Neptunalia Winter Challenge 2018

Sunday, January 28, 2018 9:04 AM (GMT-5) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: Melbourne, FL, United States
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 93
Updated: Sunday, January 28, 2018 4:41 PM (GMT-5)
Organized by: Paddling Paradise
Race website: www.paddlingparadise.com

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Distance Category Wave Gender Start time
83 Tristan Fiedler SIT 10 Mile OC2 SIT 10 Mile M +0:00
96 Jim Pittman SIT 10 Mile 20inch over Male SIT 10 Mile M +0:00
97 William Schaet SIT 10 Mile Under 20 Surf SKI Male SIT 10 Mile M +0:00
102 Justin Digiorgio SIT 10 Mile Under 20 Surf SKI Male SIT 10 Mile M +0:00
103 Lisa Malick SIT 10 Mile Under 20 Surf SKI Female SIT 10 Mile F +0:00
105 Mark Athanacio SIT 10 Mile OC1 Male SIT 10 Mile M +0:00
107 Matt Kearney SIT 10 Mile OC1 Male SIT 10 Mile M +0:00
113 Paolo Ameglio SIT 10 Mile OC1 Male SIT 10 Mile M +0:00
115 Matt Lennert Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 18-49 SIT 10 Mile M +0:00
116 Elizabeth Mirson Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Female SIT 10 Mile F +0:00
123 John Beausang SIT 10 Mile OC1 Male SIT 10 Mile M +0:00
125 Jennifer Peters SIT 10 Mile OC1 Female SIT 10 Mile F +0:00
126 Flavio Costa SIT 10 Mile Under 20 Surf SKI Male SIT 10 Mile M +0:00
131 VAL Stepanchuk SIT 10 Mile OC1 Male SIT 10 Mile M +0:00
136 Kim Caruso SIT 10 Mile OC2 SIT 10 Mile F +0:00
142 Cindy Massa SIT 10 Mile OC2 SIT 10 Mile F +0:00
143 Theo Burn SIT 10 Mile Under 20 Surf SKI Male SIT 10 Mile M +0:00
145 Cynthia Mark SIT 10 Mile OC2 SIT 10 Mile F +0:00
146 Nate Humberston SIT 10 Mile Under 20 Surf SKI Male SIT 10 Mile M +0:00
148 Chris Vincent SIT 10 Mile Under 20 Surf SKI Male SIT 10 Mile M +0:00
149 Pinky Uttayaya-Andrews SIT 10 Mile OC2 SIT 10 Mile F +0:00
150 Wayne Henriquez SIT 10 Mile OC1 Male SIT 10 Mile M +0:00
152 Michael Canfield SIT 10 Mile Under 20 Surf SKI Male SIT 10 Mile M +0:00
157 David Rush SIT 10 Mile OC1 Male SIT 10 Mile M +0:00
159 Jim Terrell SIT 10 Mile OC1 Male SIT 10 Mile M +0:00
164 Chris Mulstay SIT 10 Mile Under 20 Surf SKI Male SIT 10 Mile M +0:00
166 Yves Cartier SIT 10 Mile Under 20 Surf SKI Male SIT 10 Mile M +0:00
174 Jason Malick SIT 10 Mile Under 20 Surf SKI Male SIT 10 Mile M +0:00
179 Bob Waters SIT 10 Mile Under 20 Surf SKI Male SIT 10 Mile M +0:00
84 Kim Hillhouse Dragon – 10 Mile Female 14ft-under Dragon – 10 Mile F +9:05
100 Darrell Horton II Dragon – 10 Mile Male 14ft- Under Dragon – 10 Mile M +9:05
114 Jake Graham Dragon – 10 Mile Male 14ft- Under Dragon – 10 Mile M +9:05
117 Travis Suit Dragon – 10 Mile Male 14ft- Under Dragon – 10 Mile M +9:05
121 Jeramie Vaine Dragon – 10 Mile Male 14ft- Under Dragon – 10 Mile M +9:05
129 Travis Kindt Dragon – 10 Mile Male 14ft- Under Dragon – 10 Mile M +9:05
132 Stephen Chase Dragon – 10 Mile Male 14ft- Under Dragon – 10 Mile M +9:05
134 Brian Antel Dragon – 10 Mile Male 14ft- Under Dragon – 10 Mile M +9:05
137 Robert Norman Dragon – 10 Mile Male 14ft- Under Dragon – 10 Mile M +9:05
140 Timothy Warner Dragon – 10 Mile Male 14ft- Under Dragon – 10 Mile M +9:05
141 Al Schwartz Dragon – 10 Mile Male 14ft- Under Dragon – 10 Mile M +9:05
151 Steve Miller Dragon – 10 Mile Male 14ft- Under Dragon – 10 Mile M +9:05
154 Kevin Woodin Dragon – 10 Mile Male 14ft- Under Dragon – 10 Mile M +9:05
155 Brett McMasters Dragon – 10 Mile Male 14ft- Under Dragon – 10 Mile M +9:05
158 Cindy Gibson Dragon – 10 Mile Female 14ft-under Dragon – 10 Mile F +9:05
160 Steve Alden Dragon – 10 Mile Male 14ft- Under Dragon – 10 Mile M +9:05
167 Zach Rounsaville Dragon – 10 Mile Male 14ft- Under Dragon – 10 Mile M +9:05
172 Adam Pollock Dragon – 10 Mile Male 14ft- Under Dragon – 10 Mile M +9:05
180 Reid Hyle Dragon – 10 Mile Male 14ft- Under Dragon – 10 Mile M +9:05
181 Gary Rothe Dragon – 10 Mile Male 14ft- Under Dragon – 10 Mile M +9:05
184 Kim Barnes Dragon – 10 Mile Female 14ft-under Dragon – 10 Mile F +9:05
80 JD Smith Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 50+ Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
81 Gavin Nathan Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 18-49 Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
82 Ian Howard Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 50+ Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
85 Bubba Sloan Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 50+ Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
93 Jason Cristofalo Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 18-49 Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
94 David Dean Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 50+ Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
95 Thomas Larkin Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 50+ Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
98 Yensys Loyola Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 18-49 Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
99 Glenn Davis Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 50+ Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
101 Mark Powell Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 50+ Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
104 Joey Kolisch Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 50+ Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
106 Shane Sekul Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 18-49 Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
108 Naomi Gutnik Berry Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Female Manatee Madness – 5 Mile F +12:45
109 Peter Vogel Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 50+ Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
110 Dan Hamblin Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 50+ Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
111 Matt Mahoney Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 50+ Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
112 Walt Bunso Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 50+ Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
118 Bert Smith SIT 5 Mile OC2 SIT 5 Mile M +12:45
119 Rick Lee Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 18-49 Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
120 Evan Enrique Manatee Madness – 5 Mile SUP 12'6 Male Under 17 Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
122 Brenden Biggs Manatee Madness – 5 Mile SUP 12'6 Male 18-49 Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
124 John Meskauskas Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 18-49 Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
130 CARLOS COLON Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 18-49 Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
133 Rachel Ferguson Chase Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Female Manatee Madness – 5 Mile F +12:45
135 Merrick Antel Manatee Madness – 5 Mile SUP 12'6 Male Under 17 Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
139 Dylan Geiger Manatee Madness – 5 Mile SUP 12'6 Male 18-49 Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
144 Marshall Brown Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 18-49 Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
153 Jose Antonio Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 50+ Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
156 Terry Perkins Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 50+ Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
161 Karen Schindler SIT 5 Mile OC2 SIT 5 Mile F +12:45
162 Marlen Zuñiga-Dool SIT 5 Mile OC2 SIT 5 Mile F +12:45
163 William Silliman Manatee Madness – 5 Mile SUP 12'6 Male 18-49 Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
168 Marc Rounsaville Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 50+ Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
169 Alta Joy Broughton Manatee Madness – 5 Mile SUP 12'6 Female 18-49 Manatee Madness – 5 Mile F +12:45
173 Jim Ellis Manatee Madness – 5 Mile SUP 12'6 Male 18-49 Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
175 Harumi Hansted 1 Mile Open Female 1 Mile Open F +12:45
177 Donna Catron Manatee Madness – 5 Mile SUP 12'6 Female 50+ Manatee Madness – 5 Mile F +12:45
178 Christopher Frye Manatee Madness – 5 Mile SUP 12'6 Male 18-49 Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
182 Chris Koerner Manatee Madness – 5 Mile Prone Male Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
183 Bobby capwell Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 50+ Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
185 Steven Bernstein Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 18-49 Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
186 Ricardo Carrillo Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 18-49 Manatee Madness – 5 Mile M +12:45
187 Fred Neinast Manatee Madness – 5 Mile SUP 14 Male 50+ Manatee Madness – 5 Mile M +12:45