2019 Skyliners Series Results TIME TRIAL

Wednesday, May 29, 2019 5:30 PM (GMT-7) - Series standings

Race info
Sport: Cycling - road
Location: Bend, OR, United States
Series type: Custom points per place
Series races: 5
Completed races: 5
Racers: 65
Updated: Wednesday, June 5, 2019 6:45 PM (GMT-7)
Organized by: Athletes Without Limits
Race website: www.athleteswithoutlimits.org
Race notes
The Overall Series results are in! Prizes will be awarded to top 3 points winners in each Category who completed three or more of the five races. We will reach out to winners directly by email. Special thanks to all the racers, volunteers, sponsors and donors who helped make Wednesdays in May so fun! We look forward to seeing you next year!
Show more Show less

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Racer name Race results # of races Total points
1 Eric MartinFulcrum Prop/WebCyclery 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
5 80
2 Kyle WuepperFulcrum Prop/WebCyclery 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
3 57
3 Justin Guidroz 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
3 54
4 Kristi CutterTherapeutic Associates 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
5 44
5 Jeff NarySagebrush Cycles 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
5 35
6 Paul Armstrong 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 32
7 Mickey Mcdonald 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
4 31
8 Ian BrownBend Endurance Academy 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
3 28
9 Michael BrownFulcrum Prop/WebCyclery 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
5 26
10 Julie CuttsBakerLovesBikes/Cyclesoles 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
3 21
11 Ryder UetrechtBear Development Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 20
11 Andrew BooneTeam Oregon p/b Rodda Paint 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 20
13 Andrew Steele 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 15
13 Jennifer LuebkeShoAir Twenty20 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 15
15 Gavin BowenBowen Sport Performance 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
3 14
16 Jacob OlanderBend Endurance Academy 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
3 13
16 Sara YoumansTherapeutic Associates Pacific 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 13
16 James Dayton 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
3 13
16 Beth Ann OrtonInstafund LaPrima 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 13
20 Sophie AndrewsPoint S Racing 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 11
20 Scott WilcoxField Work Swarm Collective 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
5 11
20 Barry Galvin 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
5 11
20 Kristen Yax 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 11
24 Scott PetersonBakerLovesBikes/Cyclesoles 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 10
25 Michael Van Skaik 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 8
26 John ChapmanMurder of Crows 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 7
26 Jeff BouletHutch's Bend Dental 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 7
28 Jeff Lundin 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
4 6
29 Andrea SmithSunnyside Sports 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
4 5
30 Lisa MagnessSunnyside Sports 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 4
30 Bart BowenBowen Sports Performance 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 4
30 Abby Bruning 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 4
30 Mark GoodmanMurder of Crows 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 4
34 Thane JenningsSunnyside Sports 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 3
34 Bob KuehnHammer Nuttrition / 53x11 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
5 3
36 Dan DavisWebCyclery.com 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
5 2
37 Jason Bavuso 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 1
38 Jason Bell 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 0
38 Tanner BowenBowen Sport Performance 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
3 0
38 Kerry MartinSunnyside Sports 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 0
38 Boden CokerSunnyside Sports 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 0
38 Susan KolbSunnyside Sports 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 0
38 Greg Hoard 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 0
38 Oriana Noren 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
5 0
38 Bjorn BlankenshipBend Endurance Academy 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 0
38 Sally PresslerDeschutes Multisport Club 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 0
38 Jimmie Porter 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 0
38 Megan MacNeill-YeomanRadical Hens 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 0
38 Lori GierloffSunnyside Sports 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
5 0
38 Larry HunterTrinity-Dryve 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
4 0
38 Kayla McCarthySunnyside Sports 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
4 0
38 James Cope 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 0
38 Jesse BloughBoneyard Cycling 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 0
38 Curtis BrawnerAce Window Tinting 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
3 0
38 Carolyn Daubeny 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
3 0
38 Sara SlawtaAthletes Without Limits 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
4 0
38 Mary RossMultnomah Athletic Club 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 0
38 Josh WilhiteStudio 930 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 0
38 Zane StraitBend Endurance Academy 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 0
38 Sawyer RobertsonAdventure’s Edge 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 0
38 Neal Muldoon 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 0
38 Kai BlankenshipBend Endurance Academy 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 0
38 Jason WienerTri Bend 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 0
38 Natasha VisnackBend Endurance Academy 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 0
38 Team BowenBowen Sports Performance 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 0