Race progress: KT 50-min 24 Oct

  • Race started:
    Thursday, October 24, 2019 18:03 (GMT+11)
  • Race location:
    Stony Rise, Australia
Total laps: Time-limited | Race finished
Place Bib Racer name Age Category After   Finish time
1 87 Lewis Overton Elite
0:21.7 (1)
19:01.3 (1)
38:14.3 (1)
56:53.2 4--100%11.77%10.88%
2 88 Ryan Smith Elite
0:22.0 (2)
20:01.2 (3)
38:35.7 (2)
56:57.7 4+0:04.5+0.13%99.87%11.66%10.76%
3 77 Ben Parsissons Elite
0:29.3 (18)
20:11.9 (4)
39:00.0 (3)
58:17.5 4+1:24.3+2.47%97.59%9.59%8.68%
4 27 Fletcher Tait Junior (Under 19)
0:22.0 (2)
19:45.4 (2)
39:05.2 (4)
58:57.1 4+2:03.9+3.63%96.50%8.57%7.64%
5 89 Kurt Arnold Masters 1
0:23.2 (4)
20:34.3 (6)
41:43.4 (8)
1:01:53.6 4+5:00.4+8.80%91.91%4.01%3.03%
6 83 Sam Robertson Elite
0:23.2 (4)
20:21.3 (5)
41:06.4 (6)
1:01:53.7 4+5:00.5+8.80%91.91%4.01%3.03%
7 47 Scott Russell Masters 1
0:24.5 (9)
20:56.8 (8)
41:50.0 (9)
1:02:21.8 4+5:28.6+9.63%91.22%3.28%2.30%
8 1 Vinnie Manion Junior (Under 19)
0:23.5 (8)
20:34.4 (7)
41:35.0 (7)
1:03:49.8 4+6:56.6+12.21%89.12%1.00%0.00%
9 58 Dallas Van Rooyen Masters 1
0:27.3 (15)
21:33.7 (11)
40:53.7 (5)
1:05:03.5 4+8:10.3+14.36%87.44%-0.90%-1.92%
10 2 Dean Wotherspoon Elite
0:24.8 (10)
21:43.2 (12)
44:18.5 (11)
1:05:56.0 4+9:02.8+15.90%86.28%-2.26%-3.30%
11 69 William Wing Junior (Under 19)
0:23.3 (7)
21:06.9 (9)
43:07.0 (10)
1:06:01.8 4+9:08.6+16.07%86.15%-2.41%-3.45%
12 42 Thomas Morgan Junior (Under 19)
0:33.3 (24)
24:59.8 (20)
48:13.9 (14)
1:09:58.1 4+13:04.9+23.00%81.30%-8.52%-9.62%
13 57 Brad Withers Masters 1
0:28.6 (17)
23:06.8 (14)
47:09.3 (12)
1:10:33.2 4+13:40.0+24.02%80.63%-9.42%-10.53%
14 50 Frank Robertson Elite
0:31.8 (22)
24:43.7 (19)
50:05.0 (19)
1:14:08.8 4+17:15.6+30.34%76.72%-15.00%-16.16%
15 38 Oliver Sims Junior (Under 19)
0:27.1 (14)
23:26.5 (15)
47:59.4 (13)
1:14:24.4 4+17:31.2+30.80%76.45%-15.40%-16.57%
16 65 Monty Manion Junior (Under 19)
0:26.5 (13)
24:42.5 (18)
48:30.5 (15)
-1 lap 3-----
17 54 Adam Speight Masters 1
0:27.8 (16)
25:12.3 (21)
50:01.6 (16)
-1 lap 3-----
18 36 Mark Dobson Elite
0:30.7 (21)
25:14.8 (22)
50:02.5 (17)
-1 lap 3-----
19 75 Stephen Reeves Masters 1
0:41.0 (33)
24:04.2 (16)
50:04.9 (18)
-1 lap 3-----
20 55 Ray Thorne Masters 1
0:35.5 (26)
24:11.2 (17)
50:05.7 (20)
-1 lap 3-----
21 68 Timothy Eagling Elite
0:25.6 (12)
25:26.9 (24)
50:14.8 (21)
-1 lap 3-----
22 19 Joseph Robertson Elite
0:39.4 (31)
25:17.8 (23)
50:16.5 (22)
-1 lap 3-----
23 74 Andrew Hyland Masters 1
0:32.6 (23)
25:41.5 (25)
54:10.4 (23)
-1 lap 3-----
24 51 Martin Byrne Elite
0:29.4 (19)
29:24.4 (32)
54:16.0 (24)
-1 lap 3-----
25 56 Andrew Ross Elite
0:40.3 (32)
29:10.4 (29)
56:14.8 (25)
-1 lap 3-----
26 39 Russell Hicks Masters 1
0:41.2 (34)
29:19.3 (31)
58:22.5 (26)
-1 lap 3-----
27 29 Gary Jordan Masters 1
0:23.2 (4)
38:47.4 (34)
59:09.2 (27)
-1 lap 3-----
28 26 Hamish Wotherspoon Junior (Under 19)
0:38.5 (29)
29:13.1 (30)
1:02:26.9 (28)
-1 lap 3-----
29 76 Nick Yaxley Elite
0:25.1 (11)
21:22.9 (10)
-
-2 laps 2-----
30 13 Hew Robertson 31 Elite
0:38.7 (30)
22:43.3 (13)
-
-2 laps 2-----
31 70 Sam Bell Junior (Under 19)
0:36.6 (27)
26:12.5 (26)
-
-2 laps 2-----
32 3 Jessie Johnstone Junior (Under 19)
0:35.4 (25)
27:04.1 (27)
-
-2 laps 2-----
33 37 Aaron Jones Junior (Under 19)
0:36.9 (28)
27:05.9 (28)
-
-2 laps 2-----
34 60 Blake Selwood Junior (Under 19)
0:42.7 (35)
36:06.9 (33)
-
-2 laps 2-----
35 59 Will Van Rooyen Junior (Under 19)
0:30.4 (20)
-
-
-3 laps 1-----