Race progress: Voimarinteen teräsmieskisat 2018

  • Race started:
    Saturday, July 7, 2018 10:00 (GMT+3)
  • Race location:
    Sastamala, Finland
Total laps: 5 | Race finished
Place Bib Racer name Category After   Finish time
1 137 Maisa, TuliniemiTriathlonSuomi -Racing Team  Yleinen
25:37.0 (1)
26:21.0 (1)
1:37:52.0 (1)
1:38:29.0 (1)
2:26:30.0 --100%18.00%16.88%
2 168 Tiina, ToivonenJärvenpään pyöräilijät  Yleinen
29:52.0 (4)
30:49.0 (4)
1:41:34.0 (2)
1:42:18.0 (2)
2:27:59.0 +1:29.0+1.01%99.00%17.17%16.04%
3 180 Sari, StenholmTurun Urheiluliitto  Yleinen
28:12.0 (2)
29:07.0 (2)
1:41:59.0 (3)
1:42:38.0 (3)
2:29:40.0 +3:10.0+2.16%97.88%16.23%15.09%
4 189 Jenni, MattilaTcc  Yleinen
32:02.0 (10)
33:15.0 (9)
1:48:47.0 (6)
1:49:26.0 (6)
2:35:42.0 +9:12.0+6.28%94.09%12.85%11.66%
5 154 Sina, RaselaBS-PU Triathlon  Yleinen
29:06.0 (3)
30:13.0 (3)
1:45:03.0 (4)
1:46:00.0 (4)
2:36:48.0 +10:18.0+7.03%93.43%12.24%11.04%
6 111 Terhi, NybergEspoo  Yleinen
31:11.0 (7)
32:34.0 (6)
1:47:50.0 (5)
1:48:30.0 (5)
2:40:57.0 +14:27.0+9.86%91.02%9.91%8.69%
7 110 Sanni, HäkkinenTriathlonteam 226  Yleinen
32:50.0 (15)
34:18.0 (12)
1:51:23.0 (7)
1:52:16.0 (7)
2:43:05.0 +16:35.0+11.32%89.83%8.72%7.47%
8 131 Julia, VälikangasTurun Urheiluliitto triathlon  Yleinen
32:41.0 (13)
34:06.0 (11)
1:53:01.0 (10)
1:53:50.0 (10)
2:47:10.0 +20:40.0+14.11%87.64%6.43%5.16%
9 150 Maise, AuteroTriathlonteam 226  Yleinen
31:37.0 (9)
33:08.0 (8)
1:53:44.0 (13)
1:54:33.0 (13)
2:47:19.0 +20:49.0+14.21%87.56%6.35%5.07%
10 164 Miia, WiklundTurun Urheiluliitto  Yleinen
32:32.0 (11)
34:28.0 (15)
1:53:50.0 (14)
1:54:37.0 (14)
2:47:24.0 +20:54.0+14.27%87.51%6.30%5.03%
11 165 Johanna, AhoAqua Plus Triathlon  Yleinen
32:59.0 (16)
34:22.0 (14)
1:52:36.0 (9)
1:53:19.0 (9)
2:49:37.0 +23:07.0+15.78%86.37%5.06%3.77%
12 134 Viivi, KoskinenTeam Optima  Yleinen
33:40.0 (17)
34:49.0 (17)
1:57:04.0 (17)
1:57:42.0 (17)
2:49:43.0 +23:13.0+15.85%86.32%5.01%3.71%
13 124 Jenni, ValleniusTuUl-triathlon  Yleinen
32:34.0 (12)
34:33.0 (16)
1:56:13.0 (16)
1:57:07.0 (16)
2:49:44.0 +23:14.0+15.86%86.31%5.00%3.70%
14 129 Laura, NurmiHulis dream team  Yleinen
32:43.0 (14)
34:19.0 (13)
1:53:24.0 (12)
1:54:20.0 (12)
2:50:17.0 +23:47.0+16.23%86.03%4.69%3.39%
15 109 Marja, PursiainenStamina Triathlon Club  Yleinen
30:47.0 (6)
32:35.0 (7)
1:55:24.0 (15)
1:56:02.0 (15)
2:50:30.0 +24:00.0+16.38%85.92%4.57%3.27%
16 126 Hanna, MäkinenAqua Plus Triathlon  Yleinen
30:45.0 (5)
31:41.0 (5)
1:53:09.0 (11)
1:53:53.0 (11)
2:52:32.0 +26:02.0+17.77%84.91%3.43%2.11%
17 184 Milla, ToivanenJärvenpään pyöräilijät  Yleinen
35:02.0 (22)
37:10.0 (23)
1:58:17.0 (19)
1:59:42.0 (19)
2:52:52.0 +26:22.0+18.00%84.75%3.24%1.92%
18 148 Kiti, RuissaloOrivesi  Yleinen
36:46.0 (27)
38:35.0 (28)
2:00:14.0 (22)
2:01:04.0 (22)
2:54:13.0 +27:43.0+18.92%84.09%2.49%1.16%
19 193 Riitta, HeinonenPorin Tarmo  Yleinen
35:39.0 (24)
37:32.0 (25)
1:59:46.0 (21)
2:00:42.0 (21)
2:56:06.0 +29:36.0+20.20%83.19%1.43%0.09%
20 178 Riikka, HäkkinenHiiltomiehet  Yleinen
33:47.0 (18)
35:30.0 (19)
1:51:54.0 (8)
1:52:48.0 (8)
2:56:25.0 +29:55.0+20.42%83.04%1.26%-0.09%
21 123 Katja, PuhakkaTeam Optima  Yleinen
34:13.0 (20)
35:28.0 (18)
2:02:59.0 (26)
2:04:01.0 (26)
2:57:43.0 +31:13.0+21.31%82.43%0.53%-0.83%
22 121 Milla, HämäläinenStamina Triathlon Club  Yleinen
31:27.0 (8)
33:19.0 (10)
1:57:05.0 (18)
1:58:09.0 (18)
3:00:22.0 +33:52.0+23.12%81.22%-0.95%-2.33%
23 145 Karoliina, MäkinenTriathlonteam 226  Yleinen
35:53.0 (25)
37:17.0 (24)
1:59:42.0 (20)
2:00:25.0 (20)
3:01:52.0 +35:22.0+24.14%80.55%-1.79%-3.18%
24 171 Terhi, HeinoTuUL triathlon  Yleinen
37:54.0 (30)
39:48.0 (30)
2:07:44.0 (31)
2:08:45.0 (31)
3:04:57.0 +38:27.0+26.25%79.21%-3.52%-4.93%
25 106 Marika, VanhataloTeam Optima  Yleinen
35:31.0 (23)
36:50.0 (21)
2:07:03.0 (30)
2:08:23.0 (30)
3:05:19.0 +38:49.0+26.50%79.05%-3.73%-5.14%
26 140 Maria, VickholmBS-PU Triathlon  Yleinen
34:51.0 (21)
36:52.0 (22)
2:04:49.0 (27)
2:05:32.0 (28)
3:05:47.0 +39:17.0+26.81%78.86%-3.99%-5.40%
27 139 Lotta, Katajapuu-RutanenTriBabes Finland  Yleinen
37:00.0 (29)
38:47.0 (29)
2:02:28.0 (24)
2:03:42.0 (25)
3:07:15.0 +40:45.0+27.82%78.24%-4.81%-6.24%
28 118 Riikka, LitmoTriahtlonteam 226  Yleinen
36:36.0 (26)
38:13.0 (26)
2:04:53.0 (28)
2:05:28.0 (27)
3:08:14.0 +41:44.0+28.49%77.83%-5.36%-6.79%
29 167 Mari, SeppäTriathlonteam 226  Yleinen
41:14.0 (35)
42:35.0 (32)
2:06:35.0 (29)
2:07:24.0 (29)
3:09:13.0 +42:43.0+29.16%77.42%-5.91%-7.35%
30 119 Pipsa, RiskuVantaa  Yleinen
33:56.0 (19)
36:09.0 (20)
2:02:06.0 (23)
2:03:25.0 (24)
3:11:49.0 +45:19.0+30.93%76.38%-7.36%-8.83%
31 179 Minna, MakkonenJäpy  Yleinen
41:07.0 (33)
43:19.0 (34)
2:11:27.0 (34)
2:12:24.0 (32)
3:14:37.0 +48:07.0+32.84%75.28%-8.93%-10.42%
32 163 Tuula, MajanderTriathlon Vantaa  Yleinen
41:09.0 (34)
43:53.0 (35)
2:19:11.0 (36)
2:20:25.0 (36)
3:16:27.0 +49:57.0+34.10%74.57%-9.96%-11.46%
33 112 Maria, NiemeläSSU-Triathlon-Seinäjoki  Yleinen
40:19.0 (32)
42:56.0 (33)
2:11:22.0 (33)
2:12:55.0 (34)
3:16:39.0 +50:09.0+34.23%74.50%-10.07%-11.57%
34 172 Anne, SankariHarjUs Triathlon  Yleinen
43:35.0 (37)
45:52.0 (37)
2:11:10.0 (32)
2:12:38.0 (33)
3:21:08.0 +54:38.0+37.29%72.84%-12.58%-14.11%
35 128 Marion, KarppiTurun Urheiluliitto  Yleinen
42:12.0 (36)
44:27.0 (36)
2:12:58.0 (35)
2:13:55.0 (35)
3:22:16.0 +55:46.0+38.07%72.43%-13.21%-14.76%
36 143 Elisa, IsotahdonTampere  Yleinen
36:52.0 (28)
38:29.0 (27)
2:02:31.0 (25)
2:03:19.0 (23)
3:23:35.0 +57:05.0+38.96%71.96%-13.95%-15.50%
37 157 Marjukka, PalinTiilimäen treenitehdas  Yleinen
39:52.0 (31)
41:57.0 (31)
2:26:06.0 (38)
2:27:34.0 (38)
3:36:44.0 +1:10:14.0+47.94%67.59%-21.31%-22.96%
38 174 Annika, NikkariPorin Tarmo  Yleinen
52:10.0 (38)
54:13.0 (38)
2:25:11.0 (37)
2:26:07.0 (37)
3:40:38.0 +1:14:08.0+50.60%66.40%-23.49%-25.18%