HMTB Summer Series 2018 Race 1

Wednesday, November 7, 2018 18:25 (GMT+13) - Start list

Race info
Sport: Cycling - mtn cross-country
Location: Hamilton, New Zealand
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance or category
Racers: 137
Updated: Wednesday, November 14, 2018 21:12 (GMT+13)
Organized by: Hamilton MTB Club
Race website: www.hamitonmtb.org.nz

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Distance Category Wave Start time
195 Aaron Rietema 2 Lap Under 23 Men 18:25:00
158 Adrian Zhang 2 Lap Under 23 Men 18:25:00
250 Aiden Walters 1 Lap Fun Kids 18:25:00
7 Alex Sweeney 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
222 Alfie Mason 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
28 Andrew Harries 2 Lap Veterans Men (40-49) 18:25:00
85 Andrew Baker 2 Lap Veterans Men (40-49) 18:25:00
128 Angelique Du Randt 2 Lap Open Woman 18:25:00
80 Archie Mason 1 Lap Fun Kids 18:25:00
108 Armand Du Randt 2 Lap Open Men 18:25:00
181 Arthur Ferguson 2 Lap Single Speed 18:25:00
22 Ashton Walworth 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
111 Ben Ellis 2 Lap Veterans Men (40-49) 18:25:00
5 Benjamin Anderson 2 Lap Under 23 Men 18:25:00
68 Bevan Ballantyne 2 Lap Classics Men (50-59) 18:25:00
109 Blair Prescott 2 Lap Veterans Men (40-49) 18:25:00
39 Blake Eva 2 Lap Junior Men (Under 16) 18:25:00
66 Branislav Belosevic 2 Lap Masters Men (30-39) 18:25:00
196 Brennan Rietema 2 Lap Open Men 18:25:00
143 Brent Fleming 1 Lap Sport Men 18:25:00
299 Bret Baker 2 Lap Classics Men (50-59) 18:25:00
35 Briar Mcmorran 2 Lap Open Woman 18:25:00
151 Bruce Morgan 2 Lap Veterans Men (40-49) 18:25:00
141 Bryce Watkins 2 Lap Legends Men (60+) 18:25:00
197 Caden Van De Laak 2 Lap Junior Men (Under 16) 18:25:00
64 Carl Janssen 2 Lap Masters Men (30-39) 18:25:00
93 Ceana Burton 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
113 Charlie Prescott 1 Lap Sport Junior Men (Under 1 18:25:00
56 Chris Bredenbeck 2 Lap Veterans Men (40-49) 18:25:00
55 Chris Young 2 Lap Veterans Men (40-49) 18:25:00
95 Cody Love 1 Lap Sport Junior Men (Under 1 18:25:00
297 Connor Sherrard 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
169 Connor Fleming 2 Lap Under 23 Men 18:25:00
45 Cooper Mcmorran 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
60 Craig Evans 2 Lap Classics Men (50-59) 18:25:00
138 Craig Mccarthy 2 Lap Classics Men (50-59) 18:25:00
20 Daniel Pickering 2 Lap Veterans Men (40-49) 18:25:00
122 Darion Embling 1 Lap Sport Men 18:25:00
87 Don Weston 2 Lap Legends Men (60+) 18:25:00
126 Dylan Daws 1 Lap Fun Kids 18:25:00
91 Dylan Cassells 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
78 Dylan Archer-Pulling 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
76 Ella Parsons 1 Lap Fun Kids 18:25:00
154 Ella Mcmillan 1 Lap Sport Junior Women (Under 18:25:00
104 Elliot Mclaughlin 1 Lap Fun Kids 18:25:00
9 Erin Pemberton 1 Lap Sport Woman 18:25:00
4 Ethan Elmiger 1 Lap Sport Junior Men (Under 1 18:25:00
300 Ethan Baker 2 Lap Under 23 Men 18:25:00
77 Evelyn Armstrong 1 Lap Fun Kids 18:25:00
13 Francois Botha 2 Lap Veterans Men (40-49) 18:25:00
11 Freya Pemberton 1 Lap Fun Kids 18:25:00
149 Geoff Herbert 2 Lap Legends Men (60+) 18:25:00
124 Glen Chappell 2 Lap Classics Men (50-59) 18:25:00
69 Glynn Mason 1 Lap Sport Men 18:25:00
43 Graham Muggridge 2 Lap Veterans Men (40-49) 18:25:00
88 Grant Shackleton 2 Lap Classics Men (50-59) 18:25:00
155 Grant Baker 1 Lap Sport Men 18:25:00
58 Greg Mcgovern 2 Lap Classics Men (50-59) 18:25:00
114 Gus Prescott 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
19 Henry Beex 2 Lap Legends Men (60+) 18:25:00
54 Howard Fountaine 2 Lap Classics Men (50-59) 18:25:00
32 Hunter Adams 2 Lap Junior Men (Under 16) 18:25:00
75 Ian Henderson 2 Lap Veterans Men (40-49) 18:25:00
38 Jack Eva 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
12 Jaco Botha 2 Lap Junior Men (Under 16) 18:25:00
46 Jacob Stone 1 Lap Fun Kids 18:25:00
119 Jadon Embling 1 Lap Sport Junior Men (Under 1 18:25:00
52 Jaimee Bredenbeck 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
115 Jake Prescott 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
1 James Benton 2 Lap Open Men 18:25:00
29 Jan Botha 2 Lap Veterans Men (40-49) 18:25:00
41 Jeremy Cassells 1 Lap Sport Men 18:25:00
131 Jocelyn Easton 1 Lap Sport Woman 18:25:00
112 Joel Taylor 2 Lap Under 23 Men 18:25:00
107 Joel Bayley 2 Lap Veterans Men (40-49) 18:25:00
34 Joshua Cavanagh 1 Lap Sport Junior Men (Under 1 18:25:00
129 Kallum Marden 1 Lap Sport Junior Men (Under 1 18:25:00
83 Kieran Burton 1 Lap Sport Junior Men (Under 1 18:25:00
133 Kyle Easton 1 Lap Fun Kids 18:25:00
150 Kypher Mcmorran 2 Lap Open Men 18:25:00
97 Lachlan Carroll 1 Lap Fun Kids 18:25:00
221 Layton Mace 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
96 Levi Love 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
298 Liam Sherrard 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
27 Libby Mcmillan 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
159 Louie Endres 2 Lap Junior Men (Under 16) 18:25:00
132 Luke Easton 1 Lap Fun Kids 18:25:00
296 Luke Abercrombie 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
203 Lynn Cate 2 Lap Legends Men (60+) 18:25:00
61 Malte Seibicke 1 Lap Sport Men 18:25:00
37 Marcus Potroz 2 Lap Veterans Men (40-49) 18:25:00
139 Marguerite Ritchie 2 Lap Veterans Woman (40+) 18:25:00
79 Mark Mcmorran 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
145 Matt Edhouse 2 Lap Open Men 18:25:00
110 Max Armstrong 1 Lap Fun Kids 18:25:00
50 Nathan Lawton 1 Lap Fun Kids 18:25:00
36 Neil Mcconnell 2 Lap Classics Men (50-59) 18:25:00
72 Nic Adams 2 Lap Masters Men (30-39) 18:25:00
146 Oliver Fleming 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
204 Oliver Parsons 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
18 Olivia Baker 2 Lap Open Woman 18:25:00
53 Olivia Bredenbeck 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
140 Paul Ritchie 2 Lap Legends Men (60+) 18:25:00
16 Paul Dixon 2 Lap Veterans Men (40-49) 18:25:00
24 Paul Le Miere 2 Lap Veterans Men (40-49) 18:25:00
25 Paul M Le Miere 1 Lap Sport Junior Men (Under 1 18:25:00
17 Penny Bell 1 Lap Sport Junior Women (Under 18:25:00
120 Peter Wild 2 Lap Veterans Men (40-49) 18:25:00
117 Philip Pirie 2 Lap Open Men 18:25:00
125 Piers Hansen 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
202 Rebecca Walters 1 Lap Fun Kids 18:25:00
51 Richard Lawton 1 Lap Sport Men 18:25:00
42 Robbie Basken 2 Lap Single Speed 18:25:00
198 Russell Van De Laak 2 Lap Masters Men (30-39) 18:25:00
205 Ryan Ralph 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
127 Rylee Marden 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
74 Samuel Peploe 2 Lap Under 23 Men 18:25:00
48 Scott Alder 1 Lap Sport Men 18:25:00
49 Scott Raynes 2 Lap Veterans Men (40-49) 18:25:00
101 Shaun Neville 2 Lap Masters Men (30-39) 18:25:00
31 Simon Cavanagh 2 Lap Veterans Men (40-49) 18:25:00
63 Steve Burton 2 Lap Veterans Men (40-49) 18:25:00
82 Steven Wharepapa 2 Lap Veterans Men (40-49) 18:25:00
153 Thea Mace 1 Lap Sprocket Rockets 18:25:00
137 Thomas Hutchings 2 Lap Under 23 Men 18:25:00
21 Tide Pickering 2 Lap Under 23 Men 18:25:00
86 Tim Fleming 2 Lap Classics Men (50-59) 18:25:00
14 Todd Anderson 2 Lap Veterans Men (40-49) 18:25:00
90 Tom Henderson 1 Lap Fun Kids 18:25:00
65 Tom Watson 2 Lap Legends Men (60+) 18:25:00
118 Toni Cannons 2 Lap Single Speed 18:25:00
81 Tony Arnel 2 Lap Classics Men (50-59) 18:25:00
73 Tracey Burton 1 Lap Sport Woman 18:25:00
135 Travis Cassells 1 Lap Fun Kids 18:25:00
57 Vanessa Baker 1 Lap Sport Woman 18:25:00
10 Werner Botha 2 Lap Junior Men (Under 16) 18:25:00
15 Will Dixon 1 Lap Sport Junior Men (Under 1 18:25:00