Lahden koulujen väliset ala-aste 2019

Tuesday, March 19, 2019 09:00 (GMT+2) - Start list

Race info
Sport: Skiing - cross-country
Location: Lahti, Finland
Start type: Interval start
Racers: 385
Updated: Monday, March 18, 2019 14:30 (GMT+2)
Organized by: Lahden Hiihtoseura
Race website: www.lhs.fi

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Page / 2
Racers per page:
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Start time
2 Viljami Lämsä Renkomäki  P3 +9:00:15
3 Vilho Rantala Renkomäki  P3 +9:00:30
4 Saku Raatikainen Rakokivi  P3 +9:00:45
5 Tuukka Järvinen Karisto  P3 +9:01:00
6 Seppo Korkeamäki Kirkonkylä  P3 +9:01:15
7 Magnus Jäntti Rakokivi  P3 +9:01:30
8 Teo Sikiö Laune  P3 +9:01:45
9 Aaro Lehto Laune  P3 +9:02:00
10 Daniel Huuhko Ahtiala  P3 +9:02:15
11 Kaarlo Muukka Lahden Rudolf Steinerkoulu  P3 +9:02:30
12 Oiva Rusila Mukkula  P3 +9:02:45
13 Roope Immonen Myllypohja  P3 +9:03:00
14 Reino Karhu Kirkonkylä  P3 +9:03:15
15 Petja Karjunen Myllypohja  P3 +9:03:30
16 Eemil Kallunki Länsiharju  P3 +9:03:45
17 Aatu Hänninen Kärpänen  P3 +9:04:00
18 Rasmus Ollikainen Liipola  P3 +9:04:15
19 Aku Kutila Lahden Rudolf Steinerkoulu  P3 +9:04:30
20 Niilo Sneck Jalkaranta  P3 +9:04:45
21 Eelis Kumpulainen Laune  P3 +9:05:00
22 Konsta Helander Ersta  P3 +9:05:15
23 Matias Partio Ahtiala  P3 +9:05:30
24 Leevi Järvinen Jalkaranta  P3 +9:05:45
25 Matias Patteri Lahden englanninkieliset luokat  P3 +9:06:00
26 Mazin Abdalla Kasakkamäki  P3 +9:06:15
27 Lari Tammivuori Karisto  P3 +9:06:30
28 Kerkko Saarinen Lahden englanninkieliset luokat  P3 +9:06:45
29 Eetu Väisänen Myllypohja  P3 +9:07:00
30 Aaro Rautionaho Karisto  P3 +9:07:15
31 Lenni Toivola Rakokivi  P3 +9:07:30
32 Reino Tolsa Kirkonkylä  P3 +9:07:45
33 Nicolas Hälinen Liipola  P3 +9:08:00
34 Andreas Mavroulis Rakokivi  P3 +9:08:15
35 Eevert Nurmela Kasakkamäki  P3 +9:08:30
36 Akseli Vidgren Kalliolan Koulu, Hollola  P3 +9:08:45
37 Kasper Koljonen Möysä  P3 +9:09:00
38 Denzel Kannela Länsiharju  P3 +9:09:15
39 Joonas Hintsala Jalkaranta  P3 +9:09:30
40 Eelis Kuparinen Kärpänen  P3 +9:09:45
41 Matias Prusila Rakokivi  P3 +9:10:00
42 Oskari Lahtela Lotila  P3 +9:10:15
43 Rasmus Ollilainen Liipola  P3 +9:10:30
44 Rasmus Rämä Karisto  P3 +9:10:45
45 Nooa Harju Jalkaranta  P3 +9:11:00
46 Aleksi Ruotsalainen Möysä  P3 +9:11:15
47 Casper Penttilä Karisto  P3 +9:11:30
48 Aaron Kaartinen Ersta  P3 +9:11:45
49 Lucas Lindevall Lahden englanninkieliset luokat  P3 +9:12:00
50 Jere Paavola Renkomäki  P3 +9:12:15
51 Rasmus Lammi Kalliolan Koulu, Hollola  P3 +9:12:30
52 Samuli Vilenius Ersta  P3 +9:12:45
53 Rasmus Rautavirta Mukkula  P3 +9:13:00
54 Aaro Paasio Mukkula  P3 +9:13:15
55 Teo Tuohino Kasakkamäki  P3 +9:13:30
56 Veeti Laakso Karisto  P3 +9:13:45
57 Sisu Kivekäs Kalliolan Koulu, Hollola  P3 +9:14:00
58 Veikko Mäkelä Laune  P3 +9:14:15
59 Vilma Ahonen Kalliolan Koulu, Hollola  T3 +9:14:30
60 Maisa Kuusisto Rakokivi  T3 +9:14:45
61 Sienna Puustinen Jalkaranta  T3 +9:15:00
62 Tove Kultanen Karisto  T3 +9:15:15
63 Peppi Vuori Möysä  T3 +9:15:30
64 Peppi-Lotta Heikkilä Karisto  T3 +9:15:45
65 Pilvi Kortepuro Kasakkamäki  T3 +9:16:00
66 Mari Pirttimäki Ahtiala  T3 +9:16:15
67 Moona Korkka Renkomäki  T3 +9:16:30
68 Milja Järvinen Rakokivi  T3 +9:16:45
69 Olivia Partanen Jalkaranta  T3 +9:17:00
70 Kielo Pulkkinen Kirkonkylä  T3 +9:17:15
71 Alma Pynnönen Myllypohja  T3 +9:17:30
72 Bea Lempinen Lahden englanninkieliset luokat  T3 +9:17:45
73 Alli-Martta Ahonen Mukkula  T3 +9:18:00
74 Iida Savola Kasakkamäki  T3 +9:18:15
75 Veera Perenius Kirkonkylä  T3 +9:18:30
76 Aino Ansamaa Ersta  T3 +9:18:45
77 Iida Aaltonen Ersta  T3 +9:19:00
78 Mikaela Kauppi Kalliolan Koulu, Hollola  T3 +9:19:15
79 Johanna Jokinen Liipola  T3 +9:19:30
80 Joanna Salokuusi Länsiharju  T3 +9:19:45
81 Lisa Koljonen Kalliolan Koulu, Hollola  T3 +9:20:00
82 Emmi Kemppainen Villähde  T3 +9:20:15
83 Lilja Kojo Möysä  T3 +9:20:30
84 Henni Kemppi Kasakkamäki  T3 +9:20:45
85 Meja Koskinen Jalkaranta  T3 +9:21:00
86 Neea Kauppinen Kärpänen  T3 +9:21:15
87 Nuppu Räihä Kasakkamäki  T3 +9:21:30
88 Eerika Naakka Jalkaranta  T3 +9:21:45
89 Anna Hievanen Karisto  T3 +9:22:00
90 Maija Koivuniemi Myllypohja  T3 +9:22:15
91 Hilma Ampuja Lahden englanninkieliset luokat  T3 +9:22:30
92 Anni Rainio Ahtiala  T3 +9:22:45
93 Nuppu Hämäläinen Myllypohja  T3 +9:23:00
94 Eveliina Palmroos Jalkaranta  T3 +9:23:15
95 Nuppu Saari Rakokivi  T3 +9:23:30
96 Elma Savolainen Karisto  T3 +9:23:45
97 Emma Lius Ersta  T3 +9:24:00
98 Helka Hellsten Lahden Rudolf Steinerkoulu  T3 +9:24:15
99 Mea Tolppala Kasakkamäki  T3 +9:24:30
100 Anni Meronen Ahtiala  T3 +9:24:45
101 Rosalina Rantalainen Rakokivi  T3 +9:25:00
102 Saaga Mäkitalo Renkomäki  T3 +9:25:15
103 Amanda Kananen Kirkonkylä  T3 +9:25:30
104 Seela Sistonen Lotila  T3 +9:25:45
105 Ebba Jalava Mukkula  T3 +9:26:00
106 Aino Paaso-Rantala Karisto  T3 +9:26:15
107 Saana Salmi Lahden Rudolf Steinerkoulu  T3 +9:26:30
108 Peppi Roitto Jalkaranta  T3 +9:26:45
109 William Laukkanen Lahden englanninkieliset luokat  P4 +9:27:00
110 Ilkka Sipilä Rakokivi  P4 +9:27:15
111 Kaarlo Kankaanmäki Renkomäki  P4 +9:27:30
112 Jooa Strand Ersta  P4 +9:27:45
113 Joonas Pekurinen Kasakkamäki  P4 +9:28:00
114 Juho Hyppönen Laune  P4 +9:28:15
115 Iivari Oksanen Kirkonkylä  P4 +9:28:30
116 Miro Koskimaa Länsiharju  P4 +9:28:45
117 Verni Lampinen Karisto  P4 +9:29:00
118 Joel Penttinen Myllypohja  P4 +9:29:15
119 Jesse Korhonen Karisto  P4 +9:29:30
120 Heikki Husso Jalkaranta  P4 +9:29:45
121 Hermanni Korkeamäki Myllypohja  P4 +9:30:00
122 Oki Raasakka Mukkula  P4 +9:30:15
123 Aapo Varjonen Villähde  P4 +9:30:30
124 Lenni Hagman Lahden englanninkieliset luokat  P4 +9:30:45
125 Miska Tuomi Kalliolan Koulu, Hollola  P4 +9:31:00
126 Robin Ruukki Ersta  P4 +9:31:15
127 Aleksi Anttila Rakokivi  P4 +9:31:30
128 Sampsa Kalaoja Jalkaranta  P4 +9:31:45
129 Eero Kortelainen Kivimaa  P4 +9:32:00
130 Leevi Korkka Renkomäki  P4 +9:32:15
131 Aleksi Heittola Laune  P4 +9:32:30
132 Leon Christensen Kivimaa  P4 +9:32:45
133 Niilo Tiainen Myllypohja  P4 +9:33:00
134 Santeri Pärssinen Rakokivi  P4 +9:33:15
135 Topias Koljonen Kalliolan Koulu, Hollola  P4 +9:33:30
136 Urho Kallinen Möysä  P4 +9:33:45
137 Kasper Redman Renkomäki  P4 +9:34:00
138 Eemil Kaarela Lotila  P4 +9:34:15
139 Jesperi Multanen Jalkaranta  P4 +9:34:30
140 Nuutti Partanen Ahtiala  P4 +9:34:45
141 Tedi Johansson Kivijärvi  P4 +9:35:00
142 Romeo Mikkonen Jalkaranta  P4 +9:35:15
143 Samu Alalauri Ahtiala  P4 +9:35:30
144 Aarni Tiihonen Myllypohja  P4 +9:35:45
145 Elias Kemppainen Rakokivi  P4 +9:36:00
146 Joel Kauppinen Jalkaranta  P4 +9:36:15
147 Tuukka Hertman Karisto  P4 +9:36:30
148 Rudi Vesikko Kasakkamäki  P4 +9:36:45
149 Konsta Kulonen Villähde  P4 +9:37:00
150 Daniel Knaup Lahden Rudolf Steinerkoulu  P4 +9:37:15
151 Pyry Ahonen Möysä  P4 +9:37:30
152 Aapo Sassila Kärpänen  P4 +9:37:45
153 Lassi Liimatainen Kivimaa  P4 +9:38:00
154 Noel Pihlajamäki Lahden Rudolf Steinerkoulu  P4 +9:38:15
155 Nico Nieminen Laune  P4 +9:38:30
156 Roope Liikonen Lahden Rudolf Steinerkoulu  P4 +9:38:45
157 Aleksi Salo Lahden englanninkieliset luokat  P4 +9:39:00
158 Eliel Salmensuu Lotila  P4 +9:39:15
159 Mikhail Bovkun Mukkula  P4 +9:39:30
160 Otto Kivimäki Ersta  P4 +9:39:45
161 Taavi Luukkanen Jalkaranta  P4 +9:40:00
162 Arttu Lahti Villähde  P4 +9:40:15
163 Joona Ranta Myllypohja  P4 +9:40:30
164 Juho Ihalainen Kalliolan Koulu, Hollola  P4 +9:40:45
165 Onni Hinneri Kasakkamäki  P4 +9:41:00
166 Kaapo Aro Länsiharju  P4 +9:41:15
167 Julius Kumpulainen Länsiharju  P4 +9:41:30
168 Vincent Murro Ruotsinkielinen koulu  P4 +9:41:45
169 Vilma Ryytty Länsiharju  T4 +9:42:00
170 Iida Heinikainen Kasakkamäki  T4 +9:42:15
171 Sonja Hermunen Kirkonkylä  T4 +9:42:30
172 Siiri Strandvall Länsiharju  T4 +9:42:45
173 Emma Tuomi Jalkaranta  T4 +9:43:00
174 Emilia Korpela Kasakkamäki  T4 +9:43:15
175 Pihla Pöyttiö Rakokivi  T4 +9:43:30
176 Saaga Pitkänen Lahden englanninkieliset luokat  T4 +9:43:45
177 Polina Semjonova Kirkonkylä  T4 +9:44:00
178 Iida Rahkonen Villähde  T4 +9:44:15
179 Anni-Emilia Muranen Kalliolan Koulu, Hollola  T4 +9:44:30
180 Ella Laukkanen Ersta  T4 +9:44:45
181 Nea Kytölä Länsiharju  T4 +9:45:00
182 Neela Koskinen Kasakkamäki  T4 +9:45:15
183 Mikaela Hurmalainen Mukkula  T4 +9:45:30
184 Maria Nissinen Rakokivi  T4 +9:45:45
185 Elsa Akkanen Mukkula  T4 +9:46:00
186 Aada Riihimäki Ersta  T4 +9:46:15
187 Anni Vidgren Kivimaa  T4 +9:46:30
188 Aada Leisma Ersta  T4 +9:46:45
189 Kerttu Salminen Lotila  T4 +9:47:00
190 Ilona Ylijärvi Renkomäki  T4 +9:47:15
191 My Malmi Lahden Rudolf Steinerkoulu  T4 +9:47:30
192 Heta Hirvonen Kalliolan Koulu, Hollola  T4 +9:47:45
193 Peppi Pohjoisvirta Kivimaa  T4 +9:48:00
194 Lotta Haapsaari Ahtiala  T4 +9:48:15
195 Iida Kuljukka Möysä  T4 +9:48:30
196 Jasmina Amini Kasakkamäki  T4 +9:48:45
197 Eva Kilpinen Möysä  T4 +9:49:00
198 Janina Tuomi Villähde  T4 +9:49:15
199 Ellla Laukkanen Ersta  T4 +9:49:30
200 Jenna Ahonen Ahtiala  T4 +9:49:45
201 Ooda Pyhäjärvi Karisto  T4 +9:50:00
202 Anni Hammar Jalkaranta  T4 +9:50:15
203 Emilia Vidgren Kalliolan Koulu, Hollola  T4 +9:50:30
204 Jenny Göös Ahtiala  T4 +9:50:45
205 Hilla Tuominen Myllypohja  T4 +9:51:00
206 Ronja Turunen Kunnas  T4 +9:51:15
207 Nella Kuokkanen Jalkaranta  T4 +9:51:30
208 Saga Johansson Ruotsinkielinen koulu  T4 +9:51:45
209 Sanni Ylijoki Kirkonkylä  T4 +9:52:00
210 Eeva Myllykangas Rakokivi  T4 +9:52:15
211 Siiri Lyytikäinen Karisto  T4 +9:52:30
212 Sofia Järvinen Lahden Rudolf Steinerkoulu  T4 +9:52:45
213 Viivi Miettunen Renkomäki  T4 +9:53:00
214 Rasmus Salmi Jalkaranta  P5KILPA +9:53:15
215 Jere Nieminen Renkomäki  P5KILPA +9:53:30
216 Jere Kukkonen Mukkula  P5KILPA +9:53:45
217 Olavi Sivén Kivijärvi  P5KILPA +9:54:00
218 Miro Koskenoja Kärpänen  P5KILPA +9:54:15
219 Misa Vilminko Lotila  P5KILPA +9:54:30
220 Yll Zeqiri Kasakkamäki  P5 +9:54:45
221 Veeti Honkala Mukkula  P5 +9:55:00
222 Sakari Mäkelä Lotila  P5 +9:55:15
223 Veeti Salmu Mukkula  P5 +9:55:30
224 Veeti Pohja Kirkonkylä  P5 +9:55:45
225 Tino Helenius Mukkula  P5 +9:56:00
226 Niklas Jäntti Rakokivi  P5 +9:56:15
227 Julius Leppänen Länsiharju  P5 +9:56:30
228 Toivo Makkonen Lahden Rudolf Steinerkoulu  P5 +9:56:45
229 Totte Kivekäs Kalliolan Koulu, Hollola  P5 +9:57:00
230 Sampo Tervakangas Ahtiala  P5 +9:57:15
231 Roni Saarelainen Kirkonkylä  P5 +9:57:30
232 Matias Schroderus Ruotsinkielinen koulu  P5 +9:57:45
233 Jere Sipura Rakokivi  P5 +9:58:00
234 Otto Mattila Kärpänen  P5 +9:58:15
235 Leo Määttä Ahtiala  P5 +9:58:30
236 Ohto Petäjä Kivimaa  P5 +9:58:45
237 Eliel Bono Kasakkamäki  P5 +9:59:00
238 Ilmari Lahtela Lotila  P5 +9:59:15
239 Valtteri Sauramäki Lahden englanninkieliset luokat  P5 +9:59:30
240 Lenni Syrjäniemi Renkomäki  P5 +9:59:45
241 Miska Karjunen Myllypohja  P5 +10:00:00
242 Konsta Väisänen Myllypohja  P5 +10:00:15
243 Hermanni Hukka Kalliolan Koulu, Hollola  P5 +10:00:30
244 Leo Gustafsson Länsiharju  P5 +10:00:45
245 Emil Kuparinen Kärpänen  P5 +10:01:00
246 Aaro Kontinen Renkomäki  P5 +10:01:15
247 Klaus Mäkitalo Renkomäki  P5 +10:01:30
248 Kasper Fyhr Rakokivi  P5 +10:01:45
249 Julius Rantanen Lahden Rudolf Steinerkoulu  P5 +10:02:00
250 Kasper Hakala Ersta  P5 +10:02:15
251 Kaapo Mantere Kalliolan Koulu, Hollola  P5 +10:02:30
Page / 2
Racers per page: