Race progress: 2018, March 19

  • Race started:
    Monday, March 19, 2018 18:30 (GMT+13)
  • Race location:
    Auckland, New Zealand
Total laps: Time-limited | Race finished
Place Bib Racer name Category After   Finish time
1 2 Tristan Haycock 2 Male senior (19-29)
12:03.3 (1)
25:38.4 (1)
39:21.5 3--100%18.49%17.04%
2 71 Hamish Lane 4 Male master 2 (40-49)
12:31.2 (2)
26:27.5 (2)
40:46.5 3+1:25.0+3.60%96.53%15.56%14.05%
3 61 Cole Bumester 3 Male masters (30-39)
13:22.9 (4)
27:45.1 (4)
42:09.5 3+2:48.0+7.11%93.36%12.69%11.14%
4 7 Steve Newlove 5 Male Veteran (50+)
13:15.0 (3)
27:36.4 (3)
42:32.6 3+3:11.1+8.09%92.51%11.89%10.33%
5 73 Pete Wilson 5 Male Veteran (50+)
13:31.8 (5)
28:43.8 (5)
44:10.8 3+4:49.3+12.25%89.09%8.50%6.88%
6 55 Graham Muggridge 4 Male master 2 (40-49)
13:46.7 (7)
29:03.7 (7)
44:24.5 3+5:03.0+12.83%88.63%8.03%6.40%
7 118 Kelly Glover 4 Male master 2 (40-49)
13:38.4 (6)
29:00.4 (6)
44:40.7 3+5:19.2+13.52%88.09%7.47%5.83%
8 209 Sam Hughes 2 Male senior (19-29)
13:51.3 (8)
29:16.0 (8)
44:52.0 3+5:30.5+14.00%87.72%7.08%5.43%
9 6 Kerry Johansen 4 Male master 2 (40-49)
14:09.1 (9)
29:34.5 (9)
45:03.0 3+5:41.5+14.46%87.37%6.70%5.04%
10 51 George Gray 4 Male master 2 (40-49)
14:24.1 (11)
29:35.9 (10)
45:15.4 3+5:53.9+14.99%86.97%6.28%4.61%
11 30 Alan Mclean 4 Male master 2 (40-49)
14:31.1 (12)
30:43.6 (12)
47:16.3 3+7:54.8+20.11%83.26%2.10%0.36%
12 64 Zane Hurst 1 Junior boys 16 & under
14:20.8 (10)
30:11.0 (11)
47:20.0 3+7:58.5+20.26%83.15%1.97%0.23%
13 107 Ali Brownlee 3 Male masters (30-39)
15:09.6 (16)
30:52.7 (13)
47:33.1 3+8:11.6+20.82%82.77%1.52%-0.23%
14 32 Richard Galbraith 3 Male masters (30-39)
15:25.5 (18)
32:09.2 (16)
49:09.9 3+9:48.4+24.92%80.05%-1.82%-3.63%
15 206 James Wright 4 Male master 2 (40-49)
15:01.3 (15)
32:02.4 (14)
50:14.7 3+10:53.2+27.66%78.33%-4.06%-5.91%
16 100 Aaron Long 1 Junior boys 16 & under
15:23.8 (17)
32:27.5 (17)
50:16.4 3+10:54.9+27.73%78.29%-4.11%-5.97%
17 37 Ian Thomas 5 Male Veteran (50+)
17:11.6 (28)
34:38.2 (22)
51:44.4 3+12:22.9+31.46%76.07%-7.15%-9.06%
18 226 Damian Pootjes 3 Male masters (30-39)
15:55.8 (19)
33:32.6 (18)
52:17.5 3+12:56.0+32.86%75.27%-8.29%-10.22%
19 19 Steve Craven 4 Male master 2 (40-49)
16:05.0 (21)
33:51.1 (21)
52:34.6 3+13:13.1+33.58%74.86%-8.88%-10.82%
20 1 Samuel Lord 1 Junior boys 16 & under
14:52.5 (14)
33:42.9 (19)
52:36.5 3+13:15.0+33.67%74.81%-8.95%-10.89%
21 35 Chris Mitchell 5 Male Veteran (50+)
16:31.9 (22)
34:51.3 (23)
53:45.3 3+14:23.8+36.58%73.22%-11.32%-13.31%
22 27 Mike Simonsen 4 Male master 2 (40-49)
17:19.9 (29)
36:32.5 (29)
54:08.0 3+14:46.5+37.54%72.71%-12.11%-14.10%
23 34 Greig Anderson 5 Male Veteran (50+)
17:10.3 (27)
35:37.4 (27)
54:14.7 3+14:53.2+37.82%72.56%-12.34%-14.34%
24 9 Tracy Van Der Merwe Female 3 (masters 40+)
18:27.3 (32)
38:25.0 (31)
1:02:25.0 3+23:03.5+58.59%63.06%-29.26%-31.56%
25 23 Glen Kivell 4 Male master 2 (40-49)
14:43.5 (13)
32:06.9 (15)
-1 lap 2-----
26 69 Mark Lord 4 Male master 2 (40-49)
16:01.1 (20)
33:46.9 (20)
-1 lap 2-----
27 5 Brett Herdman 5 Male Veteran (50+)
17:05.7 (26)
35:05.8 (24)
-1 lap 2-----
28 8 Troy Herdman 1 Junior boys 16 & under
16:59.3 (23)
35:08.6 (25)
-1 lap 2-----
29 11 Luke Kivell 1 Junior boys 16 & under
17:00.3 (24)
35:10.3 (26)
-1 lap 2-----
30 56 Jack Derry 1 Male (17&18)
17:04.3 (25)
35:47.5 (28)
-1 lap 2-----
31 10 Emma Lord Female 1 (17 and under)
18:37.2 (33)
38:06.9 (30)
-1 lap 2-----
32 57 Merv Hurst 4 Male master 2 (40-49)
18:18.6 (30)
39:14.0 (32)
-1 lap 2-----
33 36 Graham Richardson 5 Male Veteran (50+)
18:21.4 (31)
39:14.8 (33)
-1 lap 2-----
34 31 Alex Johnston 4 Male master 2 (40-49)
18:44.4 (34)
40:12.5 (34)
-1 lap 2-----
35 106 Jason Gabel 4 Male master 2 (40-49)
18:52.6 (35)
40:43.1 (35)
-1 lap 2-----
36 52 Frances Ramsay Female 2 (18-39)
19:15.7 (36)
41:26.3 (36)
-1 lap 2-----
37 189 Lexus Jump Female 1 (17 and under)
19:49.3 (37)
42:37.0 (37)
-1 lap 2-----