Race progress: 2018, February 5

  • Race started:
    Monday, February 5, 2018 18:34 (GMT+13)
  • Race location:
    Auckland, New Zealand
Total laps: Time-limited | Race finished
Place Bib Racer name Category After   Finish time
1 3 Kris Snow 3 Male masters (30-39)
16:27.3 (1)
33:02.5 (1)
51:11.5 3--100%11.63%12.92%
2 11 Luke Kivell 1 Junior boys 16 & under
16:36.5 (2)
33:47.6 (2)
51:39.3 3+0:27.8+0.91%99.10%10.83%12.13%
3 2 Tristan Haycock 2 Male senior (19-29)
16:37.2 (3)
34:57.6 (4)
53:35.9 3+2:24.4+4.70%95.51%7.48%8.83%
4 71 Hamish Lane 4 Male master 2 (40-49)
16:52.5 (4)
34:55.2 (3)
53:37.4 3+2:25.9+4.75%95.47%7.44%8.78%
5 13 Daniel Harrison 1 Junior boys 16 & under
17:52.0 (5)
36:02.8 (5)
55:21.5 3+4:10.0+8.14%92.47%4.44%5.83%
6 7 Steve Newlove 5 Male Veteran (50+)
18:31.4 (7)
36:51.1 (6)
55:45.9 3+4:34.4+8.93%91.80%3.74%5.14%
7 64 Zane Hurst 1 Junior boys 16 & under
18:25.8 (6)
37:46.8 (7)
57:58.9 3+6:47.4+13.26%88.29%-0.09%1.37%
8 23 Glen Kivell 4 Male master 2 (40-49)
18:50.3 (8)
38:34.3 (8)
59:35.5 3+8:24.0+16.41%85.90%-2.87%-1.37%
9 8 Troy Herdman 1 Junior boys 16 & under
21:12.7 (18)
40:32.8 (11)
59:36.2 3+8:24.7+16.43%85.89%-2.89%-1.39%
10 16 Cameron Mcguffie 1 Junior boys 16 & under
19:44.8 (12)
39:50.0 (10)
1:00:16.9 3+9:05.4+17.76%84.92%-4.06%-2.54%
11 111 Nathan Hurst 1 Junior boys 16 & under
19:19.1 (11)
40:41.0 (12)
1:02:34.6 3+11:23.1+22.24%81.81%-8.02%-6.45%
12 30 Alan Mclean 4 Male master 2 (40-49)
20:06.8 (13)
41:09.6 (13)
1:02:39.1 3+11:27.6+22.39%81.71%-8.15%-6.57%
13 32 Richard Galbraith 3 Male masters (30-39)
20:21.3 (14)
41:39.6 (14)
1:03:04.2 3+11:52.7+23.20%81.17%-8.87%-7.29%
14 119 Kye Oldham 1 Junior boys 16 & under
20:50.3 (16)
42:15.5 (16)
1:04:05.0 3+12:53.5+25.18%79.88%-10.62%-9.01%
15 226 Damian Pootjes 3 Male masters (30-39)
21:39.3 (20)
38:42.8 (9)
-1 lap 2-----
16 5 Brett Herdman 5 Male Veteran (50+)
19:07.4 (10)
42:10.0 (15)
-1 lap 2-----
17 51 George Gray 4 Male master 2 (40-49)
20:31.5 (15)
42:21.4 (17)
-1 lap 2-----
18 24 Gareth Osmond 3 Male masters (30-39)
21:02.7 (17)
43:04.6 (18)
-1 lap 2-----
19 58 Gavin Searle 4 Male master 2 (40-49)
21:20.6 (19)
43:19.8 (19)
-1 lap 2-----
20 29 Grant Taylor 4 Male master 2 (40-49)
21:51.1 (21)
43:38.6 (20)
-1 lap 2-----
21 208 Mia Callingham-Roden Female 1 (17 and under)
21:57.6 (22)
45:12.8 (21)
-1 lap 2-----
22 56 Jack Derry 1 Male (17&18)
23:40.7 (25)
45:46.5 (22)
-1 lap 2-----
23 55 Graham Muggridge 4 Male master 2 (40-49)
25:45.2 (32)
45:58.1 (23)
-1 lap 2-----
24 69 Mark Lord 4 Male master 2 (40-49)
23:46.1 (27)
46:09.3 (24)
-1 lap 2-----
25 206 James Wright 4 Male master 2 (40-49)
22:28.3 (23)
46:57.3 (25)
-1 lap 2-----
26 35 Chris Mitchell 5 Male Veteran (50+)
22:46.9 (24)
47:09.6 (26)
-1 lap 2-----
27 34 Greig Anderson 5 Male Veteran (50+)
23:41.5 (26)
47:46.4 (27)
-1 lap 2-----
28 189 Lexus Jump Female 1 (17 and under)
24:37.0 (30)
49:41.5 (28)
-1 lap 2-----
29 57 Merv Hurst 4 Male master 2 (40-49)
24:33.9 (29)
50:37.5 (29)
-1 lap 2-----
30 36 Graham Richardson 5 Male Veteran (50+)
24:31.1 (28)
51:33.0 (30)
-1 lap 2-----
31 31 Alex Johnston 4 Male master 2 (40-49)
25:10.3 (31)
51:34.3 (31)
-1 lap 2-----
32 225 Seth Roberts 3 Male masters (30-39)
25:59.9 (35)
53:15.3 (32)
-1 lap 2-----
33 213 Pete Roden 5 Male Veteran (50+)
25:50.7 (33)
53:22.5 (33)
-1 lap 2-----
34 9 Tracy Van Der Merwe Female 3 (masters 40+)
27:57.0 (37)
55:48.6 (34)
-1 lap 2-----
35 52 Frances Ramsay Female 2 (18-39)
28:25.7 (38)
58:53.2 (35)
-1 lap 2-----
36 100 Aaron Long 1 Junior boys 16 & under
19:05.2 (9)
-
-2 laps 1-----
37 22 Steve Harrison 4 Male master 2 (40-49)
25:58.9 (34)
-
-2 laps 1-----
38 173 Cameron Ford Grade 7 (yr7 start/ yr8)
27:34.9 (36)
-
-2 laps 1-----
39 49 Cameron Ryder 1 Junior boys 16 & under
54:04.7 (39)
-
-2 laps 1-----