2019 CCORS #3- Browns Creek II

Sunday, February 24, 2019 12:59 PM (GMT-5) - Start list

Race info
Sport: Cycling - mtn cross-country
Location: Elizabethtown, NC, United States
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance or category
Racers: 67
Updated: Monday, February 25, 2019 6:43 AM (GMT-5)
Organized by: Cape Fear SORBA
Race website: http://capefearsorba.org

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Distance Category Wave Start time
25 Brian O'Hara 2 LAP CAT 3 (50+) 2 LAP-CAT 3 (50+) 9:54
27 Brooks Lockey 2 LAP CAT 3 (50+) 2 LAP-CAT 3 (50+) 9:54
71 Michael Hausknecht 2 LAP CAT 3 (50+) 2 LAP-CAT 3 (50+) 9:54
92 TIMOTHY J CORNNELL 2 LAP CAT 3 (50+) 2 LAP-CAT 3 (50+) 9:54
99 William Russell 2 LAP CAT 3 (50+) 2 LAP-CAT 3 (50+) 9:54
103 Troy Edwards 2 LAP CAT 3 (50+) 2 LAP-CAT 3 (50+) 9:54
123 Dario Navarro 2 LAP CAT 3 (50+) 2 LAP-CAT 3 (50+) 9:54
143 Todd Bartholomew 2 LAP CAT 3 (50+) 2 LAP-CAT 3 (50+) 9:54
155 Dennis Grooms 2 LAP CAT 3 (50+) 2 LAP-CAT 3 (50+) 9:54
160 Bryan Thomas 2 LAP CAT 3 (50+) 2 LAP-CAT 3 (50+) 9:54
186 Greg Gilmer 2 LAP CAT 3 (50+) 2 LAP-CAT 3 (50+) 9:54
191 Noah Pierson 2 LAP CAT 3 (50+) 2 LAP-CAT 3 (50+) 9:54
217 John Stanley 2 LAP CAT 3 (50+) 2 LAP-CAT 3 (50+) 9:54
223 Shawn Tew 2 LAP CAT 3 (50+) 2 LAP-CAT 3 (50+) 9:54
229 Ron Steele 2 LAP CAT 3 (50+) 2 LAP-CAT 3 (50+) 9:54
41 Emery Kapusta 2 LAP CAT 3 (18-29) 2 LAP-CAT 3 (18-29) 10:47
42 Ethan Riddle 2 LAP CAT 3 (18-29) 2 LAP-CAT 3 (18-29) 10:47
70 Matthew Goodrich 2 LAP CAT 3 (18-29) 2 LAP-CAT 3 (18-29) 10:47
195 Hunter Synan 2 LAP CAT 3 (18-29) 2 LAP-CAT 3 (18-29) 10:47
221 Caleb Starovasnik 2 LAP CAT 3 (18-29) 2 LAP-CAT 3 (18-29) 10:47
226 Fabian Boyzo 2 LAP CAT 3 (18-29) 2 LAP-CAT 3 (18-29) 10:47
227 Jason Eaton 2 LAP CAT 3 (18-29) 2 LAP-CAT 3 (18-29) 10:47
230 Ethan Pierson 2 LAP CAT 3 (18-29) 2 LAP-CAT 3 (18-29) 10:47
246 Dillon Mincher 2 LAP CAT 3 (18-29) 2 LAP-CAT 3 (18-29) 10:47
247 Jonathan Mincher 2 LAP CAT 3 (18-29) 2 LAP-CAT 3 (18-29) 10:47
20 Austin Fenwick 2 LAP CAT 3 (30-39) 2 LAP-CAT 3 (30-39) 11:30
89 Tim Bennett 2 LAP CAT 3 (30-39) 2 LAP-CAT 3 (30-39) 11:30
145 Eric Defontes 2 LAP CAT 3 (30-39) 2 LAP-CAT 3 (30-39) 11:30
220 Dave Olds 2 LAP CAT 3 (30-39) 2 LAP-CAT 3 (30-39) 11:30
232 James Walsh 2 LAP CAT 3 (30-39) 2 LAP-CAT 3 (30-39) 11:30
26 Brian Willis 2 LAP CAT 3 (40-49) 2 LAP-CAT 3 (40-49) 12:31
56 Judd Stohl 2 LAP CAT 3 (40-49) 2 LAP-CAT 3 (40-49) 12:31
58 Kevin Sansbury 2 LAP CAT 3 (40-49) 2 LAP-CAT 3 (40-49) 12:31
63 Lee Nance 2 LAP CAT 3 (40-49) 2 LAP-CAT 3 (40-49) 12:31
66 Matt Smith 2 LAP CAT 3 (40-49) 2 LAP-CAT 3 (40-49) 12:31
104 Chris Herring 2 LAP CAT 3 (40-49) 2 LAP-CAT 3 (40-49) 12:31
121 Peter Perry 2 LAP CAT 3 (40-49) 2 LAP-CAT 3 (40-49) 12:31
126 Alan Parker 2 LAP CAT 3 (40-49) 2 LAP-CAT 3 (40-49) 12:31
164 Tommy Parkin 2 LAP CAT 3 (40-49) 2 LAP-CAT 3 (40-49) 12:31
168 Jim Hinckley 2 LAP CAT 3 (40-49) 2 LAP-CAT 3 (40-49) 12:31
171 Sean Skutnik 2 LAP CAT 3 (40-49) 2 LAP-CAT 3 (40-49) 12:31
181 David Bourke 2 LAP CAT 3 (40-49) 2 LAP-CAT 3 (40-49) 12:31
206 Elvin Cruz 2 LAP CAT 3 (40-49) 2 LAP-CAT 3 (40-49) 12:31
219 Todd Lester 2 LAP CAT 3 (40-49) 2 LAP-CAT 3 (40-49) 12:31
225 Jack Stewart 2 LAP CAT 3 (40-49) 2 LAP-CAT 3 (40-49) 12:31
236 James Barker 2 LAP CAT 3 (40-49) 2 LAP-CAT 3 (40-49) 12:31
239 Brent Dittenber 2 LAP CAT 3 (40-49) 2 LAP-CAT 3 (40-49) 12:31
240 Matt Doll 2 LAP CAT 3 (40-49) 2 LAP-CAT 3 (40-49) 12:31
253 John Grooman 2 LAP CAT 3 (40-49) 2 LAP-CAT 3 (40-49) 12:31
17 Alex Bauldry 2 LAP YOUTH (HIGH SCHOOL) 2 LAP-YOUTH (HIGH SCHOOL) 13:35
43 Garrett Stormant 2 LAP YOUTH (HIGH SCHOOL) 2 LAP-YOUTH (HIGH SCHOOL) 13:35
60 Kyle McDonald 2 LAP YOUTH (HIGH SCHOOL) 2 LAP-YOUTH (HIGH SCHOOL) 13:35
61 Lance Smith 2 LAP YOUTH (HIGH SCHOOL) 2 LAP-YOUTH (HIGH SCHOOL) 13:35
64 Luke Bourke 2 LAP YOUTH (HIGH SCHOOL) 2 LAP-YOUTH (HIGH SCHOOL) 13:35
85 Stokes Danell 2 LAP YOUTH (HIGH SCHOOL) 2 LAP-YOUTH (HIGH SCHOOL) 13:35
94 Trevor Childs 2 LAP YOUTH (HIGH SCHOOL) 2 LAP-YOUTH (HIGH SCHOOL) 13:35
116 Darby Steele 2 LAP YOUTH (HIGH SCHOOL) 2 LAP-YOUTH (HIGH SCHOOL) 13:35
136 Jake Mackleer 2 LAP YOUTH (HIGH SCHOOL) 2 LAP-YOUTH (HIGH SCHOOL) 13:35
162 Zachary Bray 2 LAP YOUTH (HIGH SCHOOL) 2 LAP-YOUTH (HIGH SCHOOL) 13:35
183 Gerald Roeder III 2 LAP YOUTH (HIGH SCHOOL) 2 LAP-YOUTH (HIGH SCHOOL) 13:35
212 Caleb Gibson 2 LAP YOUTH (HIGH SCHOOL) 2 LAP-YOUTH (HIGH SCHOOL) 13:35
241 Ivan Doll 2 LAP YOUTH (HIGH SCHOOL) 2 LAP-YOUTH (HIGH SCHOOL) 13:35
243 Donivan Fowler 2 LAP YOUTH (HIGH SCHOOL) 2 LAP-YOUTH (HIGH SCHOOL) 13:35
244 Matthew Bray 2 LAP YOUTH (HIGH SCHOOL) 2 LAP-YOUTH (HIGH SCHOOL) 13:35
245 Ben Sunde 2 LAP YOUTH (HIGH SCHOOL) 2 LAP-YOUTH (HIGH SCHOOL) 13:35
83 Sherri Smith 2 LAP CAT 3 WOMEN (OPEN) 2 LAP-CAT 3 WOMEN (OPEN) 14:10
84 Stacey Vaughan 2 LAP CAT 3 WOMEN (OPEN) 2 LAP-CAT 3 WOMEN (OPEN) 14:10