2018 Marathon Series

Saturday, October 20, 2018 11:45 (GMT+11) - Series standings

Race info
Sport: Paddling
Location: Sydney Olympic Park, Australia
Series type: Custom points per place
Series races: Best 8 out of 15
Completed races: 15
Racers: 62
Updated: Saturday, October 20, 2018 14:36 (GMT+11)
Organized by: PaddleNSW
Race website: www.paddlensw.org.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Racer name Race results # of races Total points
1 Annabella Dorsman Cronulla Sutherland  8 / 10 396
2 Owen Walton Central Coast  8 / 12 389
3 Lachlan Stokes Sutherland Shire  8 / 8 356
4 John Greathead Lane Cove  7 / 7 310
5 Albert Laurendet Sutherland Shire  6 / 6 265
6 Corey Jessen Burley Griffin 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
4 / 4 196
7 Peter and William Dorsman Cronulla Sutherland  4 / 4 192
8 Brian Graber Manly Warringah  4 / 4 179
9 Dave Salter Manly Warringah 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
4 / 4 165
10 Fake131   3 / 3 150
11 Fake132   3 / 3 147
12 Fake133   3 / 3 144
12 Peter Dorsman Cronulla Sutherland 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
3 / 3 144
14 Fake134   3 / 3 141
15 Harry Cash Brisbane Waters  3 / 3 133
16 Julie Olzomer Manly Warringah 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
3 / 3 127
17 Matt and Liberty Blundell Lane Cove 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 100
18 Jenny Liu Ward and Jack Ward Newy 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 94
19 Kirsten Nicolle Burley Griffin 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 92
20 Matthew Frank Cronulla Sutherland 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 89
21 Robyn Bingle Sutherland Shire 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 88
21 Don Rowston Lane Cove 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 88
23 Roberts Berzins Other 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 50
24 Lyn Tunbridge Central Coast 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 49
24 Jeffrey Tonazzi Lane Cove 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 49
26 Carolyn Williams and Margi Bohm Burley Griffin 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 48
26 Robert Dunston Lane Cove 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 48
26 Sophie Wilson Penrith 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 48
26 Paul Van Koesveld Lane Cove 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 48
30 Warren Molloy and William Martin Manly Warringah 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 47
30 Zoe Clarke Avoca 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 47
30 Ross Bingle Sutherland Shire 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 47
33 Fake135  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 46
33 Ella Varman And Tara Barter Mitta Mitta 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 46
33 Keaton Pollington Avoca 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 46
36 Albert Laurendet and Ross Bingle Sutherland Shire 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 45
36 Fake136  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 45
36 Charlotte Stimson Burley Griffin 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 45
36 Charlotte and Zoe Stimson Burley Griffin 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 45
36 Alistair Rowe Sutherland Shire 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 45
36 Teresa Harvey Manly Warringah 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 45
36 Natalia Drobot Avoca 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 45
43 Fake137  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 44
43 Tammy Ven Dange Burley Griffin 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 44
43 Dianne Langan Sutherland Shire 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 44
46 Fake138  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 43
46 Lily and James Straffon Burley Griffin 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 43
46 Allan Hall Other 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 43
46 Susan Strath Manly Warringah 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 43
50 Fake139  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 42
50 Mick Rees Sutherland Shire 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 42
52 Fake1310  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 41
52 Zoe Stimson Burley Griffin 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 41
52 Kylie Read and Chris Farthing Newy 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 41
55 Frank Pancer and Liz Angel Sutherland Shire 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 40
55 Carolyn Williams Burley Griffin 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 40
55 Georgia Christoffelsz Burley Griffin 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 40
58 Kerry French Other 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 38
59 Arka Mukherjee Windsor 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 37
60 Pia Hollywood Makai 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 36
61 Fiona and Michael Straffon Burley Griffin 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 35
62 Meg Thornton Lane Cove 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 34