Race progress: KT 50-min 24 Oct

  • Race started:
    Thursday, October 24, 2019 18:03 (GMT+11)
  • Race location:
    Stony Rise, Australia
Total laps: Time-limited | Race finished
Place Bib Racer name Age Category After   Finish time
1 87 Lewis Overton Elite
0:21.7 (1)
19:01.3 (1)
38:14.3 (1)
56:53.2 4--100%12.17%11.73%
2 88 Ryan Smith Elite
0:22.0 (2)
20:01.2 (3)
38:35.7 (2)
56:57.7 4+0:04.5+0.13%99.87%12.06%11.61%
3 77 Ben Parsissons Elite
0:29.3 (20)
20:11.9 (4)
39:00.0 (3)
58:17.5 4+1:24.3+2.47%97.59%10.00%9.55%
4 27 Fletcher Tait Junior (Under 19)
0:22.0 (2)
19:45.4 (2)
39:05.2 (4)
58:57.1 4+2:03.9+3.63%96.50%8.99%8.52%
5 89 Kurt Arnold Masters 1
0:23.2 (4)
20:34.3 (6)
41:43.4 (8)
1:01:53.6 4+5:00.4+8.80%91.91%4.44%3.96%
6 83 Sam Robertson Elite
0:23.2 (4)
20:21.3 (5)
41:06.4 (6)
1:01:53.7 4+5:00.5+8.80%91.91%4.44%3.96%
7 47 Scott Russell Masters 1
0:24.5 (9)
20:56.8 (8)
41:50.0 (9)
1:02:21.8 4+5:28.6+9.63%91.22%3.72%3.23%
8 1 Vinnie Manion Junior (Under 19)
0:23.5 (8)
20:34.4 (7)
41:35.0 (7)
1:03:49.8 4+6:56.6+12.21%89.12%1.45%0.95%
9 58 Dallas Van Rooyen Masters 1
0:27.3 (16)
21:33.7 (11)
40:53.7 (5)
1:05:03.5 4+8:10.3+14.36%87.44%-0.44%-0.95%
10 2 Dean Wotherspoon Elite
0:24.8 (10)
21:43.2 (12)
44:18.5 (11)
1:05:56.0 4+9:02.8+15.90%86.28%-1.79%-2.31%
11 69 William Wing Junior (Under 19)
0:23.3 (7)
21:06.9 (9)
43:07.0 (10)
1:06:01.8 4+9:08.6+16.07%86.15%-1.94%-2.46%
12 71 Sorcha Flett Elite
0:26.2 (13)
22:49.0 (14)
45:43.1 (12)
1:09:10.9 4+12:17.7+21.61%82.23%-6.81%-7.35%
13 42 Thomas Morgan Junior (Under 19)
0:33.3 (26)
24:59.8 (22)
48:13.9 (15)
1:09:58.1 4+13:04.9+23.00%81.30%-8.02%-8.57%
14 57 Brad Withers Masters 1
0:28.6 (19)
23:06.8 (15)
47:09.3 (13)
1:10:33.2 4+13:40.0+24.02%80.63%-8.93%-9.48%
15 50 Frank Robertson Elite
0:31.8 (24)
24:43.7 (21)
50:05.0 (21)
1:14:08.8 4+17:15.6+30.34%76.72%-14.47%-15.06%
16 38 Oliver Sims Junior (Under 19)
0:27.1 (15)
23:26.5 (16)
47:59.4 (14)
1:14:24.4 4+17:31.2+30.80%76.45%-14.87%-15.46%
17 65 Monty Manion Junior (Under 19)
0:26.5 (14)
24:42.5 (20)
48:30.5 (16)
-1 lap 3-----
18 54 Adam Speight Masters 1
0:27.8 (17)
25:12.3 (23)
50:01.6 (17)
-1 lap 3-----
19 36 Mark Dobson Elite
0:30.7 (23)
25:14.8 (24)
50:02.5 (18)
-1 lap 3-----
20 84 Melissa Britt Elite
0:28.3 (18)
24:00.6 (17)
50:04.1 (19)
-1 lap 3-----
21 75 Stephen Reeves Masters 1
0:41.0 (36)
24:04.2 (18)
50:04.9 (20)
-1 lap 3-----
22 55 Ray Thorne Masters 1
0:35.5 (28)
24:11.2 (19)
50:05.7 (22)
-1 lap 3-----
23 68 Timothy Eagling Elite
0:25.6 (12)
25:26.9 (26)
50:14.8 (23)
-1 lap 3-----
24 19 Joseph Robertson Elite
0:39.4 (34)
25:17.8 (25)
50:16.5 (24)
-1 lap 3-----
25 74 Andrew Hyland Masters 1
0:32.6 (25)
25:41.5 (27)
54:10.4 (25)
-1 lap 3-----
26 51 Martin Byrne Elite
0:29.4 (21)
29:24.4 (35)
54:16.0 (26)
-1 lap 3-----
27 56 Andrew Ross Elite
0:40.3 (35)
29:10.4 (32)
56:14.8 (27)
-1 lap 3-----
28 33 Tiffiny Porter Elite
0:42.0 (38)
29:00.9 (31)
57:52.7 (28)
-1 lap 3-----
29 39 Russell Hicks Masters 1
0:41.2 (37)
29:19.3 (34)
58:22.5 (29)
-1 lap 3-----
30 29 Gary Jordan Masters 1
0:23.2 (4)
38:47.4 (39)
59:09.2 (30)
-1 lap 3-----
31 34 Katherine Hitch 54 Masters 1
0:42.0 (38)
30:49.4 (36)
1:00:53.5 (31)
-1 lap 3-----
32 26 Hamish Wotherspoon Junior (Under 19)
0:38.5 (32)
29:13.1 (33)
1:02:26.9 (32)
-1 lap 3-----
33 76 Nick Yaxley Elite
0:25.1 (11)
21:22.9 (10)
-
-2 laps 2-----
34 13 Hew Robertson 31 Elite
0:38.7 (33)
22:43.3 (13)
-
-2 laps 2-----
35 70 Sam Bell Junior (Under 19)
0:36.6 (29)
26:12.5 (28)
-
-2 laps 2-----
36 3 Jessie Johnstone Junior (Under 19)
0:35.4 (27)
27:04.1 (29)
-
-2 laps 2-----
37 37 Aaron Jones Junior (Under 19)
0:36.9 (30)
27:05.9 (30)
-
-2 laps 2-----
38 60 Blake Selwood Junior (Under 19)
0:42.7 (40)
36:06.9 (37)
-
-2 laps 2-----
39 85 Ashlee Templar Elite
0:37.9 (31)
37:12.3 (38)
-
-2 laps 2-----
40 59 Will Van Rooyen Junior (Under 19)
0:30.4 (22)
-
-
-3 laps 1-----