Rallarvegsløpet 2016

Sunday, July 24, 2016 10:30 (GMT+2) - Series standings

Race info
Sport: Running
Location: Ulvik, Norway
Series type: Total time
Series races: 2
Completed races: 2
Racers: 39
Updated: Monday, July 25, 2016 09:57 (GMT+2)
Organized by: Rallarvegsløpet
Race website: http://www.rallarvegslopet.no/

Rallarvegsløpet 2016

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Racer name Race results # of races Total time Difference
1 Svein Ove Risa Undheim IL 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 6:13:56 -
2 Gjermund Sørstad IF Sturla 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 6:21:02 +7:06
3 Henning Pedersen Moss skiklubb 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 6:26:05 +12:09
4 Jan Helgesen Oslo 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 6:39:04 +25:08
5 Kjetil Myklebust Norges musikkhøgskole 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 6:48:38 +34:42
6 Fredrik Kolverud Sk Vidar 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 6:53:05 +39:09
7 Vetle Christiansen Bækkelaget Spkl / Storebrand BIL 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 6:56:13 +42:17
8 Svein Vestøl Gjerstad IL 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 6:57:30 +43:34
9 Tero Paivarinne Sportsklubben Vidar 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 7:03:10 +49:14
10 Håkon Urdal Eurofins Moss 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 7:08:21 +54:25
11 Runar Gilberg Sportsklubben Vidar 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 7:08:59 +55:03
12 Fredrik Berentsen BFG Bergen Løperklubb 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 7:19:04 +1:05:08
13 Luca Roncoroni Civello Italia 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 7:33:43 +1:19:47
14 Frode Johansen Bergen løpeklubb 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 7:39:18 +1:25:22
15 Stein Kjetil Hefte Opptur Motbakkeklubb 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 7:52:59 +1:39:03
16 Gunnar Skandsen Noteam 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 8:08:05 +1:54:09
17 Tim Bennett SK Vidar /Kondis 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 8:12:45 +1:58:49
18 Trygve Fjeldheim Team Sportmanden 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 8:16:45 +2:02:49
19 Trond Inge Carlsen Rustad IL 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 8:20:16 +2:06:20
20 Peter Tubaas Stord 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 8:22:56 +2:09:00
21 Gunnar Vaage Trio 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 8:23:06 +2:09:10
22 Ingulf Nordahl IL Gular 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 8:33:28 +2:19:32
23 Matthew Wilson Stavanger Sports and Social Club 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 8:33:56 +2:20:00
24 Jørn Egil Lundsør www.sykkel.no 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 8:35:05 +2:21:09
25 Maximilian Kasper TSV Seeg 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 8:39:21 +2:25:25
26 Jørgen Nordanger Bergen løpeklubb 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 8:42:31 +2:28:35
27 Frederik Bjørnstad Sarpsborg 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 8:45:57 +2:32:01
28 Håkon Nævdal Bergen 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 9:04:59 +2:51:03
29 Thor-Andre Søyland Bergen løpeklubb 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 9:06:35 +2:52:39
30 Rune Stålstrøm Team Giant 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 9:13:07 +2:59:11
31 Kjell Andersen SC Maloja 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 9:18:34 +3:04:38
32 Olav Hestmann Robustas AS 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 9:27:17 +3:13:21
33 Øystein Jack Næss Romerike ultra 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 9:31:58 +3:18:02
34 Frank Andre Jacobsen AGA klubben 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 9:40:02 +3:26:06
35 Thomas Norder Tønsberg 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 9:58:21 +3:44:25
36 Dan Jørgen Sørheim BTC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 10:04:35 +3:50:39
37 Robert Poettger TSV Neustadt/Rems 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 10:07:28 +3:53:32
38 Claus Voss TsV Betzingen 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 10:23:48 +4:09:52
39 Thomas Wilson Grimstad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 10:42:36 +4:28:40