The Summit Shorty 2019 - Race #5

Wednesday, May 15, 2019 4:17 PM (GMT-7) - Start list

Race info
Sport: Cycling - mtn cross-country
Location: San Rafael, CA, United States
Start type: Mass start
Racers: 95
Updated: Wednesday, May 15, 2019 6:30 PM (GMT-7)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

The Summit Shorty 2019 - Race #5

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Gender Start time
1 Blake DOLL White Hill Middle School  6th & 7th RACE (3 Laps) 6th Grade M
2 Evan CEDROS White Hill Middle School  6th & 7th RACE (3 Laps) 6th Grade M
3 Lucas LYNN Miller Creek Middle School  6th & 7th RACE (3 Laps) 6th Grade M
4 Maxel MELCHIONDA Mill Valley  6th & 7th RACE (3 Laps) 6th Grade M
5 Remy SCHMIDT Ross Middle School  6th & 7th RACE (3 Laps) 6th Grade M
6 Nate COMBRINK Miller Creek  6th & 7th RACE (3 Laps) 6th Grade M
7 Jacob CAMPOSANO Mill Valley Middle School  6th & 7th RACE (3 Laps) 6th Grade M
8 Jack WONG Mill Valley Middle  6th & 7th RACE (3 Laps) 6th Grade M
10 Dawson KOSIEK Miller Creek  6th & 7th RACE (3 Laps) 6th Grade M
11 Dillon CAVAGNARO Lagunitas  6th & 7th RACE (3 Laps) 6th Grade M
12 Rayhan SYED MCMB - Miller Creek Middle School  6th & 7th RACE (3 Laps) 6th Grade M
13 Lucia BRIGNETTI Miller Creek Middle School  6th & 7th RACE (3 Laps) 6th Grade F
15 Axel BENSCH Lagunitas Middle School  6th & 7th RACE (3 Laps) 6th Grade M
17 Mimi WOOD Ross School  6th & 7th RACE (3 Laps) 6th Grade F
18 Luke JUHL San Anselmo  6th & 7th RACE (3 Laps) 6th Grade M
19 TJ DIAZ Miller Creek Middle School  6th & 7th RACE (3 Laps) 6th Grade M
21 Patrick KNOPF Miller Creek Middle School  6th & 7th RACE (3 Laps) 7th Grade M
22 Aero Fin   6th & 7th RACE (3 Laps) 6th Grade
23 Pilar Britt   6th & 7th RACE (3 Laps) 6th Grade F
24 Bern KENT Mill Valley Middle School  6th & 7th RACE (3 Laps) 6th Grade M
26 Zach Frender Hall Middle School  6th & 7th RACE (3 Laps) 6th Grade M
27 Miles Harrison   6th & 7th RACE (3 Laps) 6th Grade M
28 Charlie Aspatore   6th & 7th RACE (3 Laps) 7th Grade M
50 Caden BARRINGER Mill Valley Middle School  6th & 7th RACE (3 Laps) 7th Grade M
51 Jackson BOSCH Davidson  6th & 7th RACE (3 Laps) 7th Grade M
52 Luca HINES San Domenico  6th & 7th RACE (3 Laps) 7th Grade M
53 Noah SHELTON Mill Valley Muddle School  6th & 7th RACE (3 Laps) 7th Grade M
55 Zander OSTROVSKY Miller Creek  6th & 7th RACE (3 Laps) 7th Grade M
57 Christian BLOM San Domenico  6th & 7th RACE (3 Laps) 7th Grade M
58 Peter Irwin   6th & 7th RACE (3 Laps) 7th Grade M
59 Felix CLARKSON MVMS  6th & 7th RACE (3 Laps) 7th Grade M
60 Tyler WOLIN San Anselmo  6th & 7th RACE (3 Laps) 7th Grade M
61 Maia Delaney   6th & 7th RACE (3 Laps) 7th Grade F
64 Oliver PICKETTS MVMS  6th & 7th RACE (3 Laps) 7th Grade M
67 Grant Guild   6th & 7th RACE (3 Laps) 7th Grade M
100 Cole STANFORD Mill Valley Middle School  C, W, 8th RACE (4 Laps) 8th Grade M
101 Luca GARVEY MILLER Miller Creek Middle School  C, W, 8th RACE (4 Laps) 8th Grade M
102 Max KOSORUKOV Kent Middle School  C, W, 8th RACE (4 Laps) 8th Grade M
103 Rowan BLACK Lagunitas Middle School  C, W, 8th RACE (4 Laps) 8th Grade M
104 Sage DWORAK Mill Valley Middle School  C, W, 8th RACE (4 Laps) 8th Grade M
105 Tyler KUNKEL Mill Valley Middle School  C, W, 8th RACE (4 Laps) 8th Grade M
106 Anton BOGAK Miller Creek Middle School  C, W, 8th RACE (4 Laps) 8th Grade M
107 Oliver JOHN Lagunitas Middle School  C, W, 8th RACE (4 Laps) 8th Grade M
111 Eliza Gould   C, W, 8th RACE (4 Laps) 8th Grade F
117 Paige Barta Hall Middle School  C, W, 8th RACE (4 Laps) 8th Grade F
150 Simon HEWETT Acme Bikes / B-17 Racing  C, W, 8th RACE (4 Laps) C Class - 14- M
152 ADAM PERDRIEL San Marin  C, W, 8th RACE (4 Laps) C Class - Open M
194 James Newman   6th & 7th RACE (3 Laps) 6th Grade
200 Augustus BLACKWELL St Anselm School  C, W, 8th RACE (4 Laps) C Class - Open M
205 Dante SALVETTI Larkspur  C, W, 8th RACE (4 Laps) C Class - Open M
207 Alex Orum   C, W, 8th RACE (4 Laps) C Class - Open M
227 Rye FISTER Larkspur  C, W, 8th RACE (4 Laps) C Class - Open M
235 Andreas BOSCH   C, W, 8th RACE (4 Laps) C Class - 35+ M
236 Eric FAIN   C, W, 8th RACE (4 Laps) C Class - 35+ M
237 Ryan BOURGEOIS   C, W, 8th RACE (4 Laps) C Class - 35+ M
267 Kirsten SPINELLI Roaring Mouse  C, W, 8th RACE (4 Laps) Women's Class F
268 Riley COLYER Novato High School  C, W, 8th RACE (4 Laps) Women's Class F
270 Vaila HEINEMANN Mill Valley  C, W, 8th RACE (4 Laps) Women's Class F
300 Brandon BARRAGAN N/A  B RACE (5 Laps) B Class - Open M
301 Marcis SHELTON Tam High School  B RACE (5 Laps) B Class - Open M
302 Giovanni LANDO Sir Francis Drake  B RACE (5 Laps) B Class - Open M
303 Ian TILLEY Larkspur  B RACE (5 Laps) B Class - Open M
304 Mac MATTHEWS   B RACE (5 Laps) B Class - Open M
305 Marc PETERSON   B RACE (5 Laps) B Class - Open M
307 Nathan Spilly   B RACE (5 Laps) B Class - Open M
308 Rick RIEDY   B RACE (5 Laps) B Class - Open M
309 Nick NEUHAUS   B RACE (5 Laps) B Class - Open M
310 Dustin DAVIS San Marin High School  B RACE (5 Laps) B Class - Open M
311 Lila HOEH San Rafael High School  B RACE (5 Laps) B Class - Open F
313 Sam FRIED San Marin HS  B RACE (5 Laps) B Class - Open M
316 Isabella HEINEMANN Mill Valley  B RACE (5 Laps) B Class - Open F
350 Arno HARRIS   B RACE (5 Laps) B Class - 35+ M
351 David BENJAMIN San Rafael  B RACE (5 Laps) B Class - 35+ M
352 Glenn RUEHLE   B RACE (5 Laps) B Class - 35+ M
353 Michael KOPPE ACME  B RACE (5 Laps) B Class - 35+ M
355 Kevin WUERTZ   B RACE (5 Laps) B Class - 35+ M
357 Geoff JONES   B RACE (5 Laps) B Class - 35+ M
359 Aaron Spindell   B RACE (5 Laps) B Class - 35+
365 Doug Barta   B RACE (5 Laps) B Class - 35+ M
400 Philip MOONEY Marc Pro Cycling  A RACE (6 Laps) A Class - Open M
402 Cassius ANDERSON San Marin High School  A RACE (6 Laps) A Class - Open M
403 Liam GUILD Sir Francis Drake  A RACE (6 Laps) A Class - Open M
404 James KARR San Marin High School  A RACE (6 Laps) A Class - Open M
405 Sean MIDDLETON Redwood High School  A RACE (6 Laps) A Class - Open M
406 Wilson PERRY   A RACE (6 Laps) A Class - Open M
408 Santiago Maldonado   A RACE (6 Laps) A Class - Open M
410 Haley Randel   A RACE (6 Laps) A Class - Open F
412 Kai Melton Drake High School  A RACE (6 Laps) A Class - Open
450 Eric HILL Team Stages/Every Man Jack  A RACE (6 Laps) A Class - 35+ M
451 Greg ALSTERLIND San Anselmo  A RACE (6 Laps) A Class - 35+ M
453 Eric POPPE   A RACE (6 Laps) A Class - 35+ M
454 Mark Ingwersen   A RACE (6 Laps) A Class - 35+ M
456 Mark GIBSON Novato  A RACE (6 Laps) A Class - 35+ M
498 Finn Melton   A RACE (6 Laps) A Class - Open M
499 Jeffrey GUILD Fairfax  A RACE (6 Laps) A Class - 35+ M