2019 The Knot

Sunday, March 24, 2019 10:00 AM (GMT-5) - Start list

Race info
Sport: Cycling - mtn cross-country
Location: Sumter County, SC, United States
Start type: Interval wave start
Wave grouping: By distance or category
Racers: 45
Updated: Monday, July 1, 2019 1:12 PM (GMT-4)
Organized by: Mt. Pleasant Velo
Race website: https://southernclassic.bike

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Distance Category Wave Gender Start time
541 Hunter Root 1 Lap XC M 19-39 Cat 3 1 Lap-XC M 19-39 Cat 3 M +0:00
504 Kevin Howard 1 Lap XC M 19-39 Cat 3 1 Lap-XC M 19-39 Cat 3 M +0:00
526 Brogan Trott 1 Lap XC M Juniors 15-18 Cat 3 1 Lap-XC M Juniors 15-18 Cat 3 M +0:00
545 David Mullen 1 Lap XC M 19-39 Cat 3 1 Lap-XC M 19-39 Cat 3 M +0:00
517 Jay Capers 1 Lap XC M 50-99 Cat 3 1 Lap-XC M 50-99 Cat 3 M +0:00
501 Benjamin Britt 1 Lap XC M 19-39 Cat 3 1 Lap-XC M 19-39 Cat 3 M +0:00
509 JJ Dewar 1 Lap XC M 40-49 Cat 3 1 Lap-XC M 40-49 Cat 3 M +0:00
540 Tony Shepherd 1 Lap XC M 50-99 Cat 3 1 Lap-XC M 50-99 Cat 3 M +0:00
518 Jeff Eaton 1 Lap XC M 50-99 Cat 3 1 Lap-XC M 50-99 Cat 3 M +0:00
505 Joe Paul 1 Lap XC M 19-39 Cat 3 1 Lap-XC M 19-39 Cat 3 M +0:00
511 David Sanders 1 Lap XC M 40-49 Cat 3 1 Lap-XC M 40-49 Cat 3 M +0:00
500 Patrick Bise 1 Lap XC M 19-39 Cat 3 1 Lap-XC M 19-39 Cat 3 M +0:00
523 Davis Breedlove 1 Lap XC M Juniors 12-14 Cat 3 1 Lap-XC M Juniors 12-14 Cat 3 M +0:00
542 Erik Street 1 Lap XC M Juniors 15-18 Cat 3 1 Lap-XC M Juniors 15-18 Cat 3 M +0:00
533 Darlene Chandler 1 Lap XC F Cat 3 1 Lap-XC F Cat 3 F +0:00
531 Catherine Ashbridge 1 Lap XC F Cat 3 1 Lap-XC F Cat 3 F +0:00
261 Joey Lee 1 Lap XC M 40-49 Cat 3 1 Lap-XC M 40-49 Cat 3 M +0:00
510 Dylan Johnson 1 Lap XC M 40-49 Cat 3 1 Lap-XC M 40-49 Cat 3 M +0:00
519 Bryan Hight 1 Lap XC M 50-99 Cat 3 1 Lap-XC M 50-99 Cat 3 M +0:00
544 Steve Carter 1 Lap XC M 40-49 Cat 3 1 Lap-XC M 40-49 Cat 3 M +0:00
534 Brianne Lapierre 1 Lap XC F Cat 3 1 Lap-XC F Cat 3 F +0:00
515 Brad Woodson 1 Lap XC M 40-49 Cat 3 1 Lap-XC M 40-49 Cat 3 M +0:00
502 Steven Brown 1 Lap XC M 19-39 Cat 3 1 Lap-XC M 19-39 Cat 3 M +0:00
520 Jeff Kohler 1 Lap XC M 50-99 Cat 3 1 Lap-XC M 50-99 Cat 3 M +0:00
522 Clint Thomas 1 Lap XC M 50-99 Cat 3 1 Lap-XC M 50-99 Cat 3 M +0:00
547 Carter Ross 1 Lap XC M Juniors 15-18 Cat 3 1 Lap-XC M Juniors 15-18 Cat 3 M +0:00
532 Natalia Cappuccio Britt 1 Lap XC F Cat 3 1 Lap-XC F Cat 3 F +0:00
525 Cole Woodson 1 Lap XC M Juniors 12-14 Cat 3 1 Lap-XC M Juniors 12-14 Cat 3 M +0:00
503 Bruno Espinosa 1 Lap XC M 19-39 Cat 3 1 Lap-XC M 19-39 Cat 3 M +0:00
524 Ansel Riley 1 Lap XC M Juniors 12-14 Cat 3 1 Lap-XC M Juniors 12-14 Cat 3 M +0:00
535 Omaira Morales 1 Lap XC F Cat 3 1 Lap-XC F Cat 3 F +0:00
537 Grace Greenwich 1 Lap XC F Juniors 12-18 Cat 3 1 Lap-XC F Juniors 12-18 Cat 3 F +0:00
516 Greg Caines 1 Lap XC M 50-99 Cat 3 1 Lap-XC M 50-99 Cat 3 M +0:00
527 Ethan Chryst 1 Lap XC Juniors 11 Under Cat 3 1 Lap-XC Juniors 7-11 Cat 3 M +0:00
512 Steven Swain 1 Lap XC M 40-49 Cat 3 1 Lap-XC M 40-49 Cat 3 M +0:00
528 Memphis Cook 1 Lap XC Juniors 11 Under Cat 3 1 Lap-XC Juniors 7-11 Cat 3 M +0:00
508 Vincent Barnhill 1 Lap XC M 50-99 Cat 3 1 Lap-XC M 50-99 Cat 3 M +0:00
530 Mario Quivera 1 Lap XC Juniors 11 Under Cat 3 1 Lap-XC Juniors 7-11 Cat 3 M +0:00
513 Michael Terpstra 1 Lap XC M 40-49 Cat 3 1 Lap-XC M 40-49 Cat 3 M +0:00
536 Sandra Saldivar 1 Lap XC F Cat 3 1 Lap-XC F Cat 3 F +0:00
506 William Swain 1 Lap XC M 19-39 Cat 3 1 Lap-XC M 19-39 Cat 3 M +0:00
529 Travis Mathers 1 Lap XC Juniors 11 Under Cat 3 1 Lap-XC Juniors 7-11 Cat 3 M +0:00
521 Joshua Swain 1 Lap XC M 50-99 Cat 3 1 Lap-XC M 50-99 Cat 3 M +0:00
543 Jay Harrison 1 Lap XC M 19-39 Cat 3 1 Lap-XC M 19-39 Cat 3 M +0:00
546 Cameron Cain 1 Lap XC M Juniors 15-18 Cat 3 1 Lap-XC M Juniors 15-18 Cat 3 M +0:00