers  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4104 Patrick Mallette Honey badgers  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4111 Darlene Olivier No Momentum  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4112 Michelle Peterson No Momentum  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4113 Holly O'brien No Momentum  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4114 Randy Isaac No Momentum  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4121 Paul Craig Team GIANT Vancouver  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4122 Mike Rothengatter Team GIANT Vancouver  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4123 Kelsey MacDonald Team GIANT Vancouver  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4124 Al Short Team GIANT Vancouver  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4131 Wade Godin Totally Unwheel  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4132 Lenica Godin Totally Unwheel  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4133 Wayne Kooy Totally Unwheel  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4134 Amy Rempel Totally Unwheel  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4141 Tomke Augustin Twenty ways to scratch the dog  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4142 Thadeus Tisch Twenty ways to scratch the dog  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4143 Matthew Hunt Twenty ways to scratch the dog  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4144 Amelie Zunk Twenty ways to scratch the dog  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4151 Tasha Yakemchuk B-Team’rs  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4152 Margaret Quayle B-Team’rs  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4153 Darcy Kabatoff B-Team’rs  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4154 Karl Dresen B-Team’rs  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4161 Miguel Lutz Chain Snappers  Default Men Team of 4 08:04:10
4162 Luke Bayard Chain Snappers  Default Men Team of 4 08:04:10
4163 Jesse Bayard Chain Snappers  Default Men Team of 4 08:04:10
4164 Nicolas Lutz Chain Snappers  Default Men Team of 4 08:04:10
4171 David Green Epic Ride Weather  Default Men Team of 4 08:04:10
4172 Hunter Anderson Epic Ride Weather  Default Men Team of 4 08:04:10
4173 Ken Bognar Epic Ride Weather  Default Men Team of 4 08:04:10
4174 Ken Leggatt Epic Ride Weather  Default Men Team of 4 08:04:10
4181 Mike Rauch Glenridge Guys  Default Men Team of 4 08:04:10
4182 Simon Blythe Glenridge Guys  Default Men Team of 4 08:04:10
4183 Marc Campbell Glenridge Guys  Default Men Team of 4 08:04:10
4184 Matt Scott Glenridge Guys  Default Men Team of 4 08:04:10
4191 Erik Silden Good Drinkin'  Default Men Team of 4 08:04:10
4192 Morris Wai Good Drinkin'  Default Men Team of 4 08:04:10
4193 Dan Baker Good Drinkin'  Default Men Team of 4 08:04:10
4194 Eric Chin Good Drinkin'  Default Men Team of 4 08:04:10
4201 Michael Van Den Ham NOBL Racing  Default Men Team of 4 08:04:10
4202 Bob Jones NOBL Racing  Default Men Team of 4 08:04:10
4203 Trevor Howard NOBL Racing  Default Men Team of 4 08:04:10
4204 Aaron Rahim NOBL Racing  Default Men Team of 4 08:04:10
4211 Jason Fluckiger Sofa Kings  Default Men Team of 4 08:04:10
4212 Brad Issel Sofa Kings  Default Men Team of 4 08:04:10
4213 Sheldon Orr Sofa Kings  Default Men Team of 4 08:04:10
4214 GAVIN ELLIOTT Sofa Kings  Default Men Team of 4 08:04:10
4221 Jeff Trefry Some-Bull  Default Men Team of 4 08:04:10
4222 Jaime Lemay Some-Bull  Default Men Team of 4 08:04:10
4223 Ryan Kononoff Some-Bull  Default Men Team of 4 08:04:10
4224 Paul Berger Some-Bull  Default Men Team of 4 08:04:10
4231 Sam Stahl Stahl  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4232 Heidi Stahl Stahl  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4233 Chris Stahl Stahl  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4234 Matthias Stahl Stahl  Default Co-Ed Team of 4 08:04:10
4241 Michael Woods Team DBSM  Default Men Team of 4 08:04:10
4242 Dave Pinton Team DBSM  Default Men Team of 4 08:04:10
4243 Steven Uruski Team DBSM  Default Men Team of 4 08:04:10
4244 Brent Pinckney Team DBSM  Default Men Team of 4 08:04:10
4251 Chris Meehan The Big Daddies  Default Men Team of 4 08:04:10
4252 Danny Konrad The Big Daddies  Default Men Team of 4 08:04:10
4253 Darren Petker The Big Daddies  Default Men Team of 4 08:04:10
4254 Jordan Pri Ngle The Big Daddies  Default Men Team of 4 08:04:10
4261 Brad Rodgers We Pedal for Beer  Default Men Team of 4 08:04:10
4262 John Wright We Pedal for Beer  Default Men Team of 4 08:04:10
4263 Barry Paul We Pedal for Beer  Default Men Team of 4 08:04:10
4264 Philip Shaw We Pedal for Beer  Default Men Team of 4 08:04:10