2018 Marathon Series

Saturday, October 20, 2018 11:45 (GMT+11) - Series standings

Race info
Sport: Paddling
Location: Sydney Olympic Park, Australia
Series type: Custom points per place
Series races: Best 8 out of 15
Completed races: 15
Racers: 53
Updated: Saturday, October 20, 2018 14:36 (GMT+11)
Organized by: PaddleNSW
Race website: www.paddlensw.org.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Racer name Race results # of races Total points
1 Pauline Findlay Manly Warringah 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
8 / 10 393
2 Albert. Cobb Brisbane Waters 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
8 / 11 379
3 Graham Coffey Penrith 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
8 / 10 370
4 Geoff Dawes Brisbane Waters 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
8 / 8 363
5 Gaye Foster Manly Warringah 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
8 / 10 362
6 Darren Forbes Newy 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
8 / 11 348
7 Shannon Duffy Penrith 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
6 / 6 266
8 Oscar Cahill Lane Cove 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
6 / 6 262
9 Greg Thompson Penrith 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
5 / 5 244
10 John Preston Burley Griffin 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
5 / 5 222
11 Mark Bretag Newy 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
5 / 5 220
12 Ayan Mukherjee Windsor 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
4 / 4 174
13 Kate and Steve Dawson Sutherland Shire 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
4 / 4 172
14 Fake61  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
3 / 3 150
15 Brodie Cambourne Makai 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
3 / 3 147
15 Fake62  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
3 / 3 147
17 Fake63  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
3 / 3 144
18 Fake64  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
3 / 3 141
19 Gina Weekes Brisbane Waters 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
3 / 3 139
20 Lorraine Harper-Horak Cronulla Sutherland 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
3 / 3 128
21 Derek Simmonds Lane Cove 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
3 / 3 126
22 David Hammond Lane Cove 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
3 / 3 122
23 David Veivers Lane Cove 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
3 / 3 121
24 Ann Lloyd-Green Manly Warringah 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
3 / 3 118
25 Greg Hillier Hunter Valley 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 100
26 Mark Moro Sutherland Shire 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 98
27 Paul Atkins Burley Griffin 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 97
28 Kayelf Foster Penrith 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 92
29 Guy Holloway Newy 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 86
29 Charly Wellard Newy 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 86
31 Greg Archibald Sutherland Shire 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 85
32 Lindsay Frost Lane Cove 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 82
33 Maxwell Lyons Central Coast 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 78
34 Caroline Marschner Lane Cove 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 50
35 Ruby Ardren Manly Warringah 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 49
35 Nadya Mikhailova Cronulla Sutherland 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 49
37 Helen Tongway and Robert Collins Burley Griffin 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 48
38 Fake65  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 46
39 Linden and Richard Barnes Sydney Uni 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 45
39 Fake66  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 45
41 Anthony Duffin Swan Hill Canoe Club 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 44
41 Malcolm Brear Brisbane Waters 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 44
41 Fake67  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 44
44 Fake68  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 43
45 Fake69  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 42
45 Anne Moore Central Coast 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 42
47 Fake610  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 41
48 Tony d'Andreti Lane Cove 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 40
48 Kate Dawson Sutherland Shire 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 40
48 Steve Dawson Sutherland Shire 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 40
48 Allan Keith Penrith 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 40
48 Mike Hayes Other 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 40
53 Marni Kay Newy 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 38