Oppdalskarusellen 2019

Sunday, August 25, 2019 14:00 (GMT+2) - Series standings

Race info
Sport: Running
Location: Nordre Oppdalen, Norway
Series type: Custom points per place
Series races: Best 3 out of 4
Completed races: 4
Racers: 48
Updated: Thursday, May 6, 2021 22:09 (GMT+2)
Organized by: SenIL
Race website: https://sportogspill.online/ok/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Racer name Race results # of races Total points
1 Ola Nygård Snellingen Svea Skilag  3 / 3 180
2 Sivert Laderud Berge NOIL  3 / 4 134
3 Emil Solan Gorset NOIL  3 / 4 120
4 Yngve Brunskow  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 3 114
4 Simen Rustad  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 114
6 Syver Viksås Holt  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 3 106
7 Roy Madsen Buhammeren 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 96
7 Martin Bøe NOIL  3 / 4 96
9 Johan Haugseth NOIL 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 3 86
10 Oddvar Gorset NOIL 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 3 80
11 Hans Martin Gorset NOIL  3 / 4 78
12 Dag Erik Raastad NOIL 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 3 76
13 Kenneth Nordseth Lunner Toppidrettslag 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 75
13 Tor Christian Heier NOIL  3 / 4 75
13 Birk-Jardar Vollsæter  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 3 75
16 Simen Gammelmo Svea Skilag 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 74
17 Christian Berge NOIL  3 / 4 72
18 Hans Petter Schevik NOIL/Senil  3 / 4 71
19 Trond Holt NOIL  3 / 4 70
20 Mikkel Berg Lunner Fk 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 66
20 Sigurd Holt NOIL 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 3 66
22 Øivind Gammelmo Svea Skilag 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 64
23 Glenn Vollsæter  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 58
24 Sander Raastad NOIL 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 54
24 Johan Gangsø Svea Skilag 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 54
24 Morten Nygård Kondisgruppe Gran 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 54
27 Lars Heggen Harestua 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 48
28 Matheo Schevik NOIL 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 3 47
29 Eivind Haakenstad Godli Svea Skilag/Team Milslukern-Driv Trening 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 43
29 Ole Marius Arvesen Svea Skilag 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 43
31 Øyvind Gammelmo Svea Skilag 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 38
32 Benjamin I. Brynestad  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 36
33 Arne Våg Haugseth  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 32
34 Morten Ringdalen  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 29
35 Kai Frode Gaarder NOIL 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 26
36 Andreas Sørum  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 25
37 Thorstein Molden Lunner fk SÅS 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 22
38 Tord Gulbrand Nordli  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 21
39 Kenneth Rønningen Lunner Fk 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 20
39 Kenneth Johansen Skaarud Harestua IL 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 20
41 Sjur Holt NOIL 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 19
42 Oscar Julsvik Kristoffersen Sås 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 12
43 Odd Snellingen Lunner HK 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 8
44 Pål Stende Lundy 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 7
45 Syver Stende Lundby 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 6
46 Even Hval Granlund Gran IL 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 5
47 Rasmus Pedersen NOIL 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 4
48 Erlend Hval Larsen SenIL 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 3