Wellington Cross Country Champs 2018

Saturday, July 14, 2018 12:30 (GMT+12) - Start list

Race info
Sport: Running - cross-country
Location: Wellington, New Zealand
Start type: Interval wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 117
Updated: Thursday, August 16, 2018 00:43 (GMT+12)
Organized by: Olympic Harriers
Race website: https://www.olympicharriers.nz/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Wellington Cross Country Champs 2018

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
8 Roger Vincent Aurora Harriers  10 km M35 5 km M +1:59:58
15 Martyn Cherry Hutt Valley Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
20 Stephen Cummings Hutt Valley Harriers  10 km M35 5 km M +1:59:58
24 Isobel Franklin Hutt Valley Harriers  10 km W35 5 km F +1:59:58
27 Darren Gordon Hutt Valley Harriers  10 km M35 5 km M +1:59:58
45 Brooke McKay Hutt Valley Harriers  10 km SW 5 km F +1:59:58
49 Anna Mellsop Hutt Valley Harriers  10 km W35 5 km F +1:59:58
51 Keryn Morgan Hutt Valley Harriers  10 km W35 5 km F +1:59:58
54 Paul Newsom Hutt Valley Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
73 Bill Trompetter Hutt Valley Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
88 renae creser Kapiti Running & Tri  10 km W35 5 km F +1:59:58
89 Daniel Headifen Kapiti Running & Tri  10 km M35 5 km M +1:59:58
101 Steffan Wong Kapiti Running & Tri  10 km SM 5 km M +1:59:58
109 Bruce Atmore Olympic Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
115 Michael Binkhorst Olympic Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
136 Cameron Forrest Olympic Harriers  10 km SM 5 km M +1:59:58
162 Ellie Molloy Olympic Harriers  10 km SW 5 km F +1:59:58
184 Matt Tristram Olympic Harriers  10 km M35 5 km M +1:59:58
186 Michael Waterman Olympic Harriers  10 km M35 5 km M +1:59:58
197 Simon Wright Olympic Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
209 Joshua Campbell Trentham United Harriers  10 km M35 5 km M +1:59:58
214 Michael Du Toit Trentham United Harriers  10 km SM 5 km M +1:59:58
220 Brian Garmonsway Trentham United Harriers  10 km M35 5 km M +1:59:58
231 Stephen Mair Trentham United Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
241 Richard Samways Trentham United Harriers  10 km M35 5 km M +1:59:58
242 Mark Searle Trentham United Harriers  10 km SM 5 km M +1:59:58
243 Philip Secker Trentham United Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
250 Kevin Thompson Trentham United Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
260 Gregg Cornwell Victoria University Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
262 Tom Crumpton Victoria University Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
265 Mike Fairhurst Victoria University Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
269 Euan Grigor Victoria University Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
273 Dan Hunt Victoria University Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
274 Ryan Hunt Victoria University Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
283 Darcy Snell Victoria University Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
284 Glen Stricot-Tarboton Victoria University Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
286 Cassie Sutherland Victoria University Athletics  10 km SW 5 km F +1:59:58
291 Alan Carman Wainuiomata Athletic and Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
294 Georgina Cox Wainuiomata Athletic and Harriers  10 km W35 5 km F +1:59:58
317 Julian Baker Wgtn Harrier Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
331 Shaun Brannigan Wgtn Harrier Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
338 Maiya Christini Wgtn Harrier Athletics  10 km SW 5 km F +1:59:58
345 David Creamer Wgtn Harrier Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
370 Paul Hewitson Wgtn Harrier Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
371 Louis Hogan Wgtn Harrier Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
382 Alastair Kenworthy Wgtn Harrier Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
390 Todd Krieble Wgtn Harrier Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
398 Ian Macfarlane Wgtn Harrier Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
399 Patrick Mackay Wgtn Harrier Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
401 Bertram Manz Wgtn Harrier Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
409 Isaac Murphy Wgtn Harrier Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
413 Chris O'Connor Wgtn Harrier Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
430 Hayden Snell Wgtn Harrier Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
438 Nathan Tse Wgtn Harrier Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
451 Amy Auld Wgtn Scottish Athletics  10 km SW 5 km F +1:59:58
452 Jo Badham Wgtn Scottish Athletics  10 km W35 5 km F +1:59:58
470 Bridget Clark Wgtn Scottish Athletics  10 km SW 5 km F +1:59:58
473 Alistair Collow Wgtn Scottish Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
481 Stephen Day Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
483 Carla Denneny Wgtn Scottish Athletics  10 km W35 5 km F +1:59:58
489 Michael Eyre Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
498 John Gardiner Wgtn Scottish Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
507 Malcolm Hodge Wgtn Scottish Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
514 Matyas James Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
524 Alex Kay Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
532 David Kettles Wgtn Scottish Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
539 Niam Macdonald-Joslin Wgtn Scottish Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
543 Mel MacPhee Wgtn Scottish Athletics  10 km W35 5 km F +1:59:58
549 Grant McLean Wgtn Scottish Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
551 Nicole Mitchell Wgtn Scottish Athletics  10 km SW 5 km F +1:59:58
554 Peter Murmu Wgtn Scottish Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
562 Robert Prendergast Wgtn Scottish Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
565 Jaime Robinson Wgtn Scottish Athletics  10 km SW 5 km F +1:59:58
571 Alasdair Saunders Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
572 Iain Shaw Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
573 Kate Slater Wgtn Scottish Athletics  10 km SW 5 km F +1:59:58
579 Peter Stevens Wgtn Scottish Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
580 Todd Stevens Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
582 Emma Sturmfels Wgtn Scottish Athletics  10 km SW 5 km F +1:59:58
593 William Twiss Wgtn Scottish Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
597 Glen Wallis Wgtn Scottish Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
606 Michael Wray Wgtn Scottish Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
617 Corey Miller Athletics & Cycling Masterton  10 km M35 5 km M +1:59:58
621 Trish Coley Hutt Valley Harriers  10 km NC-10k 5 km F +1:59:58
629 Robert Calder Kapiti Running & Tri  10 km M50 5 km M +1:59:58
636 Mark Anderson Olympic Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
654 Tony Simmers Olympic Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
670 Philip Wallace Victoria University Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
671 Nikki Braniff-Jones Wainuiomata Athletic and Harriers  10 km W35 5 km F +1:59:58
674 John Beale Wgtn Harrier Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
679 Brendon Flanagan Wgtn Harrier Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
680 Paul Forster Wgtn Harrier Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
686 Liam Healey Wgtn Harrier Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
690 Maxence Markic Wgtn Harrier Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
697 Phil Starr Wgtn Harrier Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
699 Harry Burnard Wgtn Scottish Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
701 Gerard Gordon Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
706 Sally Duffy Athletics & Cycling Masterton  10 km W35 5 km F +1:59:58
736 William Prior Wairarapa Track and Field  10 km SM 5 km M +1:59:58
751 Valentino Luna Hernandez Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
753 Andrew Wharton Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
754 Graeme Butcher Athletics & Cycling Masterton  10 km M50 5 km M +1:59:58
757 Daniil Moskovtsov Hutt Valley Harriers  10 km SM 5 km M +1:59:58
769 Brad Thompson Olympic Harriers  10 km M35 5 km M +1:59:58
800 Marketa Langova Wgtn Scottish Athletics  10 km W35 5 km F +1:59:58
804 Ayesha Shafi Wgtn Scottish Athletics  10 km SW 5 km F +1:59:58
806 Campbell Claridge Hutt Valley Harriers  10 km M35 5 km M +1:59:58
813 Rawiri Gillespie Olympic Harriers  10 km SM 5 km M +1:59:58
817 Richard Martin Olympic Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
827 Will Critchlow Victoria University Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
854 Clare McKinlay Wgtn Scottish Athletics  10 km SW 5 km F +1:59:58
858 Ben Twyman Wgtn Scottish Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
859 Jamie White Wgtn Scottish Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
1004 Kara Macdermid Palm North Athletic & Harriers  10 km SW 5 km F +1:59:58
1013 Elise Chu Victoria University Athletics  10 km SW 5 km F +1:59:58
1017 Kristian Day Wgtn Scottish Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
3 Tony Price Athletics & Cycling Masterton  10 km NC-10k M +0:00