Race progress: 2018, March 5

  • Race started:
    Monday, March 5, 2018 18:28 (GMT+13)
  • Race location:
    Auckland, New Zealand
Total laps: Time-limited | Race finished
Place Bib Racer name Category After   Finish time
1 1 Samuel Lord 1 Junior boys 16 & under
17:57.4 (2)
34:45.8 (2)
50:44.8 3--100%12.39%11.23%
2 3 Kris Snow 3 Male masters (30-39)
18:06.1 (6)
34:48.9 (4)
50:57.5 3+0:12.7+0.42%99.58%12.03%10.85%
3 8 Troy Herdman 1 Junior boys 16 & under
18:03.2 (4)
34:47.3 (3)
50:58.6 3+0:13.8+0.45%99.55%12.00%10.82%
4 11 Luke Kivell 1 Junior boys 16 & under
17:59.2 (3)
34:44.4 (1)
50:59.6 3+0:14.8+0.49%99.52%11.97%10.79%
5 71 Hamish Lane 4 Male master 2 (40-49)
18:04.0 (5)
34:51.6 (5)
52:21.3 3+1:36.5+3.17%96.93%9.62%8.41%
6 4 Bevan Spratt 3 Male masters (30-39)
18:26.1 (7)
35:34.0 (6)
54:05.9 3+3:21.1+6.60%93.80%6.61%5.36%
7 7 Steve Newlove 5 Male Veteran (50+)
18:28.3 (8)
36:10.5 (7)
54:28.2 3+3:43.4+7.34%93.16%5.97%4.71%
8 61 Cole Bumester 3 Male masters (30-39)
18:30.4 (9)
36:34.4 (9)
54:49.1 3+4:04.3+8.02%92.57%5.36%4.10%
9 13 Daniel Harrison 1 Junior boys 16 & under
18:39.5 (11)
36:59.8 (11)
55:07.5 3+4:22.7+8.63%92.06%4.83%3.57%
10 81 Kaia Dorr 1 Junior boys 16 & under
19:16.1 (16)
37:44.4 (13)
56:39.3 3+5:54.5+11.64%89.57%2.19%0.89%
11 55 Graham Muggridge 4 Male master 2 (40-49)
19:18.0 (18)
37:51.6 (14)
56:52.4 3+6:07.6+12.07%89.23%1.82%0.51%
12 91 Tom Hambrook 3 Male masters (30-39)
20:24.0 (24)
39:02.2 (21)
57:02.7 3+6:17.9+12.41%88.96%1.52%0.21%
13 73 Pete Wilson 5 Male Veteran (50+)
18:45.9 (12)
37:43.6 (12)
57:09.8 3+6:25.0+12.64%88.77%1.32%0.00%
14 23 Glen Kivell 4 Male master 2 (40-49)
19:03.8 (13)
38:03.6 (16)
57:16.2 3+6:31.4+12.85%88.61%1.13%-0.19%
15 6 Kerry Johansen 4 Male master 2 (40-49)
19:20.2 (19)
37:54.4 (15)
57:36.3 3+6:51.5+13.51%88.09%0.55%-0.77%
16 64 Zane Hurst 1 Junior boys 16 & under
18:37.0 (10)
36:57.2 (10)
57:39.2 3+6:54.4+13.61%88.02%0.47%-0.86%
17 16 Cameron Mcguffie 1 Junior boys 16 & under
19:12.5 (15)
38:08.8 (17)
57:51.4 3+7:06.6+14.01%87.71%0.12%-1.21%
18 5 Brett Herdman 5 Male Veteran (50+)
19:04.4 (14)
38:18.7 (18)
58:21.8 3+7:37.0+15.01%86.95%-0.76%-2.10%
19 119 Kye Oldham 1 Junior boys 16 & under
20:14.5 (22)
40:29.1 (24)
1:00:26.0 3+9:41.2+19.09%83.97%-4.33%-5.72%
20 51 George Gray 4 Male master 2 (40-49)
19:59.2 (21)
39:59.4 (23)
1:00:27.7 3+9:42.9+19.14%83.93%-4.38%-5.77%
21 58 Gavin Searle 4 Male master 2 (40-49)
21:35.4 (28)
42:31.5 (27)
1:03:48.8 3+13:04.0+25.75%79.52%-10.16%-11.63%
22 32 Richard Galbraith 3 Male masters (30-39)
21:05.3 (27)
42:29.8 (26)
1:04:31.2 3+13:46.4+27.14%78.65%-11.38%-12.87%
23 30 Alan Mclean 4 Male master 2 (40-49)
21:01.9 (25)
42:27.4 (25)
1:05:28.8 3+14:44.0+29.03%77.50%-13.04%-14.55%
24 34 Greig Anderson 5 Male Veteran (50+)
22:51.5 (35)
45:32.2 (33)
1:11:05.3 3+20:20.5+40.08%71.39%-22.72%-24.36%
25 2 Tristan Haycock 2 Male senior (19-29)
17:53.5 (1)
36:18.8 (8)
1:11:18.8 3+20:34.0+40.53%71.16%-23.11%-24.75%
26 56 Jack Derry 1 Male (17&18)
19:17.4 (17)
38:53.3 (19)
-1 lap 2-----
27 209 Sam Hughes 2 Male senior (19-29)
19:25.2 (20)
38:58.6 (20)
-1 lap 2-----
28 100 Aaron Long 1 Junior boys 16 & under
20:19.3 (23)
39:43.2 (22)
-1 lap 2-----
29 111 Nathan Hurst 1 Male (17&18)
21:03.1 (26)
42:56.2 (28)
-1 lap 2-----
30 49 Cameron Ryder 1 Junior boys 16 & under
22:09.3 (30)
43:02.8 (29)
-1 lap 2-----
31 37 Ian Thomas 5 Male Veteran (50+)
22:29.0 (34)
43:14.0 (30)
-1 lap 2-----
32 206 James Wright 4 Male master 2 (40-49)
21:47.6 (29)
43:47.1 (31)
-1 lap 2-----
33 19 Steve Craven 4 Male master 2 (40-49)
22:12.3 (31)
44:57.4 (32)
-1 lap 2-----
34 202 Torin Bryant 1 Junior boys 16 & under
22:24.4 (33)
46:27.8 (34)
-1 lap 2-----
35 35 Chris Mitchell 5 Male Veteran (50+)
23:30.8 (37)
46:42.7 (35)
-1 lap 2-----
36 171 Nick Gibbard Grade 7 (yr7 start/ yr8)
23:22.8 (36)
49:16.7 (36)
-1 lap 2-----
37 22 Steve Harrison 4 Male master 2 (40-49)
24:35.0 (39)
49:31.2 (37)
-1 lap 2-----
38 57 Merv Hurst 4 Male master 2 (40-49)
25:41.0 (41)
51:53.2 (38)
-1 lap 2-----
39 36 Graham Richardson 5 Male Veteran (50+)
25:35.8 (40)
52:42.2 (39)
-1 lap 2-----
40 15 Jacob Earles 1 Junior boys 16 & under
22:15.6 (32)
-
-2 laps 1-----
41 21 Mat Gibbard 4 Male master 2 (40-49)
23:41.2 (38)
-
-2 laps 1-----
42 227 Arlo Cuthwick 1 Junior boys 16 & under
26:48.3 (42)
-
-2 laps 1-----
43 31 Alex Johnston 4 Male master 2 (40-49)
27:52.9 (43)
-
-2 laps 1-----