Lake Crichton Series - Race 3, 2019

Friday, March 1, 2019 18:30 (GMT+13) - Start list

Race info
Sport: Triathlon
Location: Dunsandel, New Zealand
Start type: Interval start
Racers: 113
Updated: Saturday, March 2, 2019 12:04 (GMT+13)
Organized by: Selwyn Sports Trust
Race website: http://selwynsportstrust.org.nz/sporting-calendar/lake-crichton-series/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Distance Category Wave Gender Start time
5 Rob Watts Long Course Duathlon Masters Male M 0:00
6 Jude Morgan Long Course Duathlon Masters Women F 0:00
7 Fast Ford Long Course Duathlon Team M 0:00
8 Sam Stokes Long Course Duathlon Open Male M 0:00
9 Andrew Richardson Long Course Duathlon Masters Male M 0:00
18 Kirsty Watts Long Course Triathlon Junior Women F 0:00
20 Warwick Tuffnell Long Course Triathlon Masters Male M 0:00
21 Ethan Mclachlan Long Course Triathlon Junior Male M 0:00
22 Quade Mclachlan Long Course Triathlon Junior Male M 0:00
26 Kevin Iles Long Course Triathlon Masters Male M 0:00
27 Christine Mckinlay Long Course Triathlon Open Women F 0:00
30 Phil Robertson Long Course Triathlon Open Male M 0:00
31 Mike Miller Long Course Triathlon Masters Male M 0:00
33 Christian Wengler Long Course Triathlon Masters Male M 0:00
34 Scott Curry Long Course Triathlon Open Male M 0:00
36 Alyx Day Long Course Triathlon Junior Women F 0:00
37 Simon O’Sullivan Long Course Triathlon Masters Male M 0:00
38 Super Busy Mom & Dad Long Course Duathlon Team F/M 0:00
80 John Fredericksen Long Course Duathlon Masters Male M 0:00
81 Sheree Gibbs Short Course Triathlon Masters Women F 0:00
89 John Ogston Long Course Triathlon Open Male M 0:00
91 Lisa Falk Long Course Triathlon Open Women F 0:00
92 Gareth Jones Long Course Triathlon Open Male M 0:00
93 Ross Allen Long Course Triathlon Masters Male M 0:00
95 Debbie Jessep Long Course Triathlon Masters Women F 0:00
103 Alphonse Carroll Long Course Duathlon Masters Male M 0:00
107 Mark Maddren Long Course Triathlon Masters Male M 0:00
118 Alannah Mcguinness Long Course Triathlon Junior Women F 0:00
122 Tuff Fitty Long Course Triathlon Team M 0:00
123 Kyle Houston Long Course Triathlon Junior Male M 0:00
126 Nic Greenwood Long Course Duathlon Masters Male M 0:00
129 Joanne Armstrong Long Course Triathlon Open Women F 0:00
135 Fabio Sanches Long Course Triathlon Open Male M 0:00
136 Nigel Robertson Long Course Triathlon Masters Male M 0:00
141 Nigel Mccartin Long Course Duathlon Open Male M 0:00
142 Matthew Callagh Long Course Triathlon Open Male M 0:00
147 Frances Hobkirk Long Course Triathlon Open Women F 0:00
150 Graeme Woodward Long Course Triathlon Masters Male M 0:00
156 Hayden Beeter Long Course Triathlon Masters Male M 0:00
162 Wei Ping Chew Long Course Duathlon Open Women F 0:00
1 Darcy Tuffnell Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
4 Sam Hardy Short Course Triathlon Junior Male M 10:00
10 Toby Thwaites Short Course Triathlon Junior Male M 10:00
23 Darryn Crawford Long Course Triathlon Masters Male M 10:00
28 Tessa Tuffnell Short Course Duathlon Junior Women F 10:00
29 Charlie Redfern Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
42 Jonty Blacklow Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
43 Mummy & Me Short Course Duathlon Team F/M 10:00
44 Daniel Watts Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
46 Buz Blain Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
47 Isla Mcpherson Short Course Duathlon Junior Women F 10:00
48 Thomas Robertson Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
49 Georgia Waghorn Short Course Duathlon Junior Women F 10:00
50 Nick Draper Short Course Triathlon Masters Male M 10:00
53 Thomas Newsom Short Course Triathlon Junior Male M 10:00
57 Violetta Dacre Short Course Triathlon Junior Women F 10:00
59 Olli Aitken Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
61 Otis Wheeler Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
62 Jake Bennett Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
63 Nicholas Maddren Short Course Triathlon Junior Male M 10:00
64 Zoe Parker Short Course Triathlon Junior Women F 10:00
65 Stacey Morgan Short Course Triathlon Junior Women F 10:00
66 Cohnor Walsh Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
67 Billie Mclachlan Short Course Triathlon Junior Women F 10:00
68 Ben Crawford Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
69 Emma Crawford Short Course Duathlon Junior Women F 10:00
70 Louis Hiatt Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
72 Jackson Grace Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
74 Wolf Pene Short Course Triathlon Junior Male M 10:00
75 Jack Howard Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
76 Jack Wyllie Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
77 Ben Campbell Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
78 Lily Mcclure Short Course Triathlon Junior Women F 10:00
79 Andre Free Short Course Triathlon Junior Male M 10:00
82 Jacob Haley Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
84 Paris Carroll Short Course Triathlon Junior Women F 10:00
85 Sam Draper Short Course Triathlon Junior Male M 10:00
86 Harry Reekie Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
90 Georgia Airey Short Course Duathlon Junior Women F 10:00
94 Harry Flatman Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
96 James Saunders Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
98 Matt Draper Short Course Triathlon Junior Male M 10:00
100 Lola Bryson Boe Short Course Triathlon Junior Women F 10:00
104 Dardy Harrington Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
108 Henry Hiatt Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
109 James Clibborn Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
110 Lucy Wheeler Short Course Triathlon Junior Women F 10:00
111 Matthew Burton Lyall Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
113 Mark Weir Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
114 Ollie Young Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
115 Patrick Aitken Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
116 Phonse Carroll Short Course Triathlon Junior Male M 10:00
119 Will Medlicott Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
125 Niamh Chamberlain Short Course Triathlon Junior Women F 10:00
130 Otto Church Short Course Triathlon Junior Male M 10:00
131 Margo Dalling Short Course Triathlon Junior Women F 10:00
132 Nisal Pathirana Short Course Triathlon Junior Male M 10:00
143 Georgie Gilbert Long Course Duathlon Open Women F 10:00
144 Airlie Chamberlain Short Course Duathlon Masters Women F 10:00
145 Alex Rutherford Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
148 George Menzies Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
149 George Howard Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
151 Hugo Buchan Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
152 Carolyn Challenger Short Course Triathlon Masters Women F 10:00
153 Olivia & Lana Short Course Duathlon Team F/M 10:00
154 Go Faster Short Course Triathlon Team F/M 10:00
155 Team Henry Short Course Duathlon Team F/M 10:00
157 Ethan Beetar Short Course Triathlon Junior Male M 10:00
158 The Young Ones Short Course Triathlon Team F/M 10:00
159 The Old Ones Short Course Triathlon Team F/M 10:00
160 George Ranken Short Course Triathlon Junior Male M 10:00
161 Louis O’sullivan Short Course Duathlon Junior Male M 10:00
58 Art Aitken Short Course Triathlon Junior Male M 11:24