SSCC Time Trial Series 2018 - Open

Sunday, July 22, 2018 08:55 (GMT+10) - Series standings

Race info
Sport: Paddling
Location: Bonnet Bay, Australia
Series type: Points per place: 100 - 1
Series races: Best 7 out of 10
Completed races: 6
Racers: 43
Updated: Tuesday, August 14, 2018 14:32 (GMT+10)
Organized by: Sutherland Shire Canoe Club
Race website: http://shirekayaking.info

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Racer name Race results # of races Total points
1 Lachlan StokesSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
6 / 6 575
2 Dianne LanganSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
5 / 5 466
3 Lis O'FarrellSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
5 / 5 463
4 Bert Laurendet & Rod BerrySSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
5 / 5 460
5 John Mollard & Greg ArchibaldSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
5 / 5 455
6 Kevin NettleSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
5 / 5 453
7 Ian & Sue McGuinnessSSCC - Team McGuinness 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
3 / 3 281
8 John DenyerSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
3 / 3 280
9 Mark SundinSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
3 / 3 279
10 Annette MathewsSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
3 / 3 273
11 Grant MascordSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 194
12 Peter Faherty & Gareth StokesSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 191
13 Janet SmallSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 189
14 Greg RobertsonSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 188
14 Deb and Jeff BuchanSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 188
16 Kristy BenjaminSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 186
17 Albert GranthamSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 185
18 Ian PurvesSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 184
18 Janine WassensSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 184
20 Jeff BuchanSSCC - Team Buchan 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 183
21 Andrew GiardiniSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 182
22 Steve & Kate DawsonSSCC - Team Dawson 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 173
23 Barry HigginsSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 100
23 Mick ReesSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 100
25 Gareth StokesSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 99
26 Ashley DickerSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 98
27 Robyn BingleSSCC - Team Bingle 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 97
27 Robyn Bingle & Kristy BenjaminSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 97
29 Greg Archibald & Kristy BenjaminSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 96
29 Mark MoroSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 96
31 Kate DawsonSSCC - Team Dawson 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 95
31 Deb BuchanSSCC - Team Buchan 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 95
33 Graham MundySSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 94
34 Julia OngVisitors 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 93
35 Robert BerinzSSP 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 92
35 Bruce Sherlock & Janet SmallSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 92
37 Kate Dawson & Peter FahertySSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 89
38 Gareth Stokes and Bob TurnerSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 88
38 Bob Turner & Peter FahertySSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 88
40 Una CurleySSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 87
41 Narelle EvansSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 85
42 Alistair RoweSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 84
43 Darren PaillardSSCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 83