1 |
Sullivan Reed
Burnaby, BC - Daryl Evans |
|
4 |
10:15:28.2 |
- |
2 |
Dwayne Kress
Garibaldi Highlands, BC - Corsa Cycles / 7Mesh |
|
4 |
10:54:15.9 |
+38:47.7 |
3 |
David Dorrans
Squamish, BC |
|
4 |
11:36:21.4 |
+1:20:53.2 |
4 |
John Verdonk
Rosedale, BC |
|
4 |
11:50:56.1 |
+1:35:27.9 |
5 |
Michael Kinney
Brackendale, BC |
|
4 |
11:56:30.6 |
+1:41:02.4 |
6 |
Edward Lawson
North Vancouver, BC |
|
4 |
11:59:30.9 |
+1:44:02.7 |
7 |
Seth Cox
Deep Cove, BC - KONA |
|
4 |
12:51:23.1 |
+2:35:54.9 |
8 |
Tom Kranz
Garibaldi Highlands, BC |
|
4 |
13:00:17.6 |
+2:44:49.4 |
9 |
Stephen Todd
Squamish, BC - Nesters |
|
4 |
13:07:21.5 |
+2:51:53.3 |
10 |
Basse Clement
Vancouver, BC - Mighty Cycling |
|
4 |
13:19:47.6 |
+3:04:19.4 |
11 |
Steven Uruski
Chilliwack, BC - Steven Uruski Yard Maintenance |
|
4 |
13:57:56.8 |
+3:42:28.6 |
12 |
Joe Davies
Pemberton, BC |
|
4 |
14:26:14.3 |
+4:10:46.1 |
13 |
Evan Power
Squamish, BC |
|
4 |
14:40:20.6 |
+4:24:52.4 |
14 |
Sean Buck
Squamish, BC |
|
4 |
15:19:15.1 |
+5:03:46.9 |
15 |
Keith Mollet
North Vancouver, BC - EMM |
|
4 |
15:33:51.7 |
+5:18:23.5 |
16 |
Adrian Armstrong
Squamish - Sorca |
|
4 |
15:51:17.6 |
+5:35:49.4 |
17 |
Nick Varey
Brackendale, BC |
|
4 |
16:38:33.7 |
+6:23:05.5 |
18 |
Glen Buchanan
Cache Creek, BC - Interior Grassland Cycling Club |
|
4 |
16:57:44.1 |
+6:42:15.9 |
19 |
Gee Yip
Vancouver, BC |
|
4 |
18:20:44.6 |
+8:05:16.4 |
20 |
John Dearie
Squamish, BC |
|
4 |
19:02:15.0 |
+8:46:46.8 |
- |
Quinn Moberg
Squamish - Rocky Mountain Factory Team |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Michael Robinson
Whistler, BC - Scott/Balance Point Racing. |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Justin Mark
Nanaimo, BC - BC Bike Race/Rocky Mountain Bikes |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Mikalai Panasiuk
Bellevue, WA - Audi Cycling Team |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Jean-Sebastien Lareau
Brackendale, BC - Corsa Cycle |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Stephen Ushy
Kelowna, BC - Cannondale / Balance Point Racing |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Tony Routley
Whistler, BC - Team Whistler |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Matthew Drown
Vancouver, BC - Daryl-Evans Racing |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Andrew Nelson
East Van, BC - West Coast Cycling |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Greg Matthews
North Vancouver, BC - Steed Cycles |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Darcy Trevelyan
Whistler, BC - Team Whistler - Kinesiology With Majo |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Carl Goldstraw
Squamish, BC - Tantalus Bike Shop / Giant |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Shane Patterson
North Vancouver, BC - Cycling Bc |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Alex Capon
Whistler, BC - Team Whistler |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
David Reid
Squamish, BC - Petra Hauke Realty |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Tobin Mccallum
Langley, BC - Daryl-Evans |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Kalle Karu
Vancouver, BC |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Carl Reilly
Vancouver, BC |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Terry Evans
Squamish, BC - NIMBY Fifty |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Owen Wood
Belcarra, BC - The Fix Inc Whistler |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Glenn Dorey
Squamish, BC |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Evan Russell
West Vancouver, BC - Tag Cycling |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Richard Humphries
Maple Ridge, BC - Maple Ridge Cycle |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Mike Charuk
Squamish - Team Squamish |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Mats Notlind
Squamish, BC - My Wife |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Jonn Axsen
Squamish, BC |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Kevin Lunnie
New Westminster, BC |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Eric Malsbary
Bellingham, WA - Jacks Bicycle Center / Homegrown Racing |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Paul Craig
Fernie, BC - Team Giant Vancouver |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Stewart Kerr
Squamish, BC - GSK Chartered Accountants LLP |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Corey Grobe
Vancouver, BC - Steed Cycles |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Nathan Prachnau
Abbotsford, BC - Clearbrook Coffee Company |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Patrick Skinner
Squamish, BC |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Grant Streeter
New Westminster, BC |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Declan Wolfe
Squamish, BC |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Rick Crema
North Vancouver, BC |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Pete Turner
North Vancouver, BC |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Ryan Hamm
Brackendale, BC |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Chris Warren
Pemberton, BC |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Chris Cass
North Vancouver, BC |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Quinn Duffy
Vancouver, BC |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Matthew Hoffman
Delta, BC - The Wife |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Sean Daly
Squamish, BC - Nesters |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Jhett Verner
Squamish, BC - Team Squamish |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Rick Eastman
North Vancouver, BC - Chief's Biking Club |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Eric Fenyedi
North Vancouver, BC |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Shaun Leahy
Squamish, BC - Double Shutter Images |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Guy Thomas
Vancouver, BC |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Marc Delorme
Vancouver, BC |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
John-Mark Staude
West Vancouver, BC |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Jonathan Tyler
East Vancouver, BC |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Jason Landry
Vancouver, BC |
|
3 |
-1 race |
- |
- |
Peter Watson
Kelowna, BC - BPR / Kelowna Cycle / Cannondale |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Sean Babcock
Corvallis, OR - Team S&M |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Cory Wallace
Jasper, AB - Kona Factory Team |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Jamie Sparling
Squamton, BC - Corsa Cycles P/B Lauren And Jasper |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Greg Day
Squamish, BC - Rocky Mountain Factory Team |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Ricky Federau
Chilliwack, BC - Valley Bike Guides |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Mahon Lamont
Whistler, BC - Santa Cruz |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Peter Reid
Cumberland, BC - 7Mesh |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Terry Mckall
Victoria, BC - Broad Street Cycles P/B Stuckylife |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Parker Bloom
Victoria, BC - Broad Street Cycles |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Carsten Ivany
Abbotsford, BC - Giant Vancouver |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Luke Di Marzo
Squamish, BC - Devinci Global Racing |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Patrick Means
Corvallis, OR - Team S&M |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Brennan Wodtli
Bend, OR - Hutchs Bicycles |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Dylan Wolsky
Squamish, BC - The Nomads, Santacruz Bicycles |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Dave VUNIC
Victoria, BC - Rocky Mountain Bikes |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Chris Christie
Chris Christie, BC - Chris Christie |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Jeff Sherstobitoff
Kelowna, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Kevin Rodger
North Vancouver, BC - West Coast Cycling |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Richard Machhein
Port Coquitlam, BC - Team Giant Vancouver |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Jason Backman
Kelowna, BC - Cyclepath Kelowna |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Jay Menning
North Vancouver, BC - Tag |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Michael Boehm
Whistler, BC - Team Whistler |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Nathan Mckay
Squamish |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Robert Whishaw
West Vancouver, BC - Obsession Bikes |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Blake Ramsden
West Vancouver, BC - Steed Cycles / WORCA |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Chris Kendall
Vancouver, BC - Crossroad Racing |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Ken Olson
Nanaimo, BC - Coal City Cycles |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Andreas Hestler
North Vancouver, BC - Rocky Mountain |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Benjamin Schmidt
Chilliwack, BC - Team Giant Vancouver |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Ben Shaklee
Bellingham, WA - Jack's Bicycle / Homegrown Racing |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Scott Simpson
Chilliwack, BC - Cahilty Racing / Simpson Notaries |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Drummond Lawson
Montreal, QC - Georgia Cycling |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Simon Gravel
Squamish - Corsa |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Shawn Vogt
Mission, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Sheldon Orr
Delta, BC - Daryl-Evans Racing |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Drew Mackenzie
Victoria, BC - Shimano/Pearl Izumi/Marin |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Jamie Levett
North Vancouver, BC - Steed Cycles |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Stuart Wyllie
Pemberton, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Jason Cameron
North Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Adam Quiring
Squamish, BC - GSK Chartered Professional Accountants |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
John Ewonus
North Vancouver, BC - Team Ewonus |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Ryan Newsome
Port Moody, BC - Giant Vancouver |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Bart Gould
Northvancouver, BC - Steed Cycles |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
C Stahl
Abbotsford, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Russ Wood
Pemberton, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
James Shellard
West Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Rob Phoenix
Brackendale, BC - Corsa Cycles |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Dale Tiessen
Whistler, BC - Daryl-Evans Racing |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Matthew Gould
Northvancouver, BC - Steed Cycles |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Mike Fitzmaurice
West Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Hunter Verner
Squamish, BC - Team Squamish |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Colin Bakker
Squamish, BC - Beer |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Rod Dagneau
North Van, BC - West Coast Cycling |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
James R Davison
Surrey, BC - Daryl Evans Acing |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Piers Cunnington
Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Ken Leggatt
Surrey, BC - Daryl-Evans |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Andrew Lea
Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Brian Storey
Burnaby, BC - Escape Velocity Pb Fortius |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Jacobus Grobbelaar
Brooks, AB |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Brett Whitehead
Coquitlam, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Martin Rother
North Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Joel Werner
Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Patrick Tunnicliffe
Gananoque, ON - Sabre Rentals |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Nathan Gloag
Nth Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Chris Choquette
North Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Eric Vermander
Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
James Milne
North Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Neil Fleming
Garibaldi Highlands, BC - JRT - Fleming Co. |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Andrew Gunn
Squamish, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Justin Webb
West Vancouver, BC - Zimich Coaching |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Charles Russell
West Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Chris Mccrum
Garibaldi Highlands, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Matt Smit
Burnaby, BC - West Coast Cycling |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
JAN TROJANOWSKI
Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Brett Armstrong
Delta, BC - Visa |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Derek Gehl
West Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Jonathan Silcock
North Vancouver, BC - North Vancouver |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Kristian Schneck
Victoria, BC - N/A |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Jeremy Catchpoole
Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Mads Aaboe
Squamish, BC - Ultrafit |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Simon Whitehead
Vancouver, BC - Adrienne Denham |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Roy Kregosky
Qualicum Beach, BC - Arrowsmith Mtb Club |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Stephen Thompson
West Vancouver, BC - Chief's Biking Club |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Scott Forrest
Prince George, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Matt David
North Vancouver - TOTAL LEGEND |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
David Magnusson
Port Coquitlam, BC - A.N.A. |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Eric Angus
North Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Rene Chong
North Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Gary Mitchell
Delta, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Martin Eskes
North Vancouver, BC - Average Guy |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Paul Connor
Connor Paul, BC - Connor Paul |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Wayne Leslie
Port Moody, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Jose Munoz
Mexico City - Team Squamish |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Kevin Wolfe
Whistler, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Larry Joy
Surrey, BC - SORCE |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Matthew Nikkinen
Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Neil Chrystal
West Vancouver, BC - Chiefs Biking Club |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Andrew Edwards
Vancouver, BC - More Bikes |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Alex Deslauriers
Garibaldi Highlands, BC - Garibaldi Highlands |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Rock Castrillo
Squamish, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Andrew Benson
Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Michael Zarbl
North Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Brandon Hohenwarter
Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Colin Knudsen
Burnaby, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Andrew Boulton
Squamish, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Paul Buck
West Vancouver - Chiefs Biking Club |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Ken Kobylanski
Surrey, BC - Teamme |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Stewart Harper
Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Chris Flood
Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Allan Dyck
Port Moody, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Lancelot Rudelsheim
North Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Kieran Mciver
Brooks, AB |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Greg Davey
North Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Norman Silins
West Vancouver, BC - My Dakar |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Mark Tressel
Chilliwack, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Richard Parker
North Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Barry Bereziak
Aldergrove, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Jeff Currier
Squamish, BC - Nesters |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Alex Kastelen
Anmore, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Satecy Myrah
Pemberton, BC - Chiefs Bicycle Club |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Philip Miller
Squamish, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Ed Mocnik
Coquitlam, BC - EJM/Nine Nuts |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Kris Schjelderup
Anmore, BC - Innovative Fitness |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Todd Haibeck
North Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Brad Walkey
Squamish, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Andrew Wyllie
Surrey, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Brodie Richardson
Port Moody, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Charles Koehler
Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Wylie Hui
Richmond, BC - Kits Energy |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Scott Mcclelland
Brooks, AB |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Grant Bell
Vancouver, BC |
|
2 |
-2 races |
- |
- |
Kris Sneddon
Sechelt, BC - Kona Endurance Team |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
David Gordon
North Vancouver, BC - Steed Cycles |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ryan Pannell
Kelowna, BC - Freshair |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tim Wilding
Taupo, New Zealand |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Garrett Mcleod
Vancouver, BC - H&R Block Pro Cycling |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Craig Richey
Smithers, BC - Red Truck - Race Face / Easton |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Chris Clark
|
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Lawrence Hindle
Kamloops, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Josh Hall
Pemberton, BC - Dissentlabs Socks |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Spencer Skerget
Watson Lake, YT |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Michael P Legare
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Seth Lanauze-Wells
New Westminster, BC - Duxhelm/Bikesforall |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Toby Swanson
Snoqualmie, WA - Ravenna Capital Management/Transition |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Max Plaxton
Victoria, BC - Pro City Racing/Ridebiker |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Kevin Bradford-Parish
Spokane, WA - SET Coaching |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Rhys Verner
Squamish, BC - Kona Factory Team |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Kevin Calhoun
North Vancouver, BC - Rocky Mountain |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Cesar Gairin
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Alex Blais
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Cory Forrest
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Todd Hellinga
|
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Greg Mcdonnell
Whistler, BC - Whistler Bike Co |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mike Boehm
Whistler, BC - Team Whistler |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mark Dyck
Invermere, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Clint Ellis
Chilliwack, BC - Cahilty Racing |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
David Mcinerney
Kelowna, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Luke Fennell
Vernon, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Nick Kleban
Squamish, BC - Cycling BC/Team Squamish |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Oliver Lowthorpe
Squamish - Team Squamish |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Cody Canning
Victoria, BC - Accent Inns / Russ Hays |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Kevin Lepp
Abbotsford, BC - Life Cycles/FVMBA |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Dylan Joyce
Chetwynd, BC - Kona Grassroots |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Graham Torrie
Cochrane, AB |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Eric Goodwin
Squamish, BC - Republic Bicycles/Q Energy |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tom Skinner
Prince George, BC - Norco Bicycles/Vic Wheelers |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Sven Sturm
North Vancouver, BC - TREK Red Truck Racing P/B Mosaic Homes |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Paul Button
Pemberton, BC - Pemberton |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Matt Shandro
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Eric Testroete
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
David Gonda
Whitehorse, YT - Icycle Sport |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Kris Yip
Prince George, BC - Cyclelogic/Scott Factory Team |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Sam Morris
West Vancouver, BC - Devo Pb Fortius |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
James Ceccorulli
Portland, OR - Team S&M |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ben Jenkins
Seattle, WA - Jenkins Imaging |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Aaron Lloyd
Pemberton, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jay Grozelle
Penetang, ON - Bicisport Calgary |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Kevin Phelps
Pemberton, BC - Chromag |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Matt Ewonus
Kelowna, BC - Balance Point Racing |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Andrew Paul
Cochrane, AB |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Bob Jones
Abbotsford, BC - Life Cycles Bike Shop |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Dylan Glaser
Fall City, WA |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Andy Reynolds
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brady Fleguel
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Christopher Clarke
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brian Cooke
Canmore - Bicycle Cafe |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mark Haldenby
Squamish, BC - Corsa |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Peter Sinclair
Nanaimo - Team Puke |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Bradley Kerr
Regina, SK - Dutch Cycle |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Joel Van Hove
North Vancouver, BC - Reverberate |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Justin Homewood
Colchester, UK - Fulgas Cycling |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Evan Powell
Squamish, BC - Transition Bikes |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Huw Thomas
|
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ian Ritz
Whistler, BC - Chromag |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Matt Boobar
South Londonderry, VT - Cannondale Rhino Bikes |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jason Simpson
Invermere, BC - Panorama |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ted Russo
Port Moody, BC - Obsession Bikes / Openroad Auto Group |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jamal Hasan
Pemberton |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Adam Greene
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Branden Grass
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Michael Dew
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Paul Berry
Kamloops, BC - Spoke Bike And Ski |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
David Sinclair
Nanaimo, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brad Issel
White Rock, BC - Daryl Evans |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Rory Oconnell
|
|
1 |
-3 races |
- |
- |
James Lissimore
Abbotsford, BC - Foxhead/Nobl Wheels |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Aaron Weiss
Kamloops - DARYL EVANS RACING |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Eric Sewell
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Scott Pilecki
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Larry Hindle
Kamloops, BC - Spoke N Motion |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Michael Jordan
Telkwa, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ray Richards
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Joe Pirelli
Kirkland, WA |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Steven Noble
Mulmur, ON |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Douglas Dewar
Prince George, BC - Cyclelogic |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Derek Slykerman
Port Coquitlam, BC - Cahilty Racing |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Joel Ashburner
Coldstream, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Adrian Bostock2
|
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Chris Birch
Ladysmith, BC - Cowichan / Coal City Cycles |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mack Rankin
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Daryl Chase
Port Alberni, BC - Healthy Habits |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jonathan Garant
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Cody Scott
North Vancouver - Devo P/B Fortius |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ted Battiston
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Yutaka R. Nakamura
Burnaby, BC - Moody Morning Crew |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Quinn Storey
Burnaby, BC - Cannondale Pb Fortius |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Daniel Stein
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mike Rauch
Abbotsford, BC - Cahilty Racing |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Rob Mcskimming
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
FLAVIO KODATO
Whistler - BWBT Bike Confident |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Kristian Manietta
Whistler, BC - Trispecific |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Nathan Bishop
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jonny Lloyd
Garibaldi Highlands, BC - Bear Back Biking |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Peter Vallance
Redding, CT |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Michael Pruner
North Vancouver, BC - Different Bikes |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jon Decaigny
Whistler, BC - RBC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Harvey Bergen
Abbotsford, BC - Life Cycles Bike Shop |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Nigel Quarless
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Peter Cudmore
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Phil Brock
North Vancouver, BC - Steed Cycles/Specialized |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jeremy Stafford
Bellingham - Homegrown Racing/Jacks Bicycle Center |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tim Daechsel
Penticton, BC - Bike Barn |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Andy Rigel
Seattle, WA - Mafia Racing NW |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Stefan Moser
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jamey Saunders
Nanaimo, BC - Rock City Cycles |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ken Laing
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Konstantin Henschen
Berlin - Revolutionsports.Eu |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Will Clifford
Whistler, BC - Evolution Bike Shop, Joyride Bike Parks |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Nick Geddes
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Robin Dutton
Nanaimo, BC - Coal City Cycles |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jason Tardiff
North Vancpuver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Scott Macdonald
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Matt Drown
Vancouver, BC - Daryl-Evans Racing |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tyler Dumont
Surrey, BC - Physiomoves Physiotherapy Clinic |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Sebastian Wild
Pemberton, BC - Bike Co -Chromag-North Shore Billet |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Joseph Maika
Squamish, BC - Team Whistler |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Huw Jones
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Dean Etienne
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tomas Cernicka
North Vancouver, BC - Slovakia |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mike Grummett
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Michael Holtz
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ian Hoffman
North Vancouver, BC - Steed Cycles |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
JF Robino
Pemberton, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Charlie Gordon
Victoria, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Guy Polden
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Sean Holmes
Pemberton, BC - NA |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Rob Cybak
North Vancouver, BC - Lynn Valley Bikes |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brad Clifford
Regina, SK - Trek Red Truck P/B Mosaic Homes |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Louis Dillon
Halfmoon Bay, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Guillermo Morejudo Abadias
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Bruce Mackenzie
North Vancouver, BC - Bruce Mackenzie |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Sean Staniforth
North Vancouver - Team Stanipoir |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Normon Thibault
Normon Thibault, BC - Normon Thibault |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
James Rogers
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Chris Kelly
Squamish, BC - Diamond Head Dental |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Simon Szoke
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
David Damery
Squamish, BC - Trails Bikes |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tony Piepjohn
Halfmoon Bay, BC - Coast Spatial Mapping |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jason Stobbe
Abbotsford, BC - Life Cycles Bike Shop |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Adam Roberts
Calgary, AB - Bicisport |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Matt Clark
Penticton, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Andrew Clarke
Garibaldi Highland, BC - Beedie Development Group |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Luke Clarke
Nanaimo, BC - Team Puke, Nettle & Co. |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
James Birkenbuel
Vancouver, BC - Mighty Riders |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Trevor Roberts
Calgary, AB - Bicisport |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
John Churchill
Calgary, AB |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brett Grayston
Nort Vancouver |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jordan Marr
Peachland |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tim Brezsnyak
Calgary, AB - Dead Goat |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
David Kvick
North Vancouver - Rocky Mountain - Different Bikes |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jared Sartee
|
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jonah Clark
Whitehorse, YT - Icycle Sport |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jeremy Trask
Regina, SK - ORS |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Chris Cameron
Nanaimo, BC - Team Puke |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Seth Joyce
Chetwynd, BC - None |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Bill Mcmillan
Nanaimo, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
David Roulston
Squamish, BC - N/A |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Darcy Johnson
Kamloops - Green Haze |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Les Dozlaw
Kamloops, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Trevor May
|
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ken Pistak
Rossland |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Duncan Mackay
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Henk Van Zyl
Kamloops, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Gregory Hemingway
Vancouver, BC - Vancouver |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Matt Macdonald
North Vancouver, BC - Lactic Acid |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Erik Carleberg
Squamish, BC - Fabio's Handsome Rubber Club |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brent Murdoch
Whistler, BC - Worca |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Chris Lawrence
Squamish, BC - Tantalus |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Matt Grossnickle
Cobble Hill, BC - Cycle Therapy |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
John Inglis
Pemberton, BC - The Bike Co |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Cory Hartling
Squamish, BC - Tantalus Bike Shop |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Greg Long
Calgary, AB |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tim Mcdermott
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Trevor Day
Squamish, BC - Team I Am Going To Beat Jonny |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Evan Geary
Seattle |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Eli Gold
Anacortes, WA - RAD Racing NW |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Chris Hutchinson
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Andrew Cant
Kamloops, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
John Bonell
Squamish |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Chris Bishop
North Vancouver, BC - Steed Cycles |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Pete Holzhuter
Kamloops, BC - DARYL EVANS RACING |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Rick Bowerman
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Scott Horley
Williams Lake, BC - Red Shreds |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Stuart Cook
Whistler, BC - Worca |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jason Koleba
Cochrane, AB |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
James Minifie
Whitehorse, YT |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Dylan Switzer
Revelstoke, BC - Twinkie's |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Rob Wiebe
Kelowna, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Dave Brown
Calgary, AB - Green Haze |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Stephen Hampton
North Vancouver |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Douglas Ritchie
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Aaron Vanderwaal
Seattle, WA - Mafia Racing NW |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Greg Schutt
Hood River, OR - Stumptown Cycling |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Greg Schutt1
Hood River, OR - Stumptown Cycling |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Doug Engstrom
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Douglas Johnson
Hood River, OR - Gorge Freeride Association |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Markus Saufferer
Nanaimo, BC - Motion Prosthetics |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Sam Mottram
West Vancouver, BC - Glotman Simpson Cycling |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Aart Van Kooy
Summerland, BC - The Bike Barn |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Paul Martin
West Vancouver, BC - Horny Goats |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Graham Tutti
North Vancouver, BC - Easton / Race Face |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Alek Laursoo
North Vancouver, BC - Steed Cycles |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Clarke Bayles
Vancouver, BC - FULGAS |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jason Gainey
Olympia, WA - They Say Its My Birthday |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Aaron Oswald
Pottsville, PA - Unites States Military Endurance Sports |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Dave ELEITER
North Vancouver, BC - Obsession Bikes |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Patrick Beckstead
Vancouver, BC - Raceface/Kali Protectives/Code Sports |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Niels Steiner
Vancouver, BC - West Coast Cycling |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Wylie Rogers
Garibaldi Highlands, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Michael Douven
Abbotsford, BC - Goodlife Fitness |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ivor Mcmahen
Williams Lake, BC - Barking Spider Mountain Bike |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tom Mccolm
Pemberton, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mike Tunnah
Vancouver - West Coast Cycling |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
John Irvine
Squamish, BC - Corsa Cycles |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Nick Lemmel
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Bruce Kilpatrick
Kamloops, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Scott Gerecke
Fernie, BC - Meatbags |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Troy Nixon
Fernie, BC - Meatbags! |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Michael Ryan
West Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Chris Fruetel
Peterborough, ON - Team Progressive P/B 3Rox/Maverix Racing |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Dan Mcdougall
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Eric Goss
Rossland, BC - Tyler Bryden |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
John Ganderton
Pemberton, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tyler Jordan
Squamish, BC - 7Mesh |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Calum Davidson
Squamish, BC - 7Mesh |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Peter Trenouth
North Vancouver - Electronic Arts Vancouver |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Dave Hawkshaw
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Bartosz Barczynski
Pemberton, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Andrew Dineen
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brennan Covey
Garibaldi Highlands |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Sean Verret
Squamish, BC - Republic Bicycles |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Michael Simon
Calgary - GH |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Eric Foltan
Kamloops, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ron Hewitson
Nanaimo, BC - NANAIMO MTB CLUB |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Scott Gordon
Williams Lake, BC - Barking Spider Mountain Bike |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ted Matson
Langley, BC - Glotman Simpson |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jason Klassen
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jeff Norman
Squamish, BC - Sarah, Arlo, The Baby And Mags |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Werner Gerntholtz
Port Moody, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
David Nelson
Kelowna, BC - Kelowna Cycle |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Randy Bird
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Erik Rath
Seattle, WA |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mike Robinson
Rossland, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mark Oldenburg
Coquitlam, BC - Mighty Riders |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Thomas Hayes
Sammamish, WA - Mafia Racing NW |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jeremy Eden
Penticton - Bike Barn |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Pericles Gallegos
Quito (Ecuador) - Tecnocyclo (Ecuador) |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Matthew Brown
Prince George, BC - PGCC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
John Rogers
North Saanich, BC - Pro City Racing |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Andrew Kerr
Pitt Meadows, BC - Team Giant Vancouver |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Henric Meldgard
Whistler, BC - Fun Hogs |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
David Wilcox
Whistler, BC - Not Good Enough |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jason Lawson
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Kyle Sauve
North Vancouver, BC - West Coast Cycling |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mark Brown
Shawnigan Lake, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Emanuel Krebs
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Doug Rae
North Vancouver |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jeff Heslop
Squamish - Boneyard |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ian Horton
Mount Vernon, WA - Homegrown Racing / Jack's Bicycle Center |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Gerald Sawatzky
Abbotsford, BC - Life Cycles |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Andrew Hanson
Kelowna, BC - Kelowna Cycle United |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
David Cole
|
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Noah Meyerhans
Seattle, WA - Mafia Racing NW |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Corino Salomi
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Guillaume Thibault
Banff, AB |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Bill Readings
Squamish |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Paul Cooper
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Aaron Davis
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ken Dean
Vancouver, BC - Tantalus Bikes / Kona |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Simon Lebrun
Shawinigan, QC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Dan MacKellar
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Paul Zuckernick
Garibaldi Highlands, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Daniel Gloor
Garibaldi Highlands - Barbara Gloor |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Benoit Otis
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Graham Shea
Brackendale, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Robert Blanchard
Duncan, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Clark Bowden
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jody Schick
Gibsons, BC - Sunshine Coast Cycling |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Malcolm Davidson
Port Moody |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brendan Hunt
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Drew Mclaren
Kelowna, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Chad Chislett
Peachland, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Andrew Mcallister
Williams Lake, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Christian Frandsen
Steveston - FULGAS |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Clive Russell
Abbotsford, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Hayden Drygas
Valleycliffe, BC - Nesters Market |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Chris Ross
Prince George, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Bob Weeks
Victoria, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Matt Regan
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tristan Sanders
Whistler, BC - Summit Sport. |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Stefan Licko
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mark Knight
Squamish, BC - Bear Back Biking |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
HECTOR ARAGON
Squamish - Pacific Bound |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Nick Janaszak
Nanaimo, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Rick Metzger
Calgary - Deadgoat Racing |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Magnus Byne
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mike Taratko
Honolulu, HI - Team Rogue |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Scott Weston
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Chad Byrgesen
Calgary, AB |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Cameron Fielding
Squamish, BC - Team Squamish |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Nick Burton
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Allistair Clegg
Garibaldi Highlands, BC - SJK LTD |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Pascal Teste
Belcarra, BC - Burnaby Velodrome Club |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mike Seitzinger
Lillooet, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Andrew Griezic
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Kerry Mehaffey
Pemberton, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Pete Cameron
North Vancouver, BC - Wildernesstraverse.Com |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Carl Franssen
Anacortes, WA |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ryan Preston
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Richard Barr
Kelowna, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Craig Marshall
Calgary, AB - Deadgoat Racing |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Matthew Hallinan
Brighouse - Yorkshire Puddings |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
John Wong
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Wes Brulotte
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Allan Espinosa
Surrey, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Matt Reid
Kelowna, BC - Kelowna Cycle |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jeff Smyth
Whistler |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Donald Cliburn
North Vancouver, BC - None |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Andrew Tacilauskas
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Robert Meneguzzi
Vancouver, BC - Vancouver |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Matt Prescott
Pemberton, BC - Snowline Catering |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Will Huckvale
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Nicholas Rhodes
Kenmore, WA - Step Down Racing/Ravenna Capitol Mgt |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Michael Klaus
Whistler, BC - Fineline Bike Shop |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Thierry Keable
Whistler, BC - Fulgas Cycling |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mike Brooks
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Graham Ross
Vancouver, BC - Different Bikes |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brian Mcclelland
Kelowna, BC - Chainline Cycle Kelowna |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brent Rice
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Neil Sinclair
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Perry Klassen
Abbotsford, BC - Life Cycles |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Sean Van Oostwaard
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Dustin Winstanley
Squamish, BC - Na |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mike Matika
Brackendale, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Evan Sharp
Squamish, BC - Coast Mountain Academy |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Kevin Bowser
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Scott Pearse
Victoria, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tomas Van Hoek
Beijing |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
David Towert
Roberts Creek, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Luke Elburn
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Douglas Cavey
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Duncan Coo
Cuppotea, BC - Jerry Chicken |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Aleksander Saddlemyer
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Devin Montgomery
Vancouver, BC - Skiis & Biikes |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Bryan Siemens
Kamloops |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
David Warbeck
Mill Bay, BC - Back To Back And DPL |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Paul Mancell
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Andre Ike
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jai Dowson
|
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Alex Kourline
Calgary - Bici |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Eric Ostfeld
Olympia, WA |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ken Mcdowell
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Omar Elofir
Vancouver, BC - Triboutique.Ca |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brian Helem
Port Moody |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
David Higgins
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Anthony Lowe
Dorchester - Veloviewer |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jon Ridder
Abbotsford, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tank Rice
Pemerton, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Iain Morris
North Vancouver |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ben Nixon
Fernie, BC - Meatbags! |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Dan O'day
North Vancouver |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brook Mccrady
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Michael Goodman
Vancouver, BC - Glotman Simpson Cycling |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Cole Nelson
West Vancouver, CA |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jeremy Souchotte
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Robin Cooper
Victoria |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Chiron Kantakis
North Van - Giant Bicycles Vancouver |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Blair Wood
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Dave Johnston
Whistler |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mark Bishop
North Vancouver, BC - North Shore Mud Rats |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Rick Lee
Squamish - Princess |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ed Tuggle
Fernie, BC - Fernie Meatbags |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Owen Johnson
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Aaron Bruce
Nanimo, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brad Hunter
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
David Gillie
Squamish, BC - Planet Yaz |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Patrick Thrift
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Craig Bullen
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Michael Blancher
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Sylvain Turcotte
Whitehorse, YT - Boréale Biking |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jason Smith
Vancouver, BC - My Wife |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Stewart Mcallen
North Van, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Don Halliday
West Vancouver - Chiefs |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
James Hallisey
Whistler, BC - Fun Hog |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Christopher Mitchell
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Steve Erickson
Port Townsend, WA - Olympic MBT |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Iain Lowe
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jamie Heale
West Van, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jeff Green
Victoria, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Steven Pulman
Coquitlam, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Alex Luscombe
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Guillaume Levesque
Whitehorse, YT - Boreale Biking |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Dave Travers
Nanaimo, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Paul Nicholas
Pemberton, BC - Pemberton |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tom Kelly
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Rob Harris
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tavis Thomson
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Marcus Hooper
Burnaby, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Kevin Wade
Kelowna, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Norm Macphail
N. Vanc, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ryan Lucy
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ryan Scrase
Nanaimo, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Carey Lockhart
Nanaimo, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ray Krumme
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brian Heslop
Squamish - Boneyard |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
GREG BERGEN
Surrey, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mark Lutz
North Vancouver, BC - Electronic Arts Vancouver |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Andrew Knowles
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Glen Illingworth
Gibsons - Die Smilin' |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Steven Doolan
Park City, UT |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jean Van Eeden
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Graham Pye
Cochrane, AB - Bike Bros. |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ryder Bulfone
Squamish - SORCA |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
José Romo
Mexico |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jeffrey Popham
Victoria, BC - Island Precision |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mike Dolling
Surrey, BC - DARYL EVANS RACING |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tim Vangilder
Mission Viejo, CA - Troupe Racing Co |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Dave Edgar
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Darwin Green
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Adrian Pettyfer
Coquitlam, BC - Coquitlam |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Daryl Ternowski
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tim Williams
Surrey, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jeff Shore
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Johnathan Winstanley
Agassiz, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Stephen Parslow
North Saanich, BC - Groomd.Com |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Chris Britten
Abbotsford - Cahilty Racing Team |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Josh Stott
Whistler - Team Whistler |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jonathan Lutz
West Vancouver, BC - Electronic Arts Vancouver |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Dan Moberg
Garibaldi Highlands, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Carson Damery
Squamish, BC - Trail Bikes |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Kevin Hardy
Squamish |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Rex Thompson
West Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Lee Zavarise
Nanaimo, BC - MIVA |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Garrett Rutten
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Robert Gibb
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jay Fitch
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Graham Barron
Vancouver, BC - FULGAS |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Peter Margetak
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Luke King
Brackendale, BC - Brackendale |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Christopher Jarabek
Calgary, AB - Deadgoat Racing |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Matthew Poitras
Nanaimo, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Hugh Lunnon
Hassocks |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Derek Steel
Nanaimo - Arrowsmith Bikes |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Sammy Lyster
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Collin Crowell
Baton Rouge, LA |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Nick Christensen
Aldergrove, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Griffin Dare
Brackendale, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brian Bartow
Grants Pass, OR - Coast Aggregates |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Gerald Woods
Squamish, BC - SORCA |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
William Stoop
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Nicholas Armstrong
Nanaimo, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mark Goodgrove
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jon Jafari
Vancouver, BC - Nsride |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Louie Soave
Garibaldi Highlands, BC - Soave Distributing |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Simon Weber
Nanaimo, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Alan Young
Port Moody, BC - Team Giant Vancouver |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Danny Soda
Richmond, BC - I Need A Sponsor |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Hugh Oswald
West Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mike Henry
North Vancouver, BC - Endless Biking |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Nick Adamson
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Paul Richter
Burnaby, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
John Ballantyne
Victoria - Victoria |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jeff Warren
Garibaldi Highlands, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Emmett Erickson
Port Townsend, WA - Olympic MBT |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Daniel Kennedy
Paris - Team MAC/PCG |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Owen Gormley
North Vancouver, BC - North Vancouver |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Colin Maynard
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jeff Cooke
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Daithi Beag
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Kevin Nelson
West Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Cameron Sterrett
Squamish, BC - Vancouver |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jean-Michel Tremblay
Britannia Beach, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Dave Usher
North Vancouver, BC - North Shore Road Bike |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
James Bailey
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tony Baldassarre
Burnaby, BC - Tranquilo Racing |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Sebastien Tessier
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Rowan Thornton
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
James Wade
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
John Furneaux
Squamish |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Noah Rother
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Clayton Wurzinger
Nanaimo, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Evan Drygas
Valleycliffe, BC - Hayden Drygas |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
David Rushbrook
Whistler - Worca |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mark Sloat
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Francois Laneuville
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Paul Beard
Penticton, BC - Paul |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mykenna Ikehara
Seattle, WA |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ronald Edwards
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mark Miller
Sidney, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tristin Baylis
Victoria, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Darryl Malby
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
James Morris
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Michael Beaubien
Garibaldi Highlands, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
John Taylor
North Vancouver, BC - Team Autism |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Bob Watt
Vancouver, BC - Chiefs Biking Club |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jose Romo
México |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Michael Bain
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Michael Seitzinger
Lillooet, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Michael Galicki
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Peter Avis
Nanoose Bay, BC - AMBC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Edwin Betinol
Courtenay, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mark Henderson
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Christian Molholm
Swedish Congo, Denmark - Team Easy On |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Conner Wear
Gibsons, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Michael Roblin
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brad Hughes
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ray Brown
Armstrong, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Paul Whitehead
Coquitlam, BC - Greenway LA |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Rob Janousek
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Michael Burns
West Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Liam Mccready
Summerland, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Matt Mccartney
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
James Capobianco
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Eric Straver
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Chris Horte
West Vancouver, BC - Steed Cycles |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Francisco Gatchalian
Port Coquitlam, BC - Trailside Physio |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Stephen Bennett
Abbotsford, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Lance Mitamura
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jonathan Mentzos
Port Moody, BC - Yo'momma |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jeremy Benson
Port Moody, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brent Scheller
Surrey, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mike Gillen
Qualicum, BC - Aerosmith |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ian Bruce
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Craig Mackenzie
Whistler, BC - Worca |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
MICHAEL WOOD
Vancouver, BC - Velofix |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brian Gunn
Langley, BC - DARYL EVANS RACING |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Steve Pipkey
West Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Robert Paquin
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Donald Baumeister
Brackendale |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tim Langmaid
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jas Gill
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
David Lee
North Vancouver, BC - BC Racing |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Scott Paxton
Scott Paxton, BC - Scott Paxton |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Leroy Verboven
Pemberton, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mike Truelove
Squish, BC - Mt Metal |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Neil Maxwell
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Bill Stoner
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Rick Bombardier
Squamish, BC - Mtn Fm |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tom Bowden
Victoria, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
David Bishop
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Kevin White
Victoria, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Trevor Chelswick
Squamish |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Eric Floe
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
George Weetman
Vancouver, BC - Nada |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Claudio Pellichero
Burnaby, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brent Lokash
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Rob Bengough
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Alfredo Costales
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Steve Bird
Squamish, BC - TRINA |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brent Benoit
North Vancouver, BC - North Vancouver |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Blair Durnan
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Max Buchanan
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Peter Buchanan
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Greg Phillips
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ryan Benson
North Van, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Dan Maclellan
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Andre Baarda
South Surrey |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Walter Brzezik
Port Moody |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
John Redpath
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Paul Mcintosh
Qualicum Beach, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Volker Schneider
Brackendale, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Graham Schulz
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Richard Avedon-Savage
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Rob Melvin
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Oliver Bulman
Bristol - NLC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
John Graf
Ellensburg, WA |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Kenn Dubeau
North Vancouver |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Finn Matrishon
Whitehorse, YT - Boreale Mountain Biking |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mike Mccabe
North Vancouver, BC - Electronic Arts Vancouver |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Stuart Harvey
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brock Fisher
Surrey |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Bryan Pinches
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jeff Smith
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brent Harley
Whistler, BC - GSK Chartered Accountants |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
John Atwater
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jason Jacobs
Quesnel, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Warren Hansen
Gibsons, BC - Sunshine Coast Cycling |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jamie Pierotti
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Frank Franchini
Garibaldi Highlands, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Trampas Swanson
Qualicum Beach, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brent Wilson
Coquitlam, BC - Daryl-Evans Racing |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Dean Wutke
Vancouver, BC - Suburban RUSH |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Andrew Hoffman
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Don Brooks
Vancouver, BC - More Bikes |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Philip Rueben
North Vancouver |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Andrew Bythell
Garibaldi Highlands, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Wayne Pattern
Vancouver |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Howie Outerbridge
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Natai Perdue
Garibaldi Highlands |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Felix Cirelli
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Daniel Curry
Daniel Curry, BC - Daniel Curry |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Kris Duncan
Squamish, BC - Squamish Titans |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jeff Jackson
Garibaldi Highlands, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Rod Jenkins
Garibaldi Highlands, BC - None |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Wesley Hodgson
Seattle, WA - Soft Like Kitten |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jordy Ydse
Penticton, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Israel Martens
Port Coquitlam, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Unknown Racer
|
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Sam Freeman
Richmond, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ray Rink
Surrey, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
David Houston
Tsawwassen, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Grant Popowich
Surrey, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Marin Debruyn
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Kevin Jamieson
Tsawwassen, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Paul Soukoreff
Delta, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Matthew Venselaar
Burnaby, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Steve Burns
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Roldofo Espinosa
Surrey, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mark Pellicano
Pitt Meadows, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Christopher Facchin
Gibsons, BC - Wife And Kids |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Roger Aballini
Coquiltam, BC - BC Racing |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Carson Hamm
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brian Tuulos
Anmore, BC - Renegade Rodents |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
David Thornhill
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Sam Wilkins
Port Moody, BC - Innovative Fitness |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mike Howells
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Zbigniev Zielinski
Kelowna, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Steven Underwood
Squamish - Corsa/Republic |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Alexander Hamlyn
Vancouver |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Chris Seed
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jason Pospisil
Mount Currie, BC - Possy Possy |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brian Baarda
Surrey, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Kent Craig
Nv |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Paul Mier
Lake Country, BC - Lake Country Cycle |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brian Mccormick
Okanagan Falls - Lake Country Cycles |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Bruce Darby
Squamish |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tyler Kenyon
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Gabriel Botel
Victoria, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Alex Ritchie
Victoria |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
James Devries
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Peter Hotston
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Roy Symons
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ward Bertram
Surrey, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Steve Funk
West Kelowna, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jaswinder Dhiman
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Wade Brinkman
Medicine Hat, AB |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
David Canning
North Vancouver - Chief's Biking Club |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Bryce Allen
Warman, SK |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mike Pirot
Saskatoon, SK |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Scott Booth
Port Moody |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Daniel Merenyi
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Richard Dustan
North Vancouver - Gypsy Wagon Racing |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
John Edmonds
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Kelvin Wong
Vancouver, BC - Fort Berens Winery Cycling Team |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Markus Storhas
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Bill Lealess
Port Coquitlam |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Derek Jarman
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Alan Dennison
Richmond, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jacob Lagercrantz
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Doug Whittaker
Port Orchard, WA - Kitsap Racing |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Colin Green
Squamish, BC - Self Sponsored |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mike Heale
West Van, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Richard Cudmore
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Rob Scott
Port Moody, BC - Trail Sweepers |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
John Greer
Coquitlam, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Dave Hurst
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Andy Wilson
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brent Pinckney
Chilliwack, BC - FVMBA |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Peter Lister
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Devon Lister
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Aaron Mercer
Victoria, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Andrew Farmer
Maple Ridge, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Scott Robertson
Garibaldi Highlands, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Richard Dyer
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Rob Cocquyt
Squamish, BC - Saddle-Rash Decision |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Andrew Blair
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Blake Jackson
Coquitlam, BC - Coquitlam |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jeff Pilkington
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Chris Wenger
Burnaby, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Paul W.Y. Ng
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Darren Golding
Brooks, AB |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Patrick Mallette
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Spencer Miller
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Rob Eggli
Surrey, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ken Coopland
North Vancouver |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
John A Ballantyne
South Surrey, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
John Delosada
Delta, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Terry Vipond
Langley, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Adam Mccormac
Garibaldi Highlands, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Reeve Geary
Seattle, WA - Hagens Berman Cycling |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Justin M Webb
West Vancouver, BC - Zimich Coaching |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Cory Ratke
Langley, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Bill Sinclair
Nanaimo - Teampuke |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
John Gold
Anacortes, WA - Motofish |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Gordon Beauvillier
Victoria, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Wayne Katz
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Eric Anderson
Calgary, AB - BC Racing |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Dalton Chow
Burnaby, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Peter Kalita
Garibaldi Highlands, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Riyad Abu-Laban
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Pat Murphy
Langley, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jason Addy
Powell River - SPOC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Bruce Dann
Surrey, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
William Richardson-Little
Port Moody, BC - Port Moody |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jamie O'connor
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Kevin Mclane
Squamish |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Steven Boorne
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Lawrence Klein
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tyson Macmillan
Nanoose Bay, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Mason Mcgarrigle
Nanaimo, BC - Nanaimo Mountain Bike Club |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jack Mowatt
Lantzville, BC - Nanaimo Mbc |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Troy Ferrajohn
Squamish, BC - FJ Racing |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Craig Constantini
Whistler |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Kyle Deverill
Port Coquitlam, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
David Hansen
Port Coquitlam, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Shawn Macdonald
Nanaimo, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Bal Risma
Squamish, BC - Nesters |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
IAN REITH
Whistler, BC - MARMOTS HC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Gary Mathiesen
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Shane Christian
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Pat Heale
West Van, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ryan Vassallo
Langley, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Patrick Wright
North Delta |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Derek Smith
Squamish, BC - SORCA |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Maciej Stachura
Boulder, CO |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jason Hallman
Lazo, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Gregory Macmillan
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Robert Guthrie
Surrey, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Steven Brandt
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jeff ZWEIG
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Gary Scow
Nanaimo, BC - Nanaimo Mountain Bike Club |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Greg Du Preez
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
David Rutter
North Vancouver, BC - Electronic Arts Vancouver |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tim Collins
Vancouver, BC - Vancouver |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Lorne Kraft
North Vancouver, BC - Autokraft |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Rhys Stephens
Vancouver, BC - Goombah Vipers |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Aaron Lawton
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Samir Malhotra
Port Moody, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Chris Pardek
Burnaby |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Chris Stroud
Richmond, BC - Lica, Tai, And Ken |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Chris Mitchell
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Richard Spoelstra
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jose Alvarez
Mexico City |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
David Farrow
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Rob Blackwell
Port Moody, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Ian Ewart
Garibaldi Highlands, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Gerry Denis
Summerland, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Neal Denis
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Craig Shoemaker
Elora, ON |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
David Cusack
Victoria, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Merv Stalkie
Squamish - Miller Capilano Maintenance Corporation |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Alan Richer
Langley, BC - Langley |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jan Toom
Shirley, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Glenn James
Boston, MA |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Andrew Buckley
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Neil Plumb
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Cam Mackay-Stotesbury
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Victor Muhat
Lake Stevens, WA - HOUSE WINE RACING / Team Mang Putik |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Chris Mcgregor
North Vancouver, BC - Matthew David |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tim Allix
Parksville, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Trey Herron
Bellingham, WA |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tom Merenyi
Whistler, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jonny Wilkerson
Bellingham, WA |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Christopher Arney
Surrey, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Remi Michalowski
Surrey |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Brian Goldstone
Squamish, BC - 7Mesh |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Andrew Mclellan
Burnaby, BC - Burnaby |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Steven Fofonoff
Brackendale, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Paul Gordon
Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Kevin Shoemaker
West Vancouver, BC - Surrey |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Maurice Rougeau
Surrey, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Guy Morum
Squamish |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Tony Davis
Port Moody, BC - IF |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Jeff Banks
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Everett Banks
North Vancouver, BC |
|
1 |
-3 races |
- |
- |
Richard Zimmer
Squamish, BC |
|
1 |
-3 races |
- |