Race progress: Bikefit 2019 CX Marlborough #1 MTB Grade

  • Race started:
    Sunday, June 9, 2019 13:15 (GMT+12)
  • Race location:
    Blenheim, New Zealand
Total laps: Time-limited | Race finished
Place Bib Racer name Category After   Finish time
1 3 Cam Anderson U13
6:36.2 (2)
11:59.3 (1)
17:40.2 (1)
23:17.2 (1)
29:00.3 (1)
34:50.4 --100%8.99%11.33%
2 46 Logan Robb U17
6:37.7 (3)
12:24.5 (3)
18:07.7 (2)
24:04.1 (2)
29:59.1 (2)
35:48.3 +0:57.9+2.77%97.30%6.47%8.87%
3 51 Finn McKenzie U13
6:34.9 (1)
12:23.3 (2)
18:24.3 (3)
24:28.2 (3)
30:35.3 (3)
36:55.4 +2:05.0+5.98%94.36%3.55%6.03%
4 40 Ryan Marfell U15
6:52.6 (4)
13:00.8 (4)
19:23.2 (4)
25:53.0 (4)
32:26.3 (4)
39:17.5 +4:27.1+12.78%88.67%-2.64%0.00%
5 52 Sharn Davies Masters 1 30-39
7:04.0 (6)
13:32.5 (5)
20:22.0 (6)
27:01.6 (6)
33:42.8 (6)
40:14.6 +5:24.2+15.51%86.57%-5.12%-2.42%
6 16 Stuart Barnes Masters 2 40-49
7:01.4 (5)
13:39.0 (6)
20:11.7 (5)
26:53.4 (5)
33:30.3 (5)
40:17.4 +5:27.0+15.64%86.47%-5.24%-2.54%
7 4 Chris Pearce Masters 3 50-59
7:24.5 (8)
13:55.0 (7)
20:35.2 (7)
27:02.5 (7)
33:57.6 (7)
40:35.0 +5:44.6+16.48%85.85%-6.01%-3.29%
8 6 Fletcher Kopua U13
7:29.6 (9)
14:19.1 (9)
21:27.2 (10)
28:23.7 (10)
35:07.7 (8)
-1 lap -----
9 48 Keith Westoby Masters 3 50-59
7:37.3 (11)
14:21.5 (10)
21:13.2 (9)
28:04.5 (8)
35:15.3 (9)
-1 lap -----
10 12 Mark Preece Masters 2 40-49
7:35.6 (10)
14:32.7 (11)
21:38.8 (11)
28:36.4 (11)
35:33.8 (10)
-1 lap -----
11 50 Brendon Clemett Masters 2 40-49
7:07.2 (7)
13:58.3 (8)
21:01.9 (8)
28:05.9 (9)
36:05.7 (11)
-1 lap -----
12 55 Phil Yuen Masters 2 40-49
8:05.5 (12)
15:46.8 (12)
23:22.1 (12)
30:36.4 (12)
37:57.3 (12)
-1 lap -----
13 15 Pippa Bishop U17
8:43.2 (15)
16:00.6 (13)
23:25.3 (13)
30:43.5 (13)
38:03.6 (13)
-1 lap -----
14 2 Bob Barnes Masters 4 60+
9:17.3 (20)
17:20.4 (18)
25:18.6 (18)
33:07.8 (15)
40:47.0 (14)
-1 lap -----
15 41 Neil Sinclair Masters 2 40-49
8:46.1 (17)
16:46.9 (15)
25:06.1 (15)
33:19.6 (17)
41:20.3 (15)
-1 lap -----
16 37 Joe Coldwell U15
8:28.7 (13)
16:23.4 (14)
24:29.9 (14)
32:54.9 (14)
41:22.4 (16)
-1 lap -----
17 7 Hannah Batt Masters 2 40-49
9:08.2 (18)
17:08.0 (17)
25:16.5 (17)
33:31.4 (18)
41:23.7 (17)
-1 lap -----
18 10 Maddy Sinclair U13
8:45.1 (16)
16:49.4 (16)
25:07.4 (16)
33:18.6 (16)
41:25.6 (18)
-1 lap -----
19 1 Ben Preece U13
9:08.8 (19)
17:50.8 (19)
26:22.0 (19)
34:48.9 (19)
-
-2 laps -----
20 14 Melanie Davis Masters 2 40-49
10:05.3 (21)
19:12.7 (21)
28:30.2 (20)
37:10.4 (20)
-
-2 laps -----
21 42 Chris Evans Masters 3 50-59
12:05.0 (26)
23:20.1 (24)
30:14.8 (23)
37:20.4 (21)
-
-2 laps -----
22 8 Katie Batt U17
10:07.3 (22)
19:19.3 (22)
29:11.2 (22)
38:07.1 (22)
-
-2 laps -----
23 11 Marcus Macdonald U13
10:09.8 (23)
19:29.3 (23)
28:52.4 (21)
38:30.3 (23)
-
-2 laps -----
24 62 Julien Stevens Masters 1 30-39
8:33.3 (14)
18:38.4 (20)
34:24.4 (24)
42:10.2 (24)
-
-2 laps -----
25 58 Emily Preece U13
12:15.0 (28)
23:49.7 (27)
38:00.0 (25)
-
-
-3 laps -----
26 61 Annabelle Moore U13
11:49.6 (24)
23:23.3 (25)
38:04.8 (26)
-
-
-3 laps -----
27 59 Jemima Soper U13
12:12.5 (27)
23:52.6 (28)
38:37.5 (27)
-
-
-3 laps -----
28 9 Lee Griggs Masters 1 30-39
15:22.6 (30)
29:19.9 (29)
40:44.8 (28)
-
-
-3 laps -----
29 43 Keegan Ireland U13
12:25.3 (29)
23:44.1 (26)
-
-
-
-4 laps -----
30 47 Cameron Evans U13
12:04.1 (25)
-
-
-
-
-5 laps -----