SA Singles Surfski Champs 2019

Sunday, April 28, 2019 10:00 (GMT+2) - Start list

Race info
Sport: Paddling - surfski
Location: Cape Town, South Africa
Start type: Mass start
Racers: 95
Updated: Sunday, April 28, 2019 14:19 (GMT+2)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

SA Singles Surfski Champs 2019

Bib Racer name
Distance Category Wave Age Gender Start time
52 Matthew Fenn Junior 17 M 10:00:11
53 Joshua Fenn U23 19 M 10:00:11
54 John Woolf Sub Great Grand Master 64 M 10:00:11
121 Alan Houston U23 21 M 10:00:11
373 Billy Harker Master 49 M 10:00:11
1111 COLIN SIMPKINS Grand Master 60 M 10:00:11
1458 Lance Wyly Master 51 M 10:00:11
4120 Kyle Harris Sub-Master 45 M 10:00:11
4245 DANEEL VAN WYK Junior 17 M 10:00:11
4533 Russell Keet Sub Great Grand Master 65 M 10:00:11
4956 Tayne Thompson U23 19 M 10:00:11
5085 Herbert Conradie Sub-Master 48 M 10:00:11
5115 Stephanus Dutoit Master 53 M 10:00:11
5149 Crispin Thompson Sub-Master 45 M 10:00:11
5155 Graham Rowe Sub Grand Master 58 M 10:00:11
5173 Matthew Van Heerden Sub-Veteran 37 M 10:00:11
5200 Eugene Vanderwesterhuyzen Sub Grand Master 54 M 10:00:11
5264 Graeme Solomon Sub-Master 46 M 10:00:11
5265 Clifford Binedell Sub Grand Master 59 M 10:00:11
5281 Johan Van Rooyen Great Grand Master 70 M 10:00:11
5318 Mias Vanderwesterhuyzen Master 53 M 10:00:11
5333 PW Basson Sub-Veteran 36 M 10:00:11
5428 Nicholas Notten Senior 23 M 10:00:11
5430 Ernest Van Riet Veteran 41 M 10:00:11
5432 Anton Holtzhausen Sub Grand Master 55 M 10:00:11
5476 Peter Van Der Merwe Sub-Master 45 M 10:00:11
5578 Jamie Hamlin Master 49 M 10:00:11
5591 Gary Pepler Sub Grand Master 63 M 10:00:11
5605 Anders Hart U23 21 M 10:00:11
5607 Ulvard Hart Junior 17 M 10:00:11
5624 Rob Hart Master 53 M 10:00:11
5665 Daantjie Malan Sub Grand Master 58 M 10:00:11
5674 Dawid Mocke Veteran 41 M 10:00:11
5718 Gavin Pepler Master 51 M 10:00:11
5721 Ian BLACK Sub-Veteran 34 M 10:00:11
5735 Werner Hartman Sub-Master 48 M 10:00:11
5756 Mike Schwan Sub Grand Master 57 M 10:00:11
5773 Gareth Pinkney Sub-Veteran 35 M 10:00:11
5872 Jasper Mocke Senior 33 M 10:00:11
5949 Graham Roberts Sub-Master 47 M 10:00:11
5981 Kenny Rice Senior 23 M 10:00:11
6381 Hank McGregor Veteran 40 M 10:00:11
6409 Gordon Spalding Sub Grand Master 58 M 10:00:11
6439 Neil Evans Master 50 M 10:00:11
6561 Steve Woods Sub-Veteran 36 M 10:00:11
6992 Rowan Matthews Master 49 M 10:00:11
7278 Steve Cohen Sub-Master 48 M 10:00:11
7499 Anton Fouche Master 53 M 10:00:11
8240 Peter Watt Master 49 M 10:00:11
8294 Barry Lewin Sub-Veteran 35 M 10:00:11
8476 Lance Kime Senior 27 M 10:00:11
8771 Linton Hope Grand Master 59 M 10:00:11
8901 Stuart Maclaren Senior 27 M 10:00:11
9061 Andrew Birkett Senior 28 M 10:00:11
9159 Bevan Manson Veteran 40 M 10:00:11
9457 Trevor Maher Master 51 M 10:00:11
9527 Gene Prato Senior 23 M 10:00:11
9799 Luke Steenkamp Veteran 42 M 10:00:11
9800 Tyron Maher Senior 24 M 10:00:11
10277 Reynard Vanantwerpen Senior 23 M 10:00:11
50046 Bartho Visser Junior 17 M 10:00:11
50118 Lood Rabie Sub Great Grand Master 66 M 10:00:11
50263 Richard Allen Master 49 M 10:00:11
50284 Mark Keeling U23 20 M 10:00:11
50335 Zachery Preyser U23 20 M 10:00:11
50348 Jack De Swardt Junior 16 M 10:00:11
50546 Luke Durr U23 19 M 10:00:11
50602 Bennie Steyn Master 50 M 10:00:11
50653 Rob Moody Master 52 M 10:00:11
50656 August Lohann Sub-Master 48 M 10:00:11
50732 Daniel Jacobs U23 18 M 10:00:11
50739 Guy Pike Master 53 M 10:00:11
50811 Ethan Buncombe Junior 16 M 10:00:11
50827 Jake Schoeman Junior 17 M 10:00:11
50852 Conrad Kriel Junior 16 M 10:00:11
60316 Brendon Delport U23 18 M 10:00:11
61249 Johann Terblanche Sub-Master 45 M 10:00:11
70839 Gavin Botha Sub Grand Master 54 M 10:00:11