Wellington Cross Country Champs 2018

Saturday, July 14, 2018 12:30 (GMT+12) - Start list

Race info
Sport: Running - cross-country
Location: Wellington, New Zealand
Start type: Interval wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 336
Updated: Thursday, August 16, 2018 00:43 (GMT+12)
Organized by: Olympic Harriers
Race website: https://www.olympicharriers.nz/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Wellington Cross Country Champs 2018

Page / 2
Racers per page:
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
1 Ray Haste Athletics & Cycling Masterton  5 km NC-5k 5 km M +1:59:58
2 Malcolm Macdonald Athletics & Cycling Masterton  5 km M60 5 km M +1:59:58
6 Hadley Bond Aurora Harriers  5 km M70 5 km M +1:59:58
7 James Sutton Aurora Harriers  5 km M60 5 km M +1:59:58
8 Roger Vincent Aurora Harriers  10 km M35 5 km M +1:59:58
9 Ray Wallis Aurora Harriers  5 km M70 5 km M +1:59:58
10 Emalise Alding Hutt Valley Harriers  2 km WU13 2 km F +1:45:01
14 Stefania Butler Hutt Valley Harriers  1 km WU9 1 km F +1:34:58
15 Martyn Cherry Hutt Valley Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
20 Stephen Cummings Hutt Valley Harriers  10 km M35 5 km M +1:59:58
24 Isobel Franklin Hutt Valley Harriers  10 km W35 5 km F +1:59:58
26 Marian Goodwin Hutt Valley Harriers  5 km W50 5 km F +1:59:58
27 Darren Gordon Hutt Valley Harriers  10 km M35 5 km M +1:59:58
30 Hannah Gordon Hutt Valley Harriers  4 km WU18 4 km F +1:00:07
31 Nathaniel Graham Hutt Valley Harriers  3 km MU15 3 km M +39:55
32 Eva Green Hutt Valley Harriers  2 km WU11 2 km F +1:45:01
33 Jonathan Green Hutt Valley Harriers  2 km MU13 2 km M +1:45:01
34 Nicholas Green Hutt Valley Harriers  3 km MU15 3 km M +39:55
40 Harrison Kowalczyk Hutt Valley Harriers  2 km MU13 2 km M +1:45:01
43 Jayme Maxwell Hutt Valley Harriers  6 km WU20 6 km F +1:00:07
44 Gwen Mcgrath Hutt Valley Harriers  2 km WU11 2 km F +1:45:01
45 Brooke McKay Hutt Valley Harriers  10 km SW 5 km F +1:59:58
46 Jessica Mckenzie Hutt Valley Harriers  2 km WU13 2 km F +1:45:01
49 Anna Mellsop Hutt Valley Harriers  10 km W35 5 km F +1:59:58
50 Emily Mellsop Hutt Valley Harriers  2 km WU11 2 km F +1:45:01
51 Keryn Morgan Hutt Valley Harriers  10 km W35 5 km F +1:59:58
54 Paul Newsom Hutt Valley Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
57 Alexander Prichard Hutt Valley Harriers  2 km MU13 2 km M +1:45:01
58 Thomas Prichard Hutt Valley Harriers  2 km MU11 2 km M +1:45:01
64 Bailey Rollo Hutt Valley Harriers  2 km MU11 2 km M +1:45:01
65 Coby Rollo Hutt Valley Harriers  2 km MU11 2 km M +1:45:01
66 Tyler Rollo Hutt Valley Harriers  3 km MU15 3 km M +39:55
69 Finnigan Strickland Hutt Valley Harriers  1 km MU9 1 km M +1:34:58
72 Ashton Tietjens Hutt Valley Harriers  2 km MU13 2 km M +1:45:01
73 Bill Trompetter Hutt Valley Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
75 Vanessa Trompetter Hutt Valley Harriers  5 km W50 5 km F +1:59:58
77 Albert van Veen Hutt Valley Harriers  5 km M70 5 km M +1:59:58
87 Lawrence Creser Kapiti Running & Tri  2 km MU11 2 km M +1:45:01
88 renae creser Kapiti Running & Tri  10 km W35 5 km F +1:59:58
89 Daniel Headifen Kapiti Running & Tri  10 km M35 5 km M +1:59:58
95 erin mckevitt Kapiti Running & Tri  4 km WU18 4 km F +1:00:07
101 Steffan Wong Kapiti Running & Tri  10 km SM 5 km M +1:59:58
103 Greta Abbott Olympic Harriers  2 km WU11 2 km F +1:45:01
104 Noah Abbott Olympic Harriers  3 km MU15 3 km M +39:55
109 Bruce Atmore Olympic Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
110 Blair Atmore-Jones Olympic Harriers  2 km MU13 2 km M +1:45:01
111 Dane Atmore-Jones Olympic Harriers  3 km MU15 3 km M +39:55
114 Anneke Binkhorst Olympic Harriers  5 km NC-5k 5 km F +1:59:58
115 Michael Binkhorst Olympic Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
118 Steve Bligh Olympic Harriers  5 km M60 5 km M +1:59:58
120 Nathan Butchard Olympic Harriers  3 km MU15 3 km M +39:55
121 Cody Cahill Olympic Harriers  1 km MU9 1 km M +1:34:58
122 Jesse Cahill Olympic Harriers  2 km WU13 2 km F +1:45:01
123 Jacqui Cope Olympic Harriers  5 km NC-5k 5 km F +1:59:58
125 Melissa Crompton Olympic Harriers  5 km NC-5k 5 km F +1:59:58
128 Isabelle de Hair Olympic Harriers  2 km WU11 2 km F +1:45:01
130 Peter Denman Olympic Harriers  5 km M60 5 km M +1:59:58
132 Caitlin Douglass Olympic Harriers  6 km WU20 6 km F +1:00:07
133 Emma Douglass Olympic Harriers  4 km WU18 4 km F +1:00:07
136 Cameron Forrest Olympic Harriers  10 km SM 5 km M +1:59:58
138 Toby Gualter Olympic Harriers  8 km MU20 8 km M +1:00:07
141 Lucy Hannah Olympic Harriers  2 km WU11 2 km F +1:45:01
147 Ruth Humble Olympic Harriers  5 km NC-5k 5 km F +1:59:58
148 Eli Ikurere Olympic Harriers  2 km MU13 2 km M +1:45:01
151 Lucy Jurke Olympic Harriers  3 km WU15 3 km F +39:55
154 Lana Magee Olympic Harriers  2 km WU11 2 km F +1:45:01
158 Jack McNair-Robertson Olympic Harriers  2 km MU11 2 km M +1:45:01
159 Luke McNair-Robertson Olympic Harriers  3 km MU15 3 km M +39:55
162 Ellie Molloy Olympic Harriers  10 km SW 5 km F +1:59:58
166 Denise Pilcher Olympic Harriers  5 km W50 5 km F +1:59:58
168 Shaun Robertson Olympic Harriers  2 km MU11 2 km M +1:45:01
169 Brian Rusbridge Olympic Harriers  5 km M60 5 km M +1:59:58
170 Jan Sheppard Olympic Harriers  5 km W50 5 km F +1:59:58
172 Bella Sheridan Olympic Harriers  2 km WU11 2 km F +1:45:01
180 Declan Street Olympic Harriers  3 km MU15 3 km M +39:55
181 Abbie Sutherland Olympic Harriers  2 km WU11 2 km F +1:45:01
184 Matt Tristram Olympic Harriers  10 km M35 5 km M +1:59:58
185 Michelle Van Looy Olympic Harriers  5 km NC-5k 5 km F +1:59:58
186 Michael Waterman Olympic Harriers  10 km M35 5 km M +1:59:58
193 Damon Wong Olympic Harriers  3 km MU15 3 km M +39:55
196 Liam Wright Olympic Harriers  3 km MU15 3 km M +39:55
197 Simon Wright Olympic Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
199 Savannah Allen Trentham United Harriers  2 km WU11 2 km F +1:45:01
201 Elliot Barr Trentham United Harriers  2 km MU11 2 km M +1:45:01
202 Emily Barr Trentham United Harriers  3 km WU15 3 km F +39:55
205 Chelsea Bennett Trentham United Harriers  2 km WU11 2 km F +1:45:01
206 Micah Berendsen Trentham United Harriers  1 km MU9 1 km M +1:34:58
208 Autumn Bradley Trentham United Harriers  3 km WU15 3 km F +39:55
209 Joshua Campbell Trentham United Harriers  10 km M35 5 km M +1:59:58
210 Christopher Coetzee Trentham United Harriers  3 km MU15 3 km M +39:55
211 Marco Coetzee Trentham United Harriers  3 km MU15 3 km M +39:55
213 Joseph Du Toit Trentham United Harriers  2 km MU11 2 km M +1:45:01
214 Michael Du Toit Trentham United Harriers  10 km SM 5 km M +1:59:58
217 Ruby Flutey Trentham United Harriers  1 km WU9 1 km F +1:34:58
218 Taine Flutey Trentham United Harriers  2 km MU11 2 km M +1:45:01
220 Brian Garmonsway Trentham United Harriers  10 km M35 5 km M +1:59:58
221 James Glover Trentham United Harriers  2 km MU11 2 km M +1:45:01
227 Quentin Howsan Trentham United Harriers  2 km MU13 2 km M +1:45:01
228 Joshua Jordan Trentham United Harriers  3 km MU15 3 km M +39:55
229 Katie Jordan Trentham United Harriers  2 km WU11 2 km F +1:45:01
231 Stephen Mair Trentham United Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
233 Matthew Meiklejohn Trentham United Harriers  1 km MU9 1 km M +1:34:58
235 Hannah Molloy Trentham United Harriers  4 km WU18 4 km F +1:00:07
236 John O'Grady Trentham United Harriers  2 km MU11 2 km M +1:45:01
239 Caleb Rice Trentham United Harriers  2 km MU11 2 km M +1:45:01
240 Jacob Rice Trentham United Harriers  1 km MU9 1 km M +1:34:58
241 Richard Samways Trentham United Harriers  10 km M35 5 km M +1:59:58
242 Mark Searle Trentham United Harriers  10 km SM 5 km M +1:59:58
243 Philip Secker Trentham United Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
249 Max Tebbutt Trentham United Harriers  2 km MU11 2 km M +1:45:01
250 Kevin Thompson Trentham United Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
254 Callum Wos Trentham United Harriers  2 km MU13 2 km M +1:45:01
255 Madison Wos Trentham United Harriers  2 km WU11 2 km F +1:45:01
260 Gregg Cornwell Victoria University Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
262 Tom Crumpton Victoria University Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
265 Mike Fairhurst Victoria University Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
269 Euan Grigor Victoria University Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
273 Dan Hunt Victoria University Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
274 Ryan Hunt Victoria University Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
278 Richard Owen Victoria University Athletics  5 km M60 5 km M +1:59:58
280 Jonathan Sceats Victoria University Athletics  6 km MU18 6 km M +1:00:07
281 Katelyn Sceats Victoria University Athletics  3 km WU15 3 km F +39:55
283 Darcy Snell Victoria University Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
284 Glen Stricot-Tarboton Victoria University Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
286 Cassie Sutherland Victoria University Athletics  10 km SW 5 km F +1:59:58
291 Alan Carman Wainuiomata Athletic and Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
293 Jesse Carman Wainuiomata Athletic and Harriers  6 km MU18 6 km M +1:00:07
294 Georgina Cox Wainuiomata Athletic and Harriers  10 km W35 5 km F +1:59:58
295 Cameron Forsyth Wainuiomata Athletic and Harriers  6 km MU18 6 km M +1:00:07
297 Hanna Hoffman Wainuiomata Athletic and Harriers  3 km WU15 3 km F +39:55
298 Lucy Houlihan Wainuiomata Athletic and Harriers  2 km WU13 2 km F +1:45:01
299 Penny Houlihan Wainuiomata Athletic and Harriers  1 km WU9 1 km F +1:34:58
300 Arabella Joyce Wainuiomata Athletic and Harriers  2 km WU11 2 km F +1:45:01
301 Eden Joyce Wainuiomata Athletic and Harriers  3 km WU15 3 km F +39:55
302 Arnika Lahood Wainuiomata Athletic and Harriers  2 km WU13 2 km F +1:45:01
303 Sam Lightfoot Wainuiomata Athletic and Harriers  6 km WU20 6 km F +1:00:07
304 Donald Mcgowan Wainuiomata Athletic and Harriers  5 km M60 5 km M +1:59:58
314 Scarlett Anderson Wgtn Harrier Athletics  2 km WU13 2 km F +1:45:01
316 Bianca Bailey Wgtn Harrier Athletics  3 km WU15 3 km F +39:55
317 Julian Baker Wgtn Harrier Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
319 Max Barton Wgtn Harrier Athletics  2 km MU13 2 km M +1:45:01
320 Ruby Barton Wgtn Harrier Athletics  3 km WU15 3 km F +39:55
326 Melissa Black Wgtn Harrier Athletics  5 km NC-5k 5 km F +1:59:58
331 Shaun Brannigan Wgtn Harrier Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
332 Francis Campkin Wgtn Harrier Athletics  5 km M70 5 km M +1:59:58
338 Maiya Christini Wgtn Harrier Athletics  10 km SW 5 km F +1:59:58
345 David Creamer Wgtn Harrier Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
350 Tony Dawbin Wgtn Harrier Athletics  5 km M70 5 km M +1:59:58
356 Caroline Fyfe Wgtn Harrier Athletics  5 km NC-5k 5 km F +1:59:58
357 Niamh Fyfe Wgtn Harrier Athletics  2 km WU13 2 km F +1:45:01
364 Jaguun Gunregjav-Willers Wgtn Harrier Athletics  2 km MU13 2 km M +1:45:01
366 Nat Hardaker Wgtn Harrier Athletics  5 km NC-5k 5 km F +1:59:58
367 Brian Hayes Wgtn Harrier Athletics  5 km M70 5 km M +1:59:58
368 Gabrielle Healy Wgtn Harrier Athletics  2 km WU13 2 km F +1:45:01
370 Paul Hewitson Wgtn Harrier Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
371 Louis Hogan Wgtn Harrier Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
373 Victoria Humphries Wgtn Harrier Athletics  5 km W50 5 km F +1:59:58
378 Seamus Kane Wgtn Harrier Athletics  8 km MU20 8 km M +1:00:07
379 Max Karamanolis Wgtn Harrier Athletics  8 km MU20 8 km M +1:00:07
382 Alastair Kenworthy Wgtn Harrier Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
387 Jaidan Kesry Wgtn Harrier Athletics  3 km MU15 3 km M +39:55
388 Edie Kozyniak Wgtn Harrier Athletics  3 km WU15 3 km F +39:55
389 Esther Kozyniak Wgtn Harrier Athletics  4 km WU18 4 km F +1:00:07
390 Todd Krieble Wgtn Harrier Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
395 Ellen Li Wgtn Harrier Athletics  2 km WU13 2 km F +1:45:01
396 Nancy Li Wgtn Harrier Athletics  2 km WU13 2 km F +1:45:01
398 Ian Macfarlane Wgtn Harrier Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
399 Patrick Mackay Wgtn Harrier Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
401 Bertram Manz Wgtn Harrier Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
402 Duncan Matthews Wgtn Harrier Athletics  5 km M60 5 km M +1:59:58
403 Paul May Wgtn Harrier Athletics  5 km M60 5 km M +1:59:58
409 Isaac Murphy Wgtn Harrier Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
413 Chris O'Connor Wgtn Harrier Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
417 Percy Percival Wgtn Harrier Athletics  5 km M70 5 km M +1:59:58
422 Kirstie Rae Wgtn Harrier Athletics  4 km WU18 4 km F +1:00:07
428 Liam Shearer Wgtn Harrier Athletics  2 km MU13 2 km M +1:45:01
430 Hayden Snell Wgtn Harrier Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
431 Miranda Spencer Wgtn Harrier Athletics  5 km NC-5k 5 km F +1:59:58
438 Nathan Tse Wgtn Harrier Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
440 George Valsenti Wgtn Harrier Athletics  1 km MU9 1 km M +1:34:58
441 Henry Valsenti Wgtn Harrier Athletics  1 km MU9 1 km M +1:34:58
442 rosa Vandermolen Wgtn Harrier Athletics  2 km WU13 2 km F +1:45:01
447 Maia Wilkinson Wgtn Harrier Athletics  3 km WU15 3 km F +39:55
450 Michele Allison Wgtn Scottish Athletics  5 km W60 5 km F +1:59:58
451 Amy Auld Wgtn Scottish Athletics  10 km SW 5 km F +1:59:58
452 Jo Badham Wgtn Scottish Athletics  10 km W35 5 km F +1:59:58
455 Jamie Barnes Wgtn Scottish Athletics  6 km MU18 6 km M +1:00:07
464 Amanda Broughton Wgtn Scottish Athletics  5 km NC-5k 5 km F +1:59:58
469 Alannah Clark Wgtn Scottish Athletics  5 km NC-5k 5 km F +1:59:58
470 Bridget Clark Wgtn Scottish Athletics  10 km SW 5 km F +1:59:58
472 Marshall Clark Wgtn Scottish Athletics  5 km M60 5 km M +1:59:58
473 Alistair Collow Wgtn Scottish Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
481 Stephen Day Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
483 Carla Denneny Wgtn Scottish Athletics  10 km W35 5 km F +1:59:58
484 Loretta DeSourdy Wgtn Scottish Athletics  5 km W60 5 km F +1:59:58
489 Michael Eyre Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
492 Geoff Ferry Wgtn Scottish Athletics  5 km NC-5k 5 km M +1:59:58
498 John Gardiner Wgtn Scottish Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
499 Theodora Gempton Wgtn Scottish Athletics  2 km WU13 2 km F +1:45:01
504 Jonathon Harper Wgtn Scottish Athletics  5 km M60 5 km M +1:59:58
505 Dave Hatfield Wgtn Scottish Athletics  5 km M60 5 km M +1:59:58
507 Malcolm Hodge Wgtn Scottish Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
514 Matyas James Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
517 Claire Jennings Wgtn Scottish Athletics  5 km W50 5 km F +1:59:58
524 Alex Kay Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
528 Quentin Keller Wgtn Scottish Athletics  2 km MU11 2 km M +1:45:01
530 Tait Keller Wgtn Scottish Athletics  2 km MU13 2 km M +1:45:01
532 David Kettles Wgtn Scottish Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
535 Ross Lake Wgtn Scottish Athletics  5 km M60 5 km M +1:59:58
539 Niam Macdonald-Joslin Wgtn Scottish Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
540 Fiona Macmaster Wgtn Scottish Athletics  5 km W50 5 km F +1:59:58
543 Mel MacPhee Wgtn Scottish Athletics  10 km W35 5 km F +1:59:58
549 Grant McLean Wgtn Scottish Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
551 Nicole Mitchell Wgtn Scottish Athletics  10 km SW 5 km F +1:59:58
554 Peter Murmu Wgtn Scottish Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
562 Robert Prendergast Wgtn Scottish Athletics  10 km SM 5 km M +1:59:58
565 Jaime Robinson Wgtn Scottish Athletics  10 km SW 5 km F +1:59:58
570 Scott Ryland Wgtn Scottish Athletics  5 km NC-5k 5 km M +1:59:58
571 Alasdair Saunders Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
572 Iain Shaw Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
573 Kate Slater Wgtn Scottish Athletics  10 km SW 5 km F +1:59:58
576 Bob Stephens Wgtn Scottish Athletics  5 km M70 5 km M +1:59:58
578 Macintyre Stevens Wgtn Scottish Athletics  2 km MU13 2 km M +1:45:01
579 Peter Stevens Wgtn Scottish Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
580 Todd Stevens Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 5 km M +1:59:58
581 Juliet Street Wgtn Scottish Athletics  1 km WU9 1 km F +1:34:58
582 Emma Sturmfels Wgtn Scottish Athletics  10 km SW 5 km F +1:59:58
583 Richard Sweetman Wgtn Scottish Athletics  5 km M70 5 km M +1:59:58
589 Echelon Topp Wgtn Scottish Athletics  2 km MU13 2 km M +1:45:01
590 Ryan Topp Wgtn Scottish Athletics  3 km MU15 3 km M +39:55
593 William Twiss Wgtn Scottish Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
597 Glen Wallis Wgtn Scottish Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
598 Matthew Wallis Wgtn Scottish Athletics  2 km MU13 2 km M +1:45:01
602 Helen Willis Wgtn Scottish Athletics  5 km W50 5 km F +1:59:58
606 Michael Wray Wgtn Scottish Athletics  10 km M50 5 km M +1:59:58
610 Norman Chu Athletics & Cycling Masterton  5 km M60 5 km M +1:59:58
616 Brooke Miller Athletics & Cycling Masterton  2 km WU11 2 km F +1:45:01
617 Corey Miller Athletics & Cycling Masterton  10 km M35 5 km M +1:59:58
618 Franky Spite Athletics & Cycling Masterton  5 km W50 5 km F +1:59:58
621 Trish Coley Hutt Valley Harriers  10 km NC-10k 5 km F +1:59:58
623 Anna Green Hutt Valley Harriers  1 km WU9 1 km F +1:34:58
629 Robert Calder Kapiti Running & Tri  10 km M50 5 km M +1:59:58
636 Mark Anderson Olympic Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
640 David Cook Olympic Harriers  2 km MU13 2 km M +1:45:01
641 Devon Cook Olympic Harriers  2 km WU11 2 km F +1:45:01
643 Connor Elsworth Olympic Harriers  3 km MU15 3 km M +39:55
644 Felicity Gould Olympic Harriers  2 km WU11 2 km F +1:45:01
654 Tony Simmers Olympic Harriers  10 km M50 5 km M +1:59:58
655 Jean Skilton Olympic Harriers  5 km W60 5 km F +1:59:58
656 Salem Skilton Olympic Harriers  1 km MU9 1 km M +1:34:58
Page / 2
Racers per page: