Race progress: 2018 December 10

  • Race started:
    Monday, December 10, 2018 18:30 (GMT+13)
  • Race location:
    Tauranga, New Zealand
Total laps: Time-limited | Race finished
Place Bib Racer name Category After   Finish time
1 9 Tristran Haycock Senior mens (19-29)
11:25.8 (2)
22:33.8 (2)
34:22.9 (2)
45:12.5 4--100%8.37%8.40%
2 89 Angus Riordan Junior boys 16 and under
11:24.3 (1)
22:31.3 (1)
34:18.3 (1)
45:21.3 4+0:08.8+0.32%99.68%8.07%8.10%
3 56 Kris Snow Master mens (30-39)
11:40.8 (3)
22:58.0 (3)
35:09.4 (3)
47:08.8 4+1:56.3+4.29%95.89%4.44%4.47%
4 11 Troy Herdman Junior boys 16 and under
11:42.7 (4)
23:30.8 (4)
35:52.1 (4)
48:46.1 4+3:33.6+7.87%92.70%1.15%1.19%
5 16 Luke Kivell Junior boys 16 and under
11:45.4 (5)
24:39.0 (5)
37:43.7 (5)
49:56.4 4+4:43.9+10.47%90.53%-1.22%-1.19%
6 60 Cameon Mcguffie Junior boys 16 and under
12:58.3 (6)
25:34.0 (6)
38:11.4 (6)
50:40.6 4+5:28.1+12.10%89.21%-2.72%-2.68%
7 33 Richard Taylor Master mens (40-49)
13:46.2 (9)
26:33.8 (8)
39:48.7 (7)
53:43.6 4+8:31.1+18.84%84.15%-8.90%-8.86%
8 48 Sam Hughes Master mens (30-39)
13:21.2 (7)
26:26.4 (7)
40:06.1 (8)
53:51.9 4+8:39.4+19.15%83.93%-9.18%-9.14%
9 15 Glen Kivell Master mens (40-49)
14:00.9 (10)
27:48.1 (10)
41:44.6 (9)
-1 lap 3-----
10 30 Gavin Searle Veteran mens (50+)
14:05.1 (12)
27:55.3 (11)
41:47.8 (10)
-1 lap 3-----
11 35 Duncan Wilson Master mens (40-49)
14:35.9 (14)
28:02.5 (13)
41:50.4 (11)
-1 lap 3-----
12 10 Brett Herdman Veteran mens (50+)
14:04.1 (11)
27:59.2 (12)
43:20.3 (12)
-1 lap 3-----
13 71 Daniel Harrison Junior boys 17+18
14:30.9 (13)
28:49.4 (14)
43:42.4 (13)
-1 lap 3-----
14 77 Cullen Mcgarva Junior boys 17+18
16:47.3 (19)
29:22.2 (15)
44:24.1 (14)
-1 lap 3-----
15 24 Chris Mitchell Veteran mens (50+)
16:05.2 (17)
29:46.7 (18)
44:35.1 (15)
-1 lap 3-----
16 20 Alan Mclean Veteran mens (50+)
15:02.8 (16)
29:44.4 (17)
44:42.1 (16)
-1 lap 3-----
17 41 Ian Thomas Veteran mens (50+)
16:55.1 (21)
30:02.0 (21)
44:45.2 (17)
-1 lap 3-----
18 3 Mia Calligham Junior girls under 18
16:48.1 (20)
29:49.1 (19)
45:13.8 (18)
-1 lap 3-----
19 207 James Wright Master mens (40-49)
14:57.3 (15)
29:56.6 (20)
45:18.5 (19)
-1 lap 3-----
20 28 Pete Roden Veteran mens (50+)
17:01.0 (24)
30:21.4 (22)
45:35.9 (20)
-1 lap 3-----
21 79 Paul Mcgarva Master mens (40-49)
17:03.2 (25)
30:40.2 (23)
45:42.8 (21)
-1 lap 3-----
22 68 Steve Craven Master mens (40-49)
17:05.2 (26)
31:13.3 (25)
47:35.1 (22)
-1 lap 3-----
23 17 Harry Kneebone Junior boys 16 and under
16:56.6 (22)
31:39.6 (26)
47:57.5 (23)
-1 lap 3-----
24 22 Paul Mcleod Veteran mens (50+)
17:08.4 (27)
32:38.5 (27)
48:46.1 (24)
-1 lap 3-----
25 4 Jason Gabel Master mens (40-49)
17:45.7 (30)
33:17.9 (29)
49:44.0 (25)
-1 lap 3-----
26 80 Ben Westenberg Junior boys 16 and under
17:40.1 (29)
32:55.4 (28)
49:57.9 (26)
-1 lap 3-----
27 44 Tom Baptist Senior mens (19-29)
17:47.3 (31)
33:50.1 (30)
50:21.8 (27)
-1 lap 3-----
28 43 Greig Anderson Veteran mens (50+)
17:55.0 (33)
33:53.4 (31)
50:55.1 (28)
-1 lap 3-----
29 57 Tyral Roach Master mens (30-39)
18:04.9 (34)
34:29.8 (32)
51:11.2 (29)
-1 lap 3-----
30 61 George The Plumber Veteran mens (50+)
17:10.8 (28)
34:51.1 (33)
52:01.8 (30)
-1 lap 3-----
31 66 Scotty Howarth Master mens (40-49)
18:10.2 (36)
34:59.8 (34)
52:57.8 (31)
-1 lap 3-----
32 45 George Gray Master mens (40-49)
13:22.7 (8)
27:20.3 (9)
-
-2 laps 2-----
33 38 Emma Lord Junior girls under 18
16:12.8 (18)
29:27.7 (16)
-
-2 laps 2-----
34 69 Mark Lord Master mens (40-49)
16:59.5 (23)
30:59.6 (24)
-
-2 laps 2-----
35 5 Mat Gibbard Master mens (40-49)
17:53.1 (32)
35:28.6 (35)
-
-2 laps 2-----
36 75 Benjamin Louie Junior boys 16 and under
19:31.3 (40)
36:51.9 (36)
-
-2 laps 2-----
37 95 Toby Mcguffie Junior boys 16 and under
19:30.2 (39)
37:19.7 (37)
-
-2 laps 2-----
38 27 Graham Richardson Veteran mens (50+)
18:47.0 (37)
37:33.5 (38)
-
-2 laps 2-----
39 70 Steve Harrison Veteran mens (50+)
19:36.7 (41)
37:57.0 (39)
-
-2 laps 2-----
40 94 Harrison Smith Junior boys 16 and under
18:59.5 (38)
38:29.3 (40)
-
-2 laps 2-----
41 32 Wendy Taylor Female open (18-39)
20:05.0 (47)
38:32.9 (41)
-
-2 laps 2-----
42 173 Cameron Ford Junior boys 16 and under
19:52.7 (45)
38:45.7 (42)
-
-2 laps 2-----
43 7 Nick Gibbard Junior boys 16 and under
19:50.4 (44)
39:08.9 (43)
-
-2 laps 2-----
44 18 Dan Kneebone Master mens (40-49)
19:55.9 (46)
39:15.8 (44)
-
-2 laps 2-----
45 76 Aaven Mcgarva Junior boys 16 and under
20:23.1 (49)
39:20.6 (45)
-
-2 laps 2-----
46 8 Asher Hart Junior boys 16 and under
20:21.2 (48)
39:29.7 (46)
-
-2 laps 2-----
47 92 Connor Hart Junior boys 16 and under
19:47.0 (43)
39:37.3 (47)
-
-2 laps 2-----
48 6 Hope Gibbard Junior girls under 18
18:07.2 (35)
-
-
-3 laps 1-----
49 39 Jared Lord Junior boys 16 and under
19:39.0 (42)
-
-
-3 laps 1-----
50 93 Felix Bird Junior boys 16 and under
38:49.7 (50)
-
-
-3 laps 1-----