Race progress: 2019/2020 Summer Series race 12, February 3, 2020

  • Race started:
    Monday, February 3, 2020 18:33 (GMT+13)
  • Race location:
    Papamoa, New Zealand
Total laps: Time-limited | Race finished
Place Bib Racer name Category After   Finish time
1 2 Tristan Haycock Men's 19-29
11:44.5 (1)
21:16.0 (2)
30:24.2 (1)
40:10.2 (1)
49:51.4 5--100%1.02%0.46%
2 5 Zane Hurst Junior Boys 17-18
11:47.5 (2)
21:15.0 (1)
30:26.3 (2)
40:11.5 (2)
49:59.9 5+0:08.5+0.28%99.72%0.73%0.17%
3 58 Kris Snow Master men's 2, 40-49
11:50.2 (3)
21:19.9 (3)
30:46.4 (3)
40:41.0 (3)
50:10.3 5+0:18.9+0.63%99.37%0.39%-0.17%
4 111 Cullen Brown (casual) Men's 19-29
12:09.5 (10)
22:00.0 (7)
31:44.0 (5)
41:24.1 (5)
51:26.8 5+1:35.4+3.19%96.91%-2.14%-2.72%
5 84 Conor Mccarthy Junior Boys 17-18
11:55.4 (4)
21:27.2 (4)
31:23.1 (4)
41:12.9 (4)
-1 lap 4-----
6 109 Roger Briggs Master Men's 1, 30-39
12:07.9 (9)
21:46.5 (5)
31:51.1 (6)
41:37.2 (6)
-1 lap 4-----
7 11 Stephen Newlove Veteran men's 50+
12:05.9 (8)
22:13.5 (10)
31:58.0 (7)
41:43.5 (7)
-1 lap 4-----
8 8 Tom Hambrook Master men's 2, 40-49
12:34.9 (14)
22:21.0 (12)
32:18.2 (10)
42:17.8 (8)
-1 lap 4-----
9 19 Harry Kneebone Junior Boys under 16
12:01.5 (5)
21:55.8 (6)
32:07.1 (8)
42:34.0 (9)
-1 lap 4-----
10 75 Cam McGuffie Junior Boys 17-18
12:03.5 (7)
22:11.9 (9)
32:17.4 (9)
42:35.2 (10)
-1 lap 4-----
11 13 Taine Larsen Junior Boys under 16
12:02.2 (6)
22:10.7 (8)
32:23.3 (11)
43:21.4 (11)
-1 lap 4-----
12 7 Anthony Van De Pas Master Men's 1, 30-39
12:33.3 (13)
22:19.2 (11)
32:34.4 (12)
43:51.0 (12)
-1 lap 4-----
13 100 Richard Taylor Master men's 2, 40-49
12:42.6 (16)
22:49.5 (14)
33:26.8 (14)
44:04.0 (13)
-1 lap 4-----
14 25 Roger Hoebers Veteran men's 50+
12:39.1 (15)
23:33.0 (15)
34:42.6 (15)
45:48.9 (14)
-1 lap 4-----
15 103 Peter Wilson Veteran men's 50+
12:31.6 (12)
24:16.6 (17)
35:31.3 (16)
46:56.7 (15)
-1 lap 4-----
16 55 Graham Muggridge Master men's 2, 40-49
13:28.4 (19)
24:27.9 (18)
35:39.2 (17)
47:12.4 (16)
-1 lap 4-----
17 76 Toby McGuffie Junior Boys under 16
12:29.0 (11)
23:58.1 (16)
35:52.2 (18)
47:47.0 (17)
-1 lap 4-----
18 106 Benjamin Louie Junior Boys under 16
13:03.6 (17)
24:46.0 (19)
36:57.0 (21)
49:04.2 (18)
-1 lap 4-----
19 24 Chris Mitchell Veteran men's 50+
13:48.3 (21)
25:02.0 (22)
37:19.2 (22)
49:32.3 (19)
-1 lap 4-----
20 22 Paul McGarva Veteran men's 50+
16:29.8 (37)
25:48.9 (24)
38:21.4 (23)
51:07.3 (20)
-1 lap 4-----
21 29 Jason Gabel Master men's 2, 40-49
14:58.7 (30)
27:24.9 (30)
39:33.5 (26)
52:14.1 (21)
-1 lap 4-----
22 53 Jyde McGarva Junior Boys under 16
16:00.0 (35)
22:32.6 (13)
33:12.3 (13)
-
-2 laps 3-----
23 50 Glen Kivell Master men's 2, 40-49
13:50.2 (22)
24:50.1 (21)
36:21.5 (19)
-
-2 laps 3-----
24 63 Kelly Glover Veteran men's 50+
13:24.6 (18)
24:48.0 (20)
36:47.0 (20)
-
-2 laps 3-----
25 26 Cameron Ryder Junior Boys under 16
13:56.2 (23)
25:58.1 (27)
38:24.6 (24)
-
-2 laps 3-----
26 27 Steve Craven Veteran men's 50+
14:06.0 (24)
26:32.1 (28)
39:00.8 (25)
-
-2 laps 3-----
27 68 Ben Westenberg Junior Boys under 16
14:33.5 (28)
26:59.4 (29)
39:39.2 (27)
-
-2 laps 3-----
28 57 Poppy Lane Junior girls under 18
15:30.4 (33)
27:55.9 (31)
40:30.4 (28)
-
-2 laps 3-----
29 69 Mark Lord Veteran men's 50+
14:48.9 (29)
28:32.2 (33)
40:32.8 (29)
-
-2 laps 3-----
30 32 George Matthews Veteran men's 50+
13:46.7 (20)
28:48.6 (36)
41:20.0 (30)
-
-2 laps 3-----
31 78 Mia Callingham Junior girls under 18
15:27.4 (32)
28:30.8 (32)
42:29.0 (31)
-
-2 laps 3-----
32 54 Aaven McGarva Junior Boys under 16
16:03.8 (36)
29:15.8 (37)
42:50.2 (32)
-
-2 laps 3-----
33 39 Zavier Osmond Junior Boys under 16
16:43.3 (41)
29:47.7 (40)
42:52.9 (33)
-
-2 laps 3-----
34 30 Peter Tilden Men's 19-29
15:14.8 (31)
28:48.0 (35)
42:55.4 (34)
-
-2 laps 3-----
35 21 Alan Mclean Veteran men's 50+
16:44.9 (42)
30:02.9 (41)
44:19.4 (35)
-
-2 laps 3-----
36 18 Gavin Searle Veteran men's 50+
15:50.4 (34)
29:33.4 (38)
44:48.5 (36)
-
-2 laps 3-----
37 14 Gareth Osmond Master men's 2, 40-49
14:10.4 (25)
25:38.2 (23)
-
-
-3 laps 2-----
38 74 Kerry Johanson Master men's 2, 40-49
14:13.6 (26)
25:52.9 (25)
-
-
-3 laps 2-----
39 48 Tony Jump Master Men's 1, 30-39
14:16.1 (27)
25:54.9 (26)
-
-
-3 laps 2-----
40 92 Ricardo Garcia Junior Boys under 16
18:43.8 (44)
28:35.0 (34)
-
-
-3 laps 2-----
41 37 Christine Browne Female masters 40+
16:35.3 (38)
29:41.3 (39)
-
-
-3 laps 2-----
42 46 Graham Richardson Veteran men's 50+
16:47.2 (43)
31:45.8 (42)
-
-
-3 laps 2-----
43 43 Dan Kneebone Veteran men's 50+
16:37.2 (39)
32:39.2 (43)
-
-
-3 laps 2-----
44 119 Austin Creswell Junior Boys under 16
20:00.3 (45)
46:35.9 (44)
-
-
-3 laps 2-----
45 120 Dennis Creswell Master men's 2, 40-49
20:03.7 (46)
46:40.6 (45)
-
-
-3 laps 2-----
46 121 Quinn Morell Junior Boys under 16
20:45.7 (47)
47:25.3 (46)
-
-
-3 laps 2-----
47 99 Emma Lord Junior girls under 18
16:40.2 (40)
-
-
-
-4 laps 1-----