Race progress: Twilight 18/19 Round 17 27/03/2019

  • Race started:
    Wednesday, March 27, 2019 18:15 (GMT+11)
  • Race location:
    North Tamworth, Australia
Total laps: Time-limited | Race finished
Place Bib Racer name Category After   Finish time
1 25 Justin Roberts Elite
8:09.0 (3)
20:25.8 (2)
32:55.5 (1)
45:40.1 --100%5.21%2.43%
2 1 Steven Roberts Elite
8:06.3 (1)
20:25.1 (1)
32:56.0 (2)
45:40.3 +0:00.2+0.01%99.99%5.21%2.42%
3 20 Ben Clark Elite
8:35.9 (7)
21:23.4 (7)
34:09.0 (7)
46:34.7 +0:54.6+1.99%98.05%3.33%0.49%
4 12 Alex Day Elite
8:07.2 (2)
21:08.7 (5)
33:52.4 (4)
46:43.3 +1:03.2+2.31%97.75%3.03%0.18%
5 4 Chris Shaw Elite
8:35.2 (6)
21:22.5 (6)
34:08.3 (6)
46:48.4 +1:08.3+2.49%97.57%2.85%0.00%
6 19 Eddie Willis Elite
8:12.8 (4)
21:04.2 (4)
33:53.7 (5)
47:13.5 +1:33.4+3.41%96.70%1.98%-0.89%
7 111 Peter Thistle A Grade
8:50.2 (8)
22:08.9 (8)
35:23.1 (9)
48:52.6 +3:12.5+7.03%93.44%-1.44%-4.42%
8 115 Ben Bowman A Grade
9:11.6 (11)
23:07.0 (11)
37:14.7 (12)
52:14.0 +6:33.9+14.38%87.43%-8.41%-11.59%
9 113 Terry Worboys A Grade
9:02.5 (9)
23:16.4 (12)
38:26.8 (15)
53:50.8 +8:10.7+17.91%84.81%-11.76%-15.04%
10 311 Adam Arndell C Grade
11:19.6 (23)
22:36.8 (9)
33:50.0 (3)
-1 lap -----
11 343 Kal Blair Junior Elite
11:16.7 (22)
22:41.9 (10)
34:57.6 (8)
-1 lap -----
12 338 Lachlan Marsh Junior Elite
11:41.1 (24)
23:34.0 (13)
35:35.4 (10)
-1 lap -----
13 346 Ashton Scales Junior Elite
11:47.5 (25)
24:00.1 (15)
36:18.0 (11)
-1 lap -----
14 340 Ben Shaw Junior Elite
12:03.0 (26)
24:13.1 (18)
37:43.5 (13)
-1 lap -----
15 226 Nathan Sharples B Grade
9:58.2 (13)
23:59.6 (14)
38:23.9 (14)
-1 lap -----
16 239 Ross Aylwin B Grade
10:05.8 (15)
24:10.2 (17)
38:54.3 (16)
-1 lap -----
17 336 Jock Barwick Junior Elite
12:06.6 (27)
25:05.8 (19)
39:25.4 (17)
-1 lap -----
18 313 Kevin McIntyre C Grade
13:01.1 (28)
26:24.3 (22)
39:55.4 (18)
-1 lap -----
19 104 Martin Siddons A Grade
9:26.1 (12)
24:00.2 (16)
41:39.9 (19)
-1 lap -----
20 243 Glenn Shipley B Grade
10:00.3 (14)
25:29.4 (20)
41:54.5 (20)
-1 lap -----
21 211 Terry Paris B Grade
10:33.0 (17)
26:25.6 (23)
42:12.5 (21)
-1 lap -----
22 209 Jeff Benson B Grade
10:51.1 (20)
26:42.8 (25)
42:23.3 (22)
-1 lap -----
23 238 Ben Marsh B Grade
10:25.4 (16)
25:51.0 (21)
43:36.9 (23)
-1 lap -----
24 237 James Scales B Grade
11:05.1 (21)
27:33.5 (26)
45:00.4 (24)
-1 lap -----
25 6 Mark Willis Elite
8:13.4 (5)
21:03.5 (3)
47:17.2 (25)
-1 lap -----
26 220 Stuart Maidment B Grade
10:41.4 (19)
26:38.7 (24)
-
-2 laps -----
27 241 Lachlan Butters B Grade
10:34.1 (18)
31:51.4 (27)
-
-2 laps -----
28 18 Luke Deasey Elite
9:09.6 (10)
-
-
-3 laps -----