2018 Applegate Lake Swim - Sunday 1500

Sunday, July 15, 2018 10:00 AM (GMT-7) - Start list

Race info
Sport: Swimming - open water
Location: Jacksonville, OR, United States
Start type: Mass start
Racers: 62
Updated: Tuesday, July 17, 2018 7:50 AM (GMT-7)
Organized by: Oregon Masters Swimming
Race website: http://swimoregon.org/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Age Gender Start time
1 Patrick Allender OREG - CAT  1500m Men 60-64 M 10:00:00
2 Will Allender UC38  1500m Men 50-54 M 10:00:00
4 Beverly Baird SOBA  1500m Women 55-59 F 10:00:00
6 Jesse Bausell CRUZ  1500m Men 35-39 M 10:00:00
9 Robin Bragg OREG - OPEN  1500m Men 55-59 M 10:00:00
10 Mindi Brenner UC38  1500m Women 50-54 F 10:00:00
11 Doug Brockbank OREG - ORM  1500m Men 65-69 M 10:00:00
14 Bob Bruce OREG - COMA  1500m Men 70-74 M 10:00:00
19 Michael Carew OREG - COMA  1500m Men 65-69 M 10:00:00
20 Walter Carter OREG - COMA  1500m Men 60-64 M 10:00:00
21 Ed Ramsey OREG - THB  1500m Men 60-64 M 10:00:00
22 Lizzie Cheney OREG - ORM  1500m Women 60-64 F 10:00:00
25 Jeffrey Crombie UC36  1500m Men 55-59 M 10:00:00
33 Michael Douglas OREG - COMA  1500m Men 60-64 M 10:00:00
42 Daniel Gray WRCM  1500m Men 70-74 M 10:00:00
45 Julie Hall OREG - SOMA  1500m Women 50-54 F 10:00:00
47 Elizabeth Harrison OREG - THB  1500m Women 40-44 F 10:00:00
53 Greg Jacobus TCAM  1500m Men 65-69 M 10:00:00
57 Shannon Keegan OREG - RVM  1500m Women 40-44 F 10:00:00
59 Jessica Kieras OREG - COMA  1500m Women 35-39 F 10:00:00
63 Bill Kuhn OREG - RVM  1500m Men 50-54 M 10:00:00
64 Curt LaCount OREG - PCCM  1500m Men 60-64 M 10:00:00
68 Yeonjoo Lee OREG - SOMA  1500m Women 50-54 F 10:00:00
69 Stephanie Lemmons GAJA - UNAT  1500m Women 25-29 F 10:00:00
74 Christina Malango OREG - OPEN  1500m Women 55-59 F 10:00:00
75 Stephanie Martin OREG - COMA  1500m Women 55-59 F 10:00:00
78 Michelle McRae PSM  1500m Women 40-44 F 10:00:00
83 Cheryl Morgen OREG - COMA  1500m Women 45-49 F 10:00:00
85 Ken Myers OREG - ORM  1500m Men 45-49 M 10:00:00
89 Lee OConnor OREG - THB  1500m Men 50-54 M 10:00:00
90 Christine Oliver TCAM  1500m Women 55-59 F 10:00:00
91 Peter Oliver TCAM  1500m Men 60-64 M 10:00:00
92 Michael Oxendine OREG - SOMA  1500m Men 35-39 M 10:00:00
96 Sue Phillips OREG - CAT  1500m Women 50-54 F 10:00:00
97 Patti Philpott TCAM  1500m Women 45-49 F 10:00:00
98 David Popko ROSE  1500m Men 40-44 M 10:00:00
100 David Radcliff OREG - THB  1500m Men 80-84 M 10:00:00
105 Lynn Sacks WRCM  1500m Women 70-74 F 10:00:00
106 Caryl Schiavon OREG - OPEN  1500m Women 60-64 F 10:00:00
108 Laura Schob OREG - COMA  1500m Women 60-64 F 10:00:00
111 Carl Selles SPM  1500m Men 70-74 M 10:00:00
113 Connie Shuman OREG - COMA  1500m Women 60-64 F 10:00:00
114 Linda Simons CTM  1500m Women 50-54 F 10:00:00
115 Shannon Singer PSM  1500m Women 45-49 F 10:00:00
117 Noel Smith OREG  1500m Men 50-54 M 10:00:00
125 Eric Steinhauff OREG - COMA  1500m Men 55-59 M 10:00:00
126 Dani Straw OREG - SOMA  1500m Women 25-29 F 10:00:00
129 Tammy Taylor OREG - COMA  1500m Women 40-44 F 10:00:00
130 Mike Tennant OREG - COMA  1500m Men 65-69 M 10:00:00
132 Cary Thompson OREG - CAT  1500m Men 50-54 M 10:00:00
133 Ron Thompson OREG - COMA  1500m Men 55-59 M 10:00:00
134 Megan Tosh OREG - ORM  1500m Women 30-34 F 10:00:00
135 Maggie Trujillo OREG - SOMA  1500m Women 35-39 F 10:00:00
136 Donald Uhlir OREG - COMA  1500m Men 60-64 M 10:00:00
137 Johnny Van Velthuyzen PSM  1500m Men 35-39 M 10:00:00
138 Timothy Waud OREG - OCT  1500m Men 50-54 M 10:00:00
141 Susan White OREG - COMA  1500m Women 60-64 F 10:00:00
143 Lura Wilhelm UC38  1500m Women 35-39 F 10:00:00
151 Lisa Zraket NEM  1500m Women 50-54 F 10:00:00
152 Ciaran Turbitt UC37  1500m Men 50-54 50 M 10:00:00
155 Emily Little OEVT  1500m Women 25-29 26 F 10:00:00
156 Kevin Cody OEVT  1500m Men 70-74 70 M 10:00:00