2019 Durham Forest MTB Race #2 April 25

Thursday, April 25, 2019 6:59 PM (GMT-4) - Start list

Race info
Sport: Cycling - mtn cross-country
Location: Uxbridge, ON, Canada
Start type: Manual wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 41
Updated: Thursday, April 25, 2019 8:22 PM (GMT-4)
Organized by: Bikenxs Racing
Race website: http://bikenxs.com

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Distance Category Wave Age Gender Start time
15 Henry Mason 2 laps Senior male 20-29 Wave 1 20 M 0:00
19 Ben Kierstead 2 laps Junior male 17-18 Wave 1 M 0:00
67 Steven Lemagueresse 2 laps Senior male 20-29 Wave 1 M 0:00
69 Graham Fong 2 laps Senior male 20-29 Wave 1 M 0:00
70 Kamil Kubacki 2 laps Veteran male 30-39 Wave 1 M 0:00
75 Jason Massicotte 2 laps Senior male 20-29 Wave 1 M 0:00
120 Will Sawyer 2 laps Minimee male 13-14 Wave 1 M 0:00
123 Vince Borg 2 laps Veteran male 30-39 Wave 1 M 0:00
124 Jack Mantifel 2 laps Minimee male 13-14 Wave 1 M 0:00
2 Ingrid Musgrave 2 laps Master woman 40+ Wave 2 47 F 2:00
5 Joe Cimer 2 laps Master men 50-59 Wave 2 54 M 2:00
6 Rossetti Lam 2 laps Master woman 50+ Wave 2 60 F 2:00
7 Amy Lau 2 laps Master woman 40+ Wave 2 48 F 2:00
16 Dan Smith 2 laps Master male 40-49 Wave 2 49 M 2:00
18 Dave Munro 2 laps Master male 40-49 Wave 2 M 2:00
20 Christopher Stratton 2 laps Master male 40-49 Wave 2 49 M 2:00
21 Chris Mitchell 2 laps Master male 40-49 Wave 2 48 M 2:00
22 Andrew Brokenshire 2 laps Master male 40-49 Wave 2 47 M 2:00
27 Keith Musgrave 2 laps Master male 40-49 Wave 2 M 2:00
32 Ron MacNeil 2 laps Master male 40-49 Wave 2 49 M 2:00
40 John O'brien 2 laps Zen Master 60+ Wave 2 M 2:00
42 Steve Griffith 2 laps Master male 40-49 Wave 2 42 M 2:00
44 Rick Anderson 2 laps Master men 50-59 Wave 2 M 2:00
48 Scott Leech 2 laps Master male 40-49 Wave 2 M 2:00
56 Jerry Funk 2 laps Master men 50-59 Wave 2 M 2:00
58 Peter Yu 2 laps Master men 50-59 Wave 2 51 M 2:00
59 Randy Northey 2 laps Master men 50-59 Wave 2 59 M 2:00
60 Guy Leclair 2 laps Master men 50-59 Wave 2 61 M 2:00
61 Derek Brunton 2 laps Master men 50-59 Wave 2 M 2:00
65 Bob Massicotte 2 laps Zen Master 60+ Wave 2 M 2:00
68 Derrick Cho 2 laps Master men 50-59 Wave 2 M 2:00
73 Eldon Brown 2 laps Master male 40-49 Wave 2 M 2:00
74 Allen Madore 2 laps Master men 50-59 Wave 2 M 2:00
76 Mark Barber 2 laps Veteran male 30-39 Wave 2 M 2:00
77 Jeff Martinek 2 laps Master male 40-49 Wave 2 M 2:00
10 Matthew Northey 2 laps Cadet male 15-16 Wave 3 16 M 4:44
102 Jackson Smithson 2 laps Tyke male under 9 Wave 3 9 M 4:44
105 Jack Cowan Brokenshire 2 laps Peewee male 10-12 Wave 3 11 M 4:44
108 Cody Henderson 2 laps Minimee male 13-14 Wave 3 13 M 4:44
109 Jack Soots 2 laps Minimee male 13-14 Wave 3 M 4:44
122 Marcus Gaudenzi 2 laps Peewee male 10-12 Wave 3 M 4:44