2019 GIANT Wlg PNP MTB Spring RESULTS

Sunday, November 17, 2019 09:55 (GMT+11) - Series standings

Race info
Sport: Cycling - mtn cross-country
Location: Wellington, New Zealand
Series type: % winning time
Series races: Best 4 out of 5
Completed races: 5
Racers: 15
Updated: Sunday, November 17, 2019 09:55 (GMT+11)
Organized by: PNP Cycling Club
Race website: www.pnp.org.nz

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Racer name Race results # of races Total points
1 Liam Brown Maungaraki 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
4 / 4 400.00
2 Raff Ayson Kapanui School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
4 / 5 387.78
3 Finn Holmes Karori West Normal 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
4 / 4 375.39
4 Kuba (Jakub) Solc Raphael House 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
4 / 4 353.68
5 Tyler Knowles Plimmerton School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
3 / 3 228.57
6 Oscar Petro Hutt International Boys School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 187.56
7 Echelon Topp Raroa Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 181.58
8 Noah Mclaughlin Raroa Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 163.54
9 Lucas Iremonger Raroa Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 161.91
10 Will Cleaver-Paris Houghton Valley School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 92.77
11 Keagan Davidson Kapanui 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 90.05
12 Ethan Rothman Te Aro School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 65.55
13 Ethan Brown Plimmerton School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 55.28
14 Emyr Staffer Titahi Bay Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 54.74
15 John O'Grady Tawhai Primary School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 52.68