Race progress: 2019 March 4

  • Race started:
    Monday, March 4, 2019 18:30 (GMT+13)
  • Race location:
    Tauranga, New Zealand
Total laps: Time-limited | Race finished
Place Bib Racer name Category After   Finish time
1 37 Samuel Lord Junior boys 17+18
12:23.2 (1)
25:16.8 (1)
38:46.8 (1)
52:05.1 4--100%4.81%5.70%
2 16 Luke Kivell Junior boys 16 and under
12:51.8 (3)
26:22.3 (2)
40:16.6 (2)
53:54.7 4+1:49.6+3.51%96.61%1.47%2.40%
3 9 Tristran Haycock Senior mens (19-29)
12:37.6 (2)
26:23.6 (3)
40:17.5 (3)
54:36.4 4+2:31.3+4.84%95.38%0.20%1.14%
4 11 Troy Herdman Junior boys 16 and under
12:53.1 (4)
26:44.0 (4)
40:49.8 (4)
55:51.9 4+3:46.8+7.26%93.23%-2.10%-1.14%
5 200 Kaia Dorr Junior boys 16 and under
13:07.0 (5)
26:45.8 (5)
40:52.5 (5)
55:53.6 4+3:48.5+7.31%93.19%-2.15%-1.19%
6 19 Hamish Lane Master mens (40-49)
13:10.1 (6)
27:00.9 (6)
40:55.0 (6)
55:56.0 4+3:50.9+7.39%93.12%-2.23%-1.26%
7 56 Kris Snow Master mens (30-39)
13:12.3 (7)
27:01.8 (7)
41:42.6 (7)
-1 lap 3-----
8 60 Cameon Mcguffie Junior boys 16 and under
13:39.9 (8)
27:39.2 (8)
42:15.6 (8)
-1 lap 3-----
9 50 Zane Hurst Junior boys 16 and under
13:48.6 (9)
28:25.3 (9)
42:55.3 (9)
-1 lap 3-----
10 64 Anthony Van Depas Master mens (30-39)
14:49.1 (12)
29:07.2 (10)
43:46.8 (10)
-1 lap 3-----
11 33 Richard Taylor Master mens (40-49)
14:24.1 (10)
29:25.6 (11)
44:30.5 (11)
-1 lap 3-----
12 72 Jack Derry Junior boys 17+18
15:14.0 (19)
30:17.1 (14)
44:42.9 (12)
-1 lap 3-----
13 82 Kelly Glover Master mens (40-49)
14:45.8 (11)
29:51.4 (12)
45:21.4 (13)
-1 lap 3-----
14 54 Gareth Osmond Master mens (40-49)
15:02.6 (16)
30:21.0 (15)
45:54.6 (14)
-1 lap 3-----
15 35 Duncan Wilson Master mens (40-49)
15:20.7 (20)
30:36.7 (19)
45:56.6 (15)
-1 lap 3-----
16 36 Kerry Johansen Master mens (40-49)
14:59.1 (15)
30:13.5 (13)
46:00.4 (16)
-1 lap 3-----
17 228 Pete Wilson Veteran mens (50+)
14:56.1 (14)
30:25.0 (17)
46:29.0 (17)
-1 lap 3-----
18 10 Brett Herdman Veteran mens (50+)
14:51.0 (13)
30:32.6 (18)
46:55.3 (18)
-1 lap 3-----
19 30 Gavin Searle Veteran mens (50+)
15:07.9 (17)
31:19.4 (21)
48:44.3 (19)
-1 lap 3-----
20 97 Taine Larsen Junior boys 16 and under
15:57.0 (23)
32:18.0 (22)
48:47.4 (20)
-1 lap 3-----
21 2 Cole Burmester Master mens (30-39)
15:11.2 (18)
31:15.2 (20)
49:30.5 (21)
-1 lap 3-----
22 24 Chris Mitchell Veteran mens (50+)
16:56.8 (29)
33:28.1 (25)
50:04.0 (22)
-1 lap 3-----
23 20 Alan Mclean Veteran mens (50+)
15:50.7 (22)
33:06.4 (24)
50:05.5 (23)
-1 lap 3-----
24 77 Cullen Mcgarva Junior boys 17+18
16:09.2 (24)
32:49.5 (23)
51:11.2 (24)
-1 lap 3-----
25 45 George Gray Master mens (40-49)
17:51.1 (39)
34:48.2 (31)
51:16.0 (25)
-1 lap 3-----
26 88 Aaron Long Junior boys 16 and under
16:26.1 (26)
34:18.2 (27)
51:43.2 (26)
-1 lap 3-----
27 63 Paul Riordan Veteran mens (50+)
17:25.3 (36)
34:28.3 (28)
51:53.8 (27)
-1 lap 3-----
28 79 Paul Mcgarva Master mens (40-49)
16:45.4 (28)
34:37.8 (29)
52:08.1 (28)
-1 lap 3-----
29 69 Mark Lord Master mens (40-49)
17:00.9 (30)
34:55.1 (32)
52:56.1 (29)
-1 lap 3-----
30 4 Jason Gabel Master mens (40-49)
18:03.2 (41)
35:57.2 (36)
53:16.1 (30)
-1 lap 3-----
31 28 Pete Roden Veteran mens (50+)
17:06.3 (31)
35:02.9 (33)
53:28.9 (31)
-1 lap 3-----
32 53 Te maia Gage-Gray Junior boys 16 and under
17:49.2 (38)
37:29.2 (41)
54:23.9 (32)
-1 lap 3-----
33 29 Cameron Ryder Junior boys 16 and under
17:46.8 (37)
37:19.5 (40)
54:28.8 (33)
-1 lap 3-----
34 17 Harry Kneebone Junior boys 16 and under
17:17.2 (34)
35:55.2 (35)
54:37.6 (34)
-1 lap 3-----
35 68 Steve Craven Master mens (40-49)
17:10.5 (32)
35:40.0 (34)
55:14.7 (35)
-1 lap 3-----
36 43 Greig Anderson Veteran mens (50+)
18:21.1 (42)
36:59.7 (38)
57:06.7 (36)
-1 lap 3-----
37 44 Tom Baptist Senior mens (19-29)
19:07.5 (47)
38:33.2 (44)
59:22.9 (37)
-1 lap 3-----
38 75 Benjamin Louie Junior boys 16 and under
18:22.8 (43)
38:29.4 (43)
59:30.1 (38)
-1 lap 3-----
39 205 Tristan Kramers Master mens (40-49)
15:32.7 (21)
30:22.9 (16)
-
-2 laps 2-----
40 15 Glen Kivell Master mens (40-49)
16:33.5 (27)
34:12.6 (26)
-
-2 laps 2-----
41 207 James Wright Master mens (40-49)
17:11.7 (33)
34:45.0 (30)
-
-2 laps 2-----
42 5 Mat Gibbard Master mens (40-49)
17:55.3 (40)
36:19.6 (37)
-
-2 laps 2-----
43 83 Riley Glover Junior boys 16 and under
17:19.6 (35)
37:03.7 (39)
-
-2 laps 2-----
44 22 Paul Mcleod Veteran mens (50+)
18:40.9 (44)
38:16.6 (42)
-
-2 laps 2-----
45 76 Aaven Mcgarva Junior boys 16 and under
19:27.0 (48)
39:16.1 (45)
-
-2 laps 2-----
46 93 Felix Bird Junior boys 16 and under
18:47.3 (46)
39:27.6 (46)
-
-2 laps 2-----
47 61 George The Plumber Veteran mens (50+)
19:35.5 (49)
39:30.3 (47)
-
-2 laps 2-----
48 7 Nick Gibbard Junior boys 16 and under
18:45.0 (45)
39:45.8 (48)
-
-2 laps 2-----
49 18 Dan Kneebone Master mens (40-49)
20:02.5 (50)
41:04.0 (49)
-
-2 laps 2-----
50 27 Graham Richardson Veteran mens (50+)
20:31.8 (52)
42:37.2 (50)
-
-2 laps 2-----
51 46 Dublin Cundy Junior boys 17+18
16:11.6 (25)
-
-
-3 laps 1-----
52 81 Zavier Osmond Junior boys 16 and under
20:05.0 (51)
-
-
-3 laps 1-----
53 245 Andy Cundy Master mens (40-49)
24:56.1 (53)
-
-
-3 laps 1-----