2017 Muskoka River X Classic

Saturday, September 16, 2017 7:00 AM (GMT-4) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: Huntsville, ON, Canada
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance or category
Racers: 38
Updated: Monday, September 18, 2017 10:09 AM (GMT-4)
Organized by: River X Racing Inc
Race website: http://muskokariverx.com/muskoka-river-x

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
66 B49 Glen Dawson, Mike Vincent  130km Tandem-C2 M 07:00:00
61 O.D. on Paddling Oliver McMillan, Dean Brown  130km Tandem-C2 M 07:00:00
59 Wolf Pack Wilfrid McIntyre, Edouard McIntyre  130km Tandem-C2 M 07:00:00
57 Strokes of Genius Tom Phillips, Mike De Abreu  130km Tandem-C2 M 07:00:00
36 Half Cache Flash Patrick Turner  130km C1-Solo M 07:00:00
68 Cache Flash Wilson Prewitt, Scott Hall  130km Tandem-C2 M 07:00:00
37 Creek freak Shawn Urban  130km K1-Solo M 07:00:00
44 Not Quite Cousins Peter Ceponis, Chris Prater  130km Tandem-C2 M 07:00:00
45 Moo Canoe Mackenzie Buis, Steve Tait  130km Tandem-C2 M 07:00:00
49 Fred Tom Stead, Alan Hesketh  130km Tandem-C2 M 07:00:00
58 CreamerBros Michael Creamer, Marc Creamer  130km Tandem-C2 M 07:00:00
47 Jay Stroken Conor Abrahams, Bill McGowan  130km Tandem-C2 M 07:00:00
55 Get-R-Done Chris Peacock, Simon Gowdy  130km Tandem-C2 M 07:00:00
65 Passing Rincs Matt Kendall, Ben Agro  130km Tandem-C2 M 07:00:00
41 Dos Amigos Ioan Adrian Roncea, Gabriel Stoita  130km Tandem-C2 M 07:00:00
69 Hustle & Flow Paul Adams, Isaac Adams  130km Tandem-C2 M 07:00:00
52 Really Incompetent Non Canoeists (RINC) Nick Chauvin, Mike Strizic  130km Tandem-C2 M 07:00:00
70 AO Hap and Richard Hap Wilson, Richard Harpman  130km Tandem-C2 M 07:00:00
39 Muskoka X Men - SUP Mike Crouzat  130km SUP-Solo M 07:00:00
43 Are We There Yet? Tim Van Meppelen, John Enns  130km Tandem-C2 M 07:00:00
40 Super Paddle Bros Rainer Hilland, Sanborn Hilland  130km Tandem-C2 M 07:00:00
34 If Not Duffers Todd Veldhuizen  130km K1-Solo M 07:00:00
46 Erebus and Terror Nick Head-Petersen, Nick Jeeves  130km Tandem-C2 M 07:00:00
33 Keewaydin Cruiser David Wilfong  130km C1-Solo M 07:00:00
35 Chapman Jamie-leigh Chapman  130km C1-Solo M 07:00:00
38 Team Kiwi Sam Fougere  130km SUP-Solo M 07:00:00
51 The Pectoral Predators Rick Renwick, Jay Near  130km Tandem-C2 M 07:00:00
64 Raveledge John Eastmure, Steve Jones  130km Tandem-C2 M 07:00:00