Race progress: The Grizzly Run Extreme

  • Race started:
    Saturday, February 15, 2020 11:03 AM (GMT-6)
  • Race location:
    Guntersville, AL, United States
Total laps: Time-limited | Race finished
Place Bib Racer name Category After   Finish time
1 54 Gary Carrier Bronze class
31:18.9 (1)
1:04:06.9 (1)
1:51:43.9 (1)
2:36:05.4 4--100%8.47%8.47%
2 112 Luke Butts Bronze class
43:57.4 (4)
1:37:53.7 (3)
2:19:10.6 (2)
3:04:58.1 4+28:52.7+18.50%84.39%-8.47%-8.47%
3 121 Troy Roberts Bronze class
45:10.7 (5)
1:44:22.8 (7)
2:37:14.9 (3)
-1 lap 3-----
4 95 Sam Silvey Bronze class
50:47.6 (9)
1:37:45.9 (2)
2:41:13.7 (4)
-1 lap 3-----
5 91 Braiden Rose Bronze class
50:44.5 (8)
1:38:18.3 (4)
2:44:33.3 (5)
-1 lap 3-----
6 13 James Disney Bronze class
37:42.5 (2)
1:42:00.2 (6)
2:48:14.6 (6)
-1 lap 3-----
7 57 Jeff Koehler Bronze class
57:19.1 (10)
1:56:04.7 (10)
2:51:22.7 (7)
-1 lap 3-----
8 52 Ethan Burkhart Bronze class
1:00:04.0 (11)
2:00:14.7 (12)
2:58:40.6 (8)
-1 lap 3-----
9 87 Cody Johnson Bronze class
48:26.3 (7)
1:53:10.0 (9)
2:58:45.3 (9)
-1 lap 3-----
10 116 Michael Grady Bronze class
1:03:12.2 (14)
2:07:37.1 (13)
3:05:17.9 (10)
-1 lap 3-----
11 63 Matt Reeves Bronze class
1:01:35.6 (13)
1:56:37.1 (11)
3:05:37.6 (11)
-1 lap 3-----
12 124 Cody Mcfalls Bronze class
47:20.8 (6)
1:41:51.2 (5)
-
-2 laps 2-----
13 53 Garrett Adkins Bronze class
43:40.9 (3)
1:49:15.8 (8)
-
-2 laps 2-----
14 69 Steven Green Bronze class
1:01:01.1 (12)
2:19:02.1 (14)
-
-2 laps 2-----
15 110 Jeff Green Bronze class
1:13:46.5 (17)
2:26:40.8 (15)
-
-2 laps 2-----
16 107 Kelly Spivey Bronze class
1:22:25.6 (20)
2:33:16.4 (16)
-
-2 laps 2-----
17 47 William Rosson Bronze class
1:25:59.9 (23)
2:41:49.3 (17)
-
-2 laps 2-----
18 104 Jake Thorington Bronze class
1:04:21.5 (15)
2:47:12.3 (18)
-
-2 laps 2-----
19 120 Jacob Sumruld Bronze class
1:17:23.2 (18)
2:49:21.3 (19)
-
-2 laps 2-----
20 90 Jimmy Rose Bronze class
1:34:48.8 (26)
2:50:54.7 (20)
-
-2 laps 2-----
21 56 Jacob Haynes Bronze class
1:21:20.0 (19)
2:54:26.2 (21)
-
-2 laps 2-----
22 78 Josh Bolling Bronze class
1:30:27.6 (24)
3:00:27.6 (22)
-
-2 laps 2-----
23 58 John Cooper Bronze class
1:38:21.6 (27)
3:00:59.8 (23)
-
-2 laps 2-----
24 60 Joseph Becht Bronze class
1:41:57.4 (29)
3:01:55.1 (24)
-
-2 laps 2-----
25 86 Car Spiller Bronze class
1:40:26.5 (28)
3:04:25.2 (25)
-
-2 laps 2-----
26 62 Keith Varden Bronze class
1:59:50.1 (32)
3:14:19.9 (26)
-
-2 laps 2-----
27 100 Brad Lomax Bronze class
1:31:52.9 (25)
3:18:40.2 (27)
-
-2 laps 2-----
28 55 Ian Paige Bronze class
1:06:28.6 (16)
3:26:11.1 (28)
-
-2 laps 2-----
29 105 Garret Murph Bronze class
1:25:20.9 (21)
-
-
-3 laps 1-----
30 117 Drew Goines Bronze class
1:25:38.3 (22)
-
-
-3 laps 1-----
31 49 Daniel Walker Bronze class
1:53:00.3 (30)
-
-
-3 laps 1-----
32 88 Trenton Johnson Bronze class
1:54:00.1 (31)
-
-
-3 laps 1-----
33 75 Carl Rand Bronze class
2:06:31.3 (33)
-
-
-3 laps 1-----
34 72 Chad Mildram Bronze class
2:20:26.6 (34)
-
-
-3 laps 1-----
35 106 Tanner Harvey Bronze class
2:39:09.2 (35)
-
-
-3 laps 1-----
36 113 Peter Alexeev Bronze class
2:39:40.4 (36)
-
-
-3 laps 1-----
37 51 Eric Mazur Bronze class
2:44:24.6 (37)
-
-
-3 laps 1-----
38 64 Michael Lyons Bronze class
2:48:26.2 (38)
-
-
-3 laps 1-----
39 84 Cole Smith Bronze class
2:53:32.7 (39)
-
-
-3 laps 1-----
40 73 Alex Grace Bronze class
3:05:11.6 (40)
-
-
-3 laps 1-----
41 67 Phillip Phillips Bronze class
3:11:47.0 (41)
-
-
-3 laps 1-----
42 48 Charlie Curtis Bronze class
3:17:36.8 (42)
-
-
-3 laps 1-----
43 61 Justin Booher Bronze class
3:23:05.8 (43)
-
-
-3 laps 1-----
44 114 Jay Wilson Bronze class
3:25:33.8 (44)
-
-
-3 laps 1-----
45 74 Ashlie Peterson Bronze class
3:26:31.0 (45)
-
-
-3 laps 1-----
46 115 Ronald Diaz Bronze class
3:27:36.2 (46)
-
-
-3 laps 1-----