Race progress: 2018 November 12

  • Race started:
    Monday, November 12, 2018 18:32 (GMT+13)
  • Race location:
    Hamilton, New Zealand
Total laps: Time-limited | Race finished
Place Bib Racer name Category After   Finish time
1 16 Luke Kivell Junior boys 16 and under
13:51.8 (2)
24:52.5 (3)
36:00.6 3--100%19.15%19.03%
2 56 Kris Snow Master mens (30-39)
13:46.8 (1)
24:49.4 (1)
36:06.2 3+0:05.6+0.26%99.74%18.94%18.82%
3 9 Tristran Haycock Senior mens (19-29)
13:58.2 (5)
25:07.6 (5)
36:11.9 3+0:11.3+0.52%99.48%18.73%18.60%
4 200 Kaia Dorr Junior boys 16 and under
13:56.3 (4)
25:01.4 (4)
36:13.8 3+0:13.2+0.61%99.39%18.66%18.53%
5 37 Samuel Lord Junior boys 17+18
13:54.3 (3)
24:50.5 (2)
36:31.0 3+0:30.4+1.41%98.61%18.02%17.89%
6 84 Ben Mcleod Senior mens (19-29)
14:24.2 (6)
26:50.0 (6)
39:18.4 3+3:17.8+9.15%91.61%11.75%11.61%
7 60 Cameon Mcguffie Junior boys 16 and under
15:28.5 (8)
27:58.9 (7)
40:52.1 3+4:51.5+13.49%88.11%8.24%8.10%
8 64 Anthony Van Depas Master mens (30-39)
15:07.3 (7)
28:18.0 (8)
41:02.3 3+5:01.7+13.96%87.75%7.86%7.72%
9 54 Gareth Osmond Master mens (40-49)
15:47.1 (11)
28:21.1 (9)
41:11.9 3+5:11.3+14.41%87.41%7.50%7.36%
10 36 Kerry Johansen Master mens (40-49)
15:44.6 (10)
28:35.3 (10)
41:27.0 3+5:26.4+15.11%86.88%6.94%6.79%
11 48 Sam Hughes Master mens (30-39)
15:53.9 (12)
28:52.3 (11)
42:11.2 3+6:10.6+17.15%85.36%5.29%5.14%
12 50 Zane Hurst Junior boys 16 and under
16:12.9 (16)
29:13.1 (13)
42:27.0 3+6:26.4+17.88%84.83%4.69%4.55%
13 31 Braydyn Smith Master mens (40-49)
15:43.3 (9)
28:58.0 (12)
42:29.7 3+6:29.1+18.01%84.74%4.59%4.44%
14 1 Steve Newlove Veteran mens (50+)
17:05.7 (20)
30:19.0 (15)
43:34.7 3+7:34.1+21.02%82.63%2.16%2.01%
15 11 Troy Herdman Junior boys 16 and under
16:08.2 (15)
30:17.0 (14)
44:07.1 3+8:06.5+22.52%81.62%0.95%0.79%
16 45 George Gray Master mens (40-49)
16:04.7 (14)
30:21.9 (16)
44:28.3 3+8:27.7+23.50%80.97%0.15%0.00%
17 30 Gavin Searle Veteran mens (50+)
16:53.6 (18)
30:52.3 (17)
45:15.1 3+9:14.5+25.66%79.58%-1.60%-1.75%
18 33 Richard Taylor Master mens (40-49)
17:46.2 (24)
31:44.5 (20)
45:33.3 3+9:32.7+26.51%79.05%-2.28%-2.44%
19 35 Duncan Wilson Master mens (40-49)
18:57.9 (27)
32:09.0 (21)
45:39.6 3+9:39.0+26.80%78.87%-2.51%-2.67%
20 10 Brett Herdman Veteran mens (50+)
16:30.2 (17)
30:56.3 (18)
46:17.6 3+10:17.0+28.56%77.79%-3.93%-4.10%
21 20 Alan Mclean Veteran mens (50+)
17:30.8 (22)
32:20.7 (23)
47:31.3 3+11:30.7+31.97%75.78%-6.69%-6.86%
22 82 Kelly Glover Master mens (40-49)
19:44.4 (32)
33:11.5 (25)
47:46.7 3+11:46.1+32.68%75.37%-7.27%-7.44%
23 41 Ian Thomas Veteran mens (50+)
19:36.7 (30)
33:30.2 (28)
48:33.6 3+12:33.0+34.85%74.16%-9.02%-9.19%
24 53 Te maia Gage-Gray Junior boys 16 and under
18:54.5 (26)
33:22.9 (26)
49:08.6 3+13:08.0+36.47%73.28%-10.33%-10.50%
25 78 Jyde Mcgarva Junior boys 16 and under
18:51.7 (25)
33:28.1 (27)
49:20.4 3+13:19.8+37.02%72.98%-10.78%-10.95%
26 34 Peter Tilden Senior mens (19-29)
22:38.3 (46)
33:36.5 (29)
49:25.1 3+13:24.5+37.24%72.87%-10.95%-11.12%
27 68 Steve Craven Master mens (40-49)
19:31.3 (28)
34:04.4 (31)
49:59.5 3+13:58.9+38.83%72.03%-12.24%-12.41%
28 24 Chris Mitchell Veteran mens (50+)
22:40.8 (47)
34:27.1 (32)
50:21.7 3+14:21.1+39.85%71.50%-13.07%-13.24%
29 207 James Wright Master mens (40-49)
20:51.8 (38)
35:02.6 (35)
51:11.2 3+15:10.6+42.15%70.35%-14.92%-15.10%
30 79 Paul Mcgarva Master mens (40-49)
19:38.3 (31)
34:58.4 (34)
52:31.9 3+16:31.3+45.88%68.55%-17.94%-18.12%
31 29 Cameron Ryder Junior boys 16 and under
17:17.7 (21)
35:06.6 (36)
57:56.9 3+21:56.3+60.92%62.14%-30.10%-30.30%
32 58 James Mctavish Master mens (30-39)
17:04.9 (19)
31:29.6 (19)
-1 lap 2-----
33 72 Jack Derry Junior boys 17+18
22:36.0 (45)
32:17.7 (22)
-1 lap 2-----
34 21 Andrew McLeod Master mens (40-49)
17:40.1 (23)
32:40.8 (24)
-1 lap 2-----
35 17 Harry Kneebone Junior boys 16 and under
19:33.3 (29)
33:52.0 (30)
-1 lap 2-----
36 12 Roger Hoebers Veteran mens (50+)
22:43.0 (48)
34:47.9 (33)
-1 lap 2-----
37 51 Darren Hurst Junior boys 17+18
27:34.3 (56)
35:09.7 (37)
-1 lap 2-----
38 83 Riley Glover Junior boys 16 and under
20:03.8 (35)
35:38.5 (38)
-1 lap 2-----
39 22 Paul Mcleod Veteran mens (50+)
20:00.2 (34)
35:42.6 (39)
-1 lap 2-----
40 61 George The Plumber Veteran mens (50+)
20:39.5 (37)
36:17.3 (40)
-1 lap 2-----
41 57 Tyral Roach Master mens (30-39)
20:38.8 (36)
37:01.9 (41)
-1 lap 2-----
42 44 Tom Baptist Senior mens (19-29)
20:58.4 (39)
37:30.1 (42)
-1 lap 2-----
43 43 Greig Anderson Veteran mens (50+)
21:03.8 (41)
38:07.4 (43)
-1 lap 2-----
44 4 Jason Gabel Master mens (40-49)
21:17.7 (43)
38:12.1 (44)
-1 lap 2-----
45 75 Benjamin Louie Junior boys 16 and under
21:02.3 (40)
40:22.9 (45)
-1 lap 2-----
46 80 Ben Westenberg Junior boys 16 and under
22:28.7 (44)
40:57.3 (46)
-1 lap 2-----
47 18 Dan Kneebone Master mens (40-49)
23:13.3 (50)
41:06.0 (47)
-1 lap 2-----
48 76 Aaven Mcgarva Junior boys 16 and under
23:43.2 (51)
42:25.6 (48)
-1 lap 2-----
49 8 Asher Hart Junior boys 16 and under
23:45.5 (52)
42:44.7 (49)
-1 lap 2-----
50 27 Graham Richardson Veteran mens (50+)
23:03.8 (49)
43:00.2 (50)
-1 lap 2-----
51 205 Harrison Smith Junior boys 16 and under
26:48.9 (55)
45:01.8 (51)
-1 lap 2-----
52 63 Cameron Ford Junior boys 16 and under
24:04.8 (53)
45:36.2 (52)
-1 lap 2-----
53 7 Nick Gibbard Junior boys 16 and under
24:11.7 (54)
45:43.6 (53)
-1 lap 2-----
54 26 Liam Powell Junior boys 16 and under
27:50.9 (57)
52:00.0 (54)
-1 lap 2-----
55 201 Aaron Long Junior boys 16 and under
16:01.4 (13)
-
-2 laps 1-----
56 46 Dublin Cundy Junior boys 17+18
19:53.1 (33)
-
-2 laps 1-----
57 81 Zavier Osmond Junior boys 16 and under
21:07.0 (42)
-
-2 laps 1-----