2017 PNSW Myall Classic

Saturday, September 16, 2017 08:02 (GMT+10) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: Tea Gardens, Australia
Start type: Manual wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 187
Updated: Sunday, December 3, 2017 19:21 (GMT+10)
Organized by: PaddleNSW Marathon
Race website: www.paddlensw.org.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Summary »
  • All racers : Wave 27km Early
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Age Gender Start time
142 Zoe Brown/Natalie Chiu University NSW  27000 Students Students 27km Early 18 F 1:57:25
300 Brian Corrigan Non-Member  27000 Open Mens Single 27km Early 48 M 1:57:25
301 Greg Hillier Hunter Valley  27000 Open Mens Single 27km Early 49 M 1:57:25
303 Lindsey Gilbert Shark Island Paddlers  27000 Open Womens Single 27km Early 35 F 1:57:25
305 Elke Van Ewyk Lane Cove  27000 Turned Early Open Womens Single 27km Early 39 F 1:57:25
307 Russell Brown/Sally Verheul Newy  27000 Open Doubles 27km Early 67 M 1:57:25
308 Patrick Carrigan-Grant/Hugh O'Neill University NSW  27000 Students Students 27km Early 21 M 1:57:25
309 Brendan Conneely/Alexander Ingall University NSW  27000 Students Students 27km Early 19 M 1:57:25
310 Ronan Elders/Rose Elliot University NSW  27000 Students Students 27km Early 18 M 1:57:25
311 Jules Giroul/Stephen O'Neill University NSW  27000 Students Students 27km Early 20 M 1:57:25
312 Jasper Heaton/Marcus Ong University NSW  27000 Students Students 27km Early 18 M 1:57:25
313 David Hobbs/Leah Crockett ./Non-Member  27000 Open Doubles 27km Early 38 M 1:57:25
314 Cameron Jones/Matt Richards University NSW  27000 Students Students 27km Early 19 M 1:57:25
315 Stephan Malan/Ollie Watson University NSW  27000 Students Students 27km Early 19 M 1:57:25
316 Maximilian Nussbaum/Javier Salesortiz University NSW  27000 Students Students 27km Early 20 M 1:57:25
317 Akansha Sharma/Riley Williams University NSW  27000 Students Students 27km Early 20 F 1:57:25
318 William Wilson/Chris Pasquali University NSW  27000 Students Students 27km Early 18 M 1:57:25
319 Sarah Barlow/Maddy Hawthorne University NSW  27000 Students Students 27km Early 21 F 1:57:25
320 Tamara Bowers/Bella Burns University NSW  27000 Students Students 27km Early 19 F 1:57:25
322 Abby Butler/Brooke Tilston University NSW  27000 Students Students 27km Early 17 F 1:57:25
323 Bronie Condon/Sauravganesh Sridhar University NSW  27000 Students Students 27km Early 19 F 1:57:25
324 Bridget Croucher/Yvette Mascarenhas University NSW  27000 Students Students 27km Early 19 F 1:57:25
325 Lara Fox/Maggie Jarrett University NSW  27000 Students Students 27km Early 19 F 1:57:25
326 Savannah Gill/Rhiannon Harvey University NSW  27000 Students Students 27km Early 19 F 1:57:25
327 Cachelin Hall/Georgia Martyn University NSW  27000 Students Students 27km Early 19 F 1:57:25
328 Madeleine Holman/Thomasine Hulme University NSW  27000 Students Students 27km Early 18 F 1:57:25
329 Laura Johnson/Harriet O'Malley University NSW  27000 Students Students 27km Early 18 F 1:57:25
330 Lara Luitingh/Sophie Rienecker University NSW  27000 Students Students 27km Early 19 F 1:57:25
331 Jenna Neumaier/Lucy Palmer University NSW  27000 Students Students 27km Early 19 F 1:57:25
332 Tina Nguyen/Miriam Siever University NSW  27000 Students Students 27km Early 17 F 1:57:25
333 Jeff Buchan Sutherland Shire  27000 Masters 50+ Mens Single 27km Early 58 M 1:57:25
334 Nigel Carson Non-Member  27000 Masters 50+ Mens Single 27km Early 52 M 1:57:25
335 Graham Coffey Penrith Valley  27000 Masters 50+ Mens Single 27km Early 69 M 1:57:25
336 Anthony Compton Port Stevens  27000 Masters 50+ Mens Single 27km Early 63 M 1:57:25
337 Scott Harden Non-Member  27000 Masters 50+ Mens Single 27km Early 57 M 1:57:25
338 Andrew Kucyper Central Coast  27000 Masters 50+ Mens Single 27km Early 74 M 1:57:25
339 David Little Manly Warringah  27000 Masters 50+ Mens Single 27km Early 55 M 1:57:25
341 Brett Shepherd Pittwater  27000 Masters 50+ Mens Single 27km Early 54 M 1:57:25
342 Derek Simmonds Lane Cove  27000 Masters 50+ Mens Single 27km Early 67 M 1:57:25
343 Greg Spilsted Non-Member  27000 Masters 50+ Mens Single 27km Early 58 M 1:57:25
344 Graham West Non-Member  27000 Masters 50+ Mens Single 27km Early 57 M 1:57:25
345 Debra Buchan Sutherland Shire  27000 Masters 50+ Womens Single 27km Early 59 F 1:57:25
346 Rozanne Green Lane Cove  27000 Masters 50+ Womens Single 27km Early 57 F 1:57:25
347 Elizabeth Van Reece Just Paddlers  27000 Masters 50+ Womens Single 27km Early 53 F 1:57:25
348 David Abela/Scott MacWilliam Burley Griffin  27000 Masters 50+ Doubles 27km Early 54 M 1:57:25
349 Aaron Binns/Kerrie Binns Non-Member  27000 Masters 50+ Doubles 27km Early 50 M 1:57:25
350 Greg Morris/Warwick Sherwood Lane Cove  27000 Masters 50+ Doubles 27km Early 55 M 1:57:25
351 Helen Tongway/David Tongway PaddleNSW Direct/Burley Griffin  27000 Masters 50+ Doubles 27km Early 66 F 1:57:25
403 James McEwan Non-Member  27000 Open Mens Single 27km Early 47 M 1:57:25
506 Marlii Carroll/Julia Wright-Smith University NSW  27000 Students Students 27km Early 18 F 1:57:25
511 Russell Gunn Non-Member  27000 Masters 50+ Mens Single 27km Early 58 M 1:57:25