BCSS MTB Enduro 2017

Saturday, May 27, 2017 11:15 AM (GMT-7) - Start list

Race info
Sport: Cycling - mtn enduro
Location: Cumberland, BC, Canada
Start type: Individual start
Racers: 45
Updated: Thursday, January 25, 2018 4:22 PM (GMT-7)
Organized by: Island Cup Series
Race website: www.islandcupseries.com

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Gender Start time
206 Graeme Robertson Alcuin  Grade 9 M 09:00:00
215 Aaron Griezic Argyle Secondary  Grade 9 M 09:00:00
217 Isaac Mitchell Argyle Secondary  Grade 9 M 09:00:00
219 Blaize McGovern Argyle Secondary  Grade 9 M 09:00:00
220 Aaron Holt Argyle Secondary  Grade 9 M 09:00:00
231 Matthew Cebula Argyle Secondary  Grade 9 M 09:00:00
245 Rory Savjord Coast Mountain Academy  Grade 9 M 09:00:00
251 Tyler Shewchuk Cowichan Secondary  Grade 9 M 09:00:00
253 Elwyn Thom Cowichan Secondary  Grade 9 M 09:00:00
254 Emlyn Pacholuk Cowichan Secondary  Grade 9 M 09:00:00
256 Silas Wiebe Cowichan Secondary  Grade 9 M 09:00:00
257 Matt Day Cowichan Secondary  Grade 9 M 09:00:00
260 Tyler Wood Cumberland Community School  Grade 9 M 09:00:00
261 Eric Blamire Cumberland Community School  Grade 9 M 09:00:00
263 Craig Scott GP Vanier Secondary  Grade 9 M 09:00:00
266 Milton McConville Heritage Woods  Grade 9 M 09:00:00
267 Maxwell Tack Heritage Woods  Grade 9 M 09:00:00
268 Ethan Trotter Highland  Grade 9 M 09:00:00
269 Logan McMullen Highland  Grade 9 M 09:00:00
270 Nicholas Knight Kwalicum Secondary School  Grade 9 M 09:00:00
272 Kyle McCallum Lake Trail Middle School  Grade 9 M 09:00:00
274 Cameron Stewart Lakes District Secondary School  Grade 9 M 09:00:00
280 Boden Davis Mark R Isfeld  Grade 9 M 09:00:00
281 Alexander Swift Mark R Isfeld  Grade 9 M 09:00:00
283 Caden Bimb Mt. Doug High School  Grade 9 M 09:00:00
284 Michael Lee Mt. Doug High School  Grade 9 M 09:00:00
286 Sean Turrin Pemberton Secondary School  Grade 9 M 09:00:00
287 Aiden McIvor Pemberton Secondary School  Grade 9 M 09:00:00
288 Jack Hartman Pemberton Secondary School  Grade 9 M 09:00:00
289 Ewan Runciman Salmon Arm Secondary  Grade 9 M 09:00:00
290 Stephen Moore Salmon Arm Secondary  Grade 9 M 09:00:00
291 Calvin Hepburn Salmon Arm Secondary  Grade 9 M 09:00:00
292 Nathan Bishop Sutherland High School  Grade 9 M 09:00:00
293 Jake Yells Timberline Secondary  Grade 9 M 09:00:00
297 Nathan Pruner Windsor Dukes  Grade 9 M 09:00:00
368 Ashton Klausat Valley View Secondary  Grade 9 M 09:00:00