2019 Stampede: Kids’ 0.5k, 1k, and 2k

Saturday, February 9, 2019 11:31 AM (GMT-8) - Start list

Race info
Sport: Skiing - cross-country
Location: Cabin Creek Road, WA, United States
Start type: Interval wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 68
Updated: Saturday, February 9, 2019 2:39 PM (GMT-8)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Age Gender Start time
1 Adeline Loewen Wenatchee, WA - Leavenworth  2 KM U12 2 KM 10 F +0:00
2 Alice Farrell Leavenworth, WA - LWSC  2 KM U12 2 KM 11 F +0:00
3 Beckett Sheedy Seattle, WA - Seattle  2 KM U12 2 KM 10 M +0:00
4 Delaney Jackson Auburn, WA - Momentum Northwest  2 KM U14 2 KM 13 F +0:00
5 Easton Steinhauer Leavenworth, WA - Plain Valley Nordic Team  2 KM U12 2 KM 10 M +0:00
6 Elijah Walker Plain, WA - PVNT  2 KM U14 2 KM 13 M +0:00
7 Elliot Tiegel Plain, WA - PVNT  2 KM U12 2 KM 10 M +0:00
9 Ethan Moore Ellensburg, WA - Ellensburg Ski Team  2 KM U12 2 KM 10 M +0:00
11 Gwen Evans Bellevue, WA - Momentum Northwest  2 KM U14 2 KM 12 F +0:00
13 Haley Loewen Wenatchee, WA - Leavenworth  2 KM U14 2 KM 13 F +0:00
14 Ingrid Sorensen Plain, WA - PVNT  2 KM U12 2 KM 10 F +0:00
15 Jasper Horner-Devine Seattle, WA - Momentum Northwest  2 KM U14 2 KM 12 M +0:00
16 Jaxon Coble Plain, WA - Plain Valley Nordic Team  2 KM U14 2 KM 13 M +0:00
17 Jedidiah Stay Plain, WA - PVNT  2 KM U10 2 KM 8 M +0:00
18 Jillian McKnight Seattle, WA - PVNT  2 KM U12 2 KM 10 F +0:00
19 Karlyn Kocher Leavenworth, WA - PVNT  2 KM U14 2 KM 12 F +0:00
20 Kaya Coble Plain, WA - Plain Valley Nordic Team  2 KM U12 2 KM 11 F +0:00
21 Kayla Stevens Plain, WA - Plain Valley Nordic Team  2 KM U14 2 KM 12 F +0:00
24 Margaret Eifert Wenatchee, WA - Leavenworth Winter Sports Club  2 KM U14 2 KM 13 F +0:00
25 Micah Saugen Plain, WA - Plain Valley Nordic Team  2 KM U12 2 KM 10 M +0:00
27 Morgan Thomas Plain, WA - Plain Valley Nordic Team  2 KM U12 2 KM 11 F +0:00
32 Sasha Shestakov Sammamish, WA - Kongsbergers  2 KM U8 (Ages 3-7) 2 KM 7 M +0:00
33 Serenity Saugen Plain, WA - Plain Valley Nordic Team  2 KM U14 2 KM 12 F +0:00
34 Silas Collins Seattle, WA - Momentumnw  2 KM U12 2 KM 11 M +0:00
35 Silas D'atre Leavenworth, WA - Leavenworth  2 KM U12 2 KM 11 M +0:00
36 Thatcher Pate Plain, WA - PVNT  2 KM U14 2 KM 12 M +0:00
38 Tristan Flickner Plain, WA - PVNT  2 KM U12 2 KM 10 M +0:00
39 Trygve Sorensen Plain, WA - PVNT  2 KM U14 2 KM 12 M +0:00
40 Tucker Matthews Yakima, WA - White Pass  2 KM U14 2 KM 12 M +0:00
42 Elise Voorhees Momentum Northwest  2 KM U14 2 KM 12 F +0:00
43 Miranda Miner   2 KM U10 2 KM 9 F +0:00
44 Adyson Bradburn   2 KM U12 2 KM 10 F +0:00
51 Alyssa Stevens Plain, WA - Plain Valley Nordic Team  1 KM U10 1 KM 9 F +5:00
52 Anja Merkens Seattle, WA - Momentum Northwest  1 KM U10 1 KM 8 F +5:00
53 Brecken Simmons Leavenworth, WA - Plain Ski Club  1 KM U12 1 KM 11 F +5:00
54 Chase Wassell Ellensburg, WA - Ellensburg  1 KM U10 1 KM 9 M +5:00
55 Connor Flickner Leavenworth, WA - PVNT  1 KM U10 1 KM 8 M +5:00
56 Dain Peters Bellevue, WA  1 KM U8 (Ages 3-7) 1 KM 7 M +5:00
58 Forest Saugen Plain, WA - PVNT  1 KM U10 1 KM 8 M +5:00
59 Isabelle Sheedy Seattle, WA - Momentum Northwest  1 KM U10 1 KM 8 F +5:00
61 Jaythen Simmons Leavenworth, WA - Plain Ski Club  1 KM U10 1 KM 8 M +5:00
63 Kira Andrews Seattle, WA - Momentum Mavericks  1 KM U10 1 KM 9 F +5:00
64 Kyler Saugen Plain, WA - Plain Valley Nordic Team  1 KM U10 1 KM 8 M +5:00
65 Madison Williams Twisp, WA - Methow Nordic  1 KM U10 1 KM 8 F +5:00
66 Maria Norby Plain, WA - PVNT  1 KM U10 1 KM 8 F +5:00
67 Michael Moshchuk Kirkland, WA  1 KM U10 1 KM 8 M +5:00
68 Nora Ignacio Seattle, WA - Momentum NW  1 KM U8 (Ages 3-7) 1 KM 6 F +5:00
69 Oliver Horner-Devine Seattle, WA - Momentum Northwest  1 KM U10 1 KM 9 M +5:00
71 Parker Collins Seattle, WA - Momentumnw  1 KM U10 1 KM 8 M +5:00
73 Victor Doronin Bellevue, WA  1 KM U8 (Ages 3-7) 1 KM 7 M +5:00
74 Vivian Mullings Ellensburg, WA - Ellensburg Ski Team  1 KM U10 1 KM 9 F +5:00
76 Sabrina Miner   1 KM U8 (Ages 3-7) 1 KM 7 F +5:00
77 Sylvie Nagle   1 KM U10 1 KM 8 F +5:00
78 Avery Bradburn   0.5 KM U8 (Ages 3-7) 0.5 KM 7 F +10:00
81 Andre Helmstetter (Jr.) Seattle, WA - Mavericks  0.5 KM U8 (Ages 3-7) 0.5 KM 6 M +10:00
83 Andrew Moshchuk Kirkland, WA  0.5 KM U8 (Ages 3-7) 0.5 KM 5 M +10:00
84 Annika Horner-Devine Seattle, WA - Momentum Northwest  0.5 KM U8 (Ages 3-7) 0.5 KM 6 F +10:00
85 Dudley Krenz Plain, WA - Plain Valley Nordic Team  0.5 KM U8 (Ages 3-7) 0.5 KM 7 M +10:00
86 Elsa Merkens Seattle, WA - Momentum Northwest  0.5 KM U8 (Ages 3-7) 0.5 KM 4 F +10:00
87 Greyson Fletcher Leavenworth, WA - Plain Ski Club  0.5 KM U8 (Ages 3-7) 0.5 KM 6 M +10:00
88 Juliahna Tiegel Plain, WA - PVNT  0.5 KM U8 (Ages 3-7) 0.5 KM 6 F +10:00
89 Lilian Andrews Seattle, WA - Momentum Mavericks  0.5 KM U8 (Ages 3-7) 0.5 KM 7 F +10:00
90 Oliver Krenz Plain, WA - Plain Valley Nordic Team  0.5 KM U8 (Ages 3-7) 0.5 KM 5 M +10:00
91 Olivia Stay Plain, WA - PVNT  0.5 KM U8 (Ages 3-7) 0.5 KM 7 F +10:00
95 Soren Sorensen Plain, WA - PVNT  0.5 KM U8 (Ages 3-7) 0.5 KM 7 M +10:00
96 Tristen Peters Bellevue, WA  0.5 KM U8 (Ages 3-7) 0.5 KM 5 M +10:00
98 Sam Nagle   0.5 KM U8 (Ages 3-7) 0.5 KM 5 M +10:00
99 Eviana Ignacio   0.5 KM U8 (Ages 3-7) 0.5 KM 3 F +10:00