PA 5000 2018 Results

Sunday, May 6, 2018 10:30 (GMT+12) - Start list

Race info
Sport: Running
Location: Clarks Beach, New Zealand
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance or category
Racers: 97
Updated: Sunday, May 6, 2018 17:08 (GMT+12)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
348 James Kuegler James Kuegler Coaching  Run Master M 10:30:00
379 Jake Tohaia   Run Junior M 10:30:00
389 Jesse Whitehead   Run Open F 10:30:00
337 Mark Stewart James Kuegler Coaching  Run Open M 10:30:00
333 Danielle Ingram-Trevis Waimoana Farm - WP Netball  Run Open F 10:30:00
356 Richard Lavin   Run Open M 10:30:00
386 Theo Crawford Team Rowan  Run Open M 10:30:00
371 Frances Good   Run Open F 10:30:00
336 Glen McLuckie Papakura Athletics  Run Master M 10:30:00
395 Cullen Crowe Mac Attacks  Run Junior M 10:30:00
360 Matthew Adams   Run Open M 10:30:00
366 Jennie Nicholson   Run Master F 10:30:00
362 Jack Haslip Papakura Athletics  Run Junior M 10:30:00
339 Siobhan Balle James Kuegler Coaching  Run Junior F 10:30:00
311 Bronwyn Mitchell   Run Junior F 10:30:00
316 Robert Matheson Waimoana Farm  Run Master M 10:30:00
399 Harrison Clotworthy Mac Attacks  Run Open M 10:30:00
400 Hunter Crowe Mac Attacks  Run Junior M 10:30:00
393 Erik Nebbeling   Run Master M 10:30:00
320 Lewis Moore CGC Homes  Run Open M 10:30:00
325 Daniel Burlace CGC Homes  Run Open M 10:30:00
344 Ben Wicks   Run Master M 10:30:00
349 Oscar Jackson   Run Junior M 10:30:00
368 Chelse Nicholas   Run Junior F 10:30:00
361 Keith Crook Papakura Athletics  Run Open M 10:30:00
381 Daniel Tautua The Pride  Run Master M 10:30:00
363 Vance Remkes Papakura Athletics  Run Junior M 10:30:00
394 Austin Crowe Mac Attacks  Run Junior M 10:30:00
373 Selwyn Driver   Run Master M 10:30:00
313 Robert Ward Papakura Athletics  Run Master M 10:30:00
355 Naomi McRae   Run Open F 10:30:00
317 Arun Dunn   Run Junior M 10:30:00
359 Andrew McKay   Run Open M 10:30:00
390 Dave Blundell   Run Master M 10:30:00
396 Joshua Lentner Mac Attacks  Run Open M 10:30:00
340 Joshua Willmer   Run Junior M 10:30:00
315 Benjamin Matheson Waimoana Farm  Run Master M 10:30:00
398 William Lintott Mac Attacks  Run Open M 10:30:00
392 Billy Tohaia   Run Master M 10:30:00
367 Paul Ayers   Run Master M 10:30:00
351 Conor Beloe   Run Junior M 10:30:00
384 Fergus Foster Team Rowan  Run Junior M 10:30:00
319 Jayden Pirika CGC Homes  Run Open M 10:30:00
314 Peter Matheson Waimoana Farm  Run Master M 10:30:00
391 Rachel Chitty   Run Open F 10:30:00
387 Jonny Shelley Team Rowan  Run Junior M 10:30:00
374 Clint Woodford   Run Master M 10:30:00
318 Katie Dunn   Run Junior F 10:30:00
380 Shane Barlow The Pride  Run Master M 10:30:00
331 Leo Penny   Run Junior M 10:30:00
332 Kahn Brierley-McCormick CGC Homes  Run Open M 10:30:00
312 Teri Mitchell   Run Master F 10:30:00
345 Leo Wicks   Run Junior M 10:30:00
358 Kelly McKenzie   Run Open F 10:30:00
397 Alana Smith   Run Junior F 10:30:00
352 Anna Beloe   Run Junior F 10:30:00
357 Chelsea McKenzie   Run Open F 10:30:00
347 Theo Needham   Run Junior M 10:30:00
343 Tessa Wicks   Run Master F 10:30:00
330 Joshua Hastings   Run Open M 10:30:00
342 Kirstin Reynolds WP Netball  Run Open F 10:30:00
364 Shannon Clark   Run Master F 10:30:00
365 Melissa Clark   Run Master F 10:30:00
310 Michelle Capper   Run Master F 10:30:00
378 Kendra Bakker   Run Open F 10:30:00
346 Amanda Needham   Run Master F 10:30:00
307 Tahlia-Marrie Vea   Run Junior F 10:30:00
304 Shakira Richards   Run Junior F 10:30:00
305 Taylah Gibbons   Run Junior F 10:30:00
323 Ruby Gillies   Run Junior F 10:30:00
335 Ricky Maitland   Run Junior M 10:30:00
334 Hitomi Maitland   Run Master F 10:30:00
309 Emma Bratton WP Netball  Run Open F 10:30:00
350 Bernie Jackson   Run Master F 10:30:00
338 Anna Kuegler James Kuegler Coaching  Run Open F 10:30:00
369 Franceska King   Run Junior F 10:30:00
370 Aliy King   Run Master F 10:30:00
402 Neil Young   Run Master M 10:30:00
341 Benji Willmer   Run Junior M 10:30:00
372 Wendy Good   Run Master F 10:30:00
383 Kat Tautua The Pride  Run Open F 10:30:00
375 Debbie Woodford   Run Open F 10:30:00
353 Alex Beloe   Run Junior M 10:30:00
354 Rachel Southon   Run Master F 10:30:00
376 Vicki Linnell   Run Master F 10:30:00
63 Pameline Coleman   Run Master F 10:30:00
377 Christine Clarke   Run Master F 10:30:00
382 Site Tautua The Pride  Run Master M 10:30:00
322 Meika Gillies   Run Junior F 10:30:00
403 Taylor Schollum   Run Junior F 10:30:00
385 Chris Beloe   Run Master M 10:30:00
91 Joseph Ellis   Run Junior M 10:30:00
388 William Rowan Team Rowan  Run Junior M 10:30:00
324 Blyth Gillies   Run Junior F 10:30:00
321 Samantha Gillies   Run Master F 10:30:00
89 Baci Penny   Run Junior M 10:30:00
92 Jared Ellis   Run Junior M 10:30:00