Race progress: 2019/2020 Summer Series race 2, 21 October

  • Race started:
    Monday, October 21, 2019 18:29 (GMT+13)
  • Race location:
    Papamoa, New Zealand
Total laps: Time-limited | Race finished
Place Bib Racer name Category After   Finish time
1 4 Luke Kivell Junior Boys 17-18
14:54.3 (2)
26:25.2 (2)
38:42.5 (1)
51:26.1 4--100%4.30%3.66%
2 2 Tristan Haycock Men's 19-29
15:16.3 (5)
26:27.0 (3)
39:24.4 (3)
52:51.4 4+1:25.3+2.76%97.31%1.66%1.00%
3 88 Jason Reed Master Men's 1, 30-39
14:56.0 (3)
26:47.1 (4)
40:26.4 (4)
53:21.1 4+1:55.0+3.73%96.41%0.74%0.07%
4 58 Kris Snow Master men's 2, 40-49
15:46.4 (6)
27:24.3 (6)
40:27.9 (5)
53:23.3 4+1:57.2+3.80%96.34%0.67%0.00%
5 6 Tristan Kramers Master men's 2, 40-49
16:05.8 (8)
27:25.6 (7)
40:38.4 (6)
54:20.8 4+2:54.7+5.66%94.64%-1.11%-1.80%
6 5 Zane Hurst Junior Boys 17-18
14:58.4 (4)
27:21.4 (5)
40:57.8 (7)
55:09.2 4+3:43.1+7.23%93.26%-2.62%-3.31%
7 7 Anthony Van De Pas Master Men's 1, 30-39
16:05.2 (7)
27:30.8 (8)
41:38.0 (8)
55:42.1 4+4:16.0+8.30%92.34%-3.64%-4.33%
8 1 Samuel Lord Junior Boys 17-18
14:52.2 (1)
26:23.3 (1)
38:43.2 (2)
-1 lap 3-----
9 9 Cole Burmester Master Men's 1, 30-39
16:10.0 (10)
28:43.5 (10)
42:46.4 (9)
-1 lap 3-----
10 84 Conor Mccarthy Junior Boys 17-18
16:08.0 (9)
28:31.3 (9)
42:49.1 (10)
-1 lap 3-----
11 10 Jack Derry Men's 19-29
16:11.5 (11)
29:02.5 (11)
42:56.3 (11)
-1 lap 3-----
12 11 Stephen Newlove Veteran men's 50+
16:29.6 (13)
29:05.3 (12)
43:13.8 (12)
-1 lap 3-----
13 13 Taine Larsen Junior Boys under 16
16:13.2 (12)
29:19.7 (13)
43:45.5 (13)
-1 lap 3-----
14 100 Richard Taylor Master men's 2, 40-49
16:34.7 (15)
29:57.4 (14)
44:24.4 (14)
-1 lap 3-----
15 105 Jack Gillingham Junior Boys under 16
16:52.4 (16)
30:47.7 (18)
45:57.5 (15)
-1 lap 3-----
16 17 Duncan Wilson Master men's 2, 40-49
17:38.7 (20)
30:51.2 (19)
46:00.0 (16)
-1 lap 3-----
17 15 Nicolás Sermini Master Men's 1, 30-39
17:32.1 (19)
30:53.1 (20)
46:07.6 (17)
-1 lap 3-----
18 103 Peter Wilson Veteran men's 50+
16:56.4 (17)
30:38.6 (16)
46:18.3 (18)
-1 lap 3-----
19 75 Cam McGuffie Junior Boys 17-18
16:32.2 (14)
30:07.7 (15)
46:38.3 (19)
-1 lap 3-----
20 40 Benny Drake Junior Boys under 16
20:17.0 (45)
38:47.3 (45)
47:50.7 (20)
-1 lap 3-----
21 74 Kerry Johanson Master men's 2, 40-49
17:40.1 (21)
32:01.7 (21)
48:38.3 (21)
-1 lap 3-----
22 18 Gavin Searle Veteran men's 50+
18:01.2 (25)
32:54.5 (23)
48:39.9 (22)
-1 lap 3-----
23 19 Harry Kneebone Junior Boys under 16
17:47.2 (23)
32:50.9 (22)
49:39.2 (23)
-1 lap 3-----
24 70 Aaron Long Junior Boys 17-18
18:20.3 (26)
34:13.1 (25)
50:06.7 (24)
-1 lap 3-----
25 26 Cameron Ryder Junior Boys under 16
18:24.1 (27)
34:16.8 (26)
50:11.9 (25)
-1 lap 3-----
26 76 Toby McGuffie Junior Boys under 16
17:45.9 (22)
33:05.0 (24)
50:48.9 (26)
-1 lap 3-----
27 25 Roger Hoebers Veteran men's 50+
18:34.1 (30)
34:31.0 (27)
51:21.9 (27)
-1 lap 3-----
28 53 Jyde McGarva Junior Boys under 16
18:31.2 (29)
34:43.1 (28)
51:23.2 (28)
-1 lap 3-----
29 28 Cameron Ford Junior Boys under 16
18:42.8 (33)
34:49.6 (30)
51:46.3 (29)
-1 lap 3-----
30 24 Chris Mitchell Veteran men's 50+
18:40.9 (32)
34:44.2 (29)
51:50.2 (30)
-1 lap 3-----
31 60 Duncan Hart Master men's 2, 40-49
18:44.8 (34)
35:13.7 (33)
52:00.7 (31)
-1 lap 3-----
32 30 Peter Tilden Men's 19-29
18:37.7 (31)
35:07.7 (32)
52:11.7 (32)
-1 lap 3-----
33 22 Paul McGarva Veteran men's 50+
18:27.4 (28)
34:54.0 (31)
52:48.8 (33)
-1 lap 3-----
34 29 Jason Gabel Master men's 2, 40-49
18:56.8 (38)
36:16.9 (34)
54:00.0 (34)
-1 lap 3-----
35 68 Ben Westenberg Junior Boys under 16
18:48.8 (36)
36:27.9 (35)
54:30.8 (35)
-1 lap 3-----
36 94 Patrick Barrett Master Men's 1, 30-39
18:54.1 (37)
36:52.6 (37)
54:32.5 (36)
-1 lap 3-----
37 32 George Matthews Veteran men's 50+
20:13.3 (43)
37:02.9 (38)
55:05.9 (37)
-1 lap 3-----
38 23 Torin Bryant Junior Boys 17-18
18:46.7 (35)
36:46.4 (36)
55:24.2 (38)
-1 lap 3-----
39 85 Arlo Cullwick Junior Boys under 16
19:41.3 (40)
37:11.2 (40)
55:37.0 (39)
-1 lap 3-----
40 34 Greig Anderson Veteran men's 50+
20:10.9 (42)
37:35.2 (43)
57:31.8 (40)
-1 lap 3-----
41 64 Alfred Duval Men's 19-29
20:55.0 (50)
40:29.0 (49)
59:10.0 (41)
-1 lap 3-----
42 50 Glen Kivell Master men's 2, 40-49
17:15.1 (18)
30:45.5 (17)
-
-2 laps 2-----
43 59 Jared Lord Junior Boys under 16
20:39.5 (46)
37:04.5 (39)
-
-2 laps 2-----
44 86 Felix Bird Junior Boys under 16
18:59.9 (39)
37:19.9 (41)
-
-2 laps 2-----
45 69 Mark Lord Veteran men's 50+
20:04.9 (41)
37:32.8 (42)
-
-2 laps 2-----
46 42 Keegan Hammond Junior Boys under 16
20:16.2 (44)
38:17.0 (44)
-
-2 laps 2-----
47 104 Regan Doig Junior Boys under 16
20:53.8 (49)
40:14.4 (46)
-
-2 laps 2-----
48 81 Nicholas Gibbard Junior Boys under 16
20:49.4 (48)
40:20.4 (47)
-
-2 laps 2-----
49 31 Asher Hart Junior Boys under 16
20:47.2 (47)
40:24.9 (48)
-
-2 laps 2-----
50 96 Josh Miller Junior Boys under 16
26:11.9 (59)
40:35.1 (50)
-
-2 laps 2-----
51 98 Ian Miller Master men's 2, 40-49
21:00.8 (51)
40:54.1 (51)
-
-2 laps 2-----
52 46 Graham Richardson Veteran men's 50+
21:55.1 (52)
41:59.7 (52)
-
-2 laps 2-----
53 77 Pete Roden Veteran men's 50+
23:07.8 (53)
43:22.7 (53)
-
-2 laps 2-----
54 54 Aaven McGarva Junior Boys under 16
23:14.5 (54)
46:04.8 (54)
-
-2 laps 2-----
55 92 Ricardo Garcia Junior Boys under 16
23:16.6 (55)
46:13.3 (55)
-
-2 laps 2-----
56 8 Tom Hambrook Master men's 2, 40-49
17:51.1 (24)
46:16.4 (56)
-
-2 laps 2-----
57 102 Jaxon Mair Junior Boys under 16
24:08.0 (57)
47:25.8 (57)
-
-2 laps 2-----
58 44 Alex Johnston Master men's 2, 40-49
23:48.0 (56)
47:53.7 (58)
-
-2 laps 2-----
59 90 Stephen Bird Veteran men's 50+
24:42.5 (58)
-
-
-3 laps 1-----
60 89 Neill Williams Master men's 2, 40-49
28:10.9 (60)
-
-
-3 laps 1-----
61 48 Tony Jump Master Men's 1, 30-39
39:37.3 (61)
-
-
-3 laps 1-----
- 43 Dan Kneebone Veteran men's 50+
-
-
-
DNF 0-----